Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3791
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    961

    Domyślnie

    [MENTION=52299]Andrzej[/MENTION]- jak skomentujesz uzyskanie czasu 1:55 przez amatora, który pojechał pierwszy raz na tor i jako jeden z jedynych nie miał pełnych slicków? Jak ten czas wygląda w porównaniu do innych aut i kierowców tam startujących?

  2. #3792
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,329

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Już pisałem na ten temat - od 155 do Giulii Alfa nie pokazała nic fajnego do ścigania się w mainstreamie (od biedy można właśnie 156 V6 pod to podciągnąć). TS 16V się do ostrej jazdy nie nadaje, 159/Brera to żart, 8C/4C to zabaweczki, których nikt na serio nie będzie katował, od biedy MiTo i Giulietta by się nadawały, i te samochody może powoli zaczną się pojawiać na torach, bo cenowo są już na właściwym poziomie. Nikt nie ściga się najnowszymi BMW, a klasykami się lata na Yountimer Party i Classic Cup. Giulią MOŻE ktoś się będzie ścigać za lat 5, chociaż wątpię, żeby rynek części przy tych wolumenach osiągnął choćby ułamek rynku części do BMW.
    Mercedes ma AMG, Audi wypuszcza od groma "sportowych" modeli, a też się średnio przyjęły. Młodzież się ściga albo BMW, albo tanimi w ogarnięciu FWD (typu Civic czy C2 VTS np.) - nikt chyba nie powie, że Citroen albo Honda to marki sportowe - mają pojedyncze modele, które się nadają do zabawy, a większość gamy jest raczej stateczna.
    Kiedyś na track day przyjechał jakiś młodzieniec w koszuli i sweterku najnowszą 5-ką, zaliczył przycierkę już na jazdach treningowych. Blady wsiadł do samochodu i pojechał do domu - i nie dziwię mu się specjalnie. A na innym TD koleś skasował 911-kę, wysiadł z uśmiechem i powiedział, że chyba trochę przeszarżował i ma do końca dnia odpoczynek. Siedział sobie ze znajomymi i popijał napoje . Kwestia podejścia i budżetu na zabawę. Przy skromnym budżecie w AR w tej chwili nie ma się co pchać.
    Otóż to, Giuliett nie uśiwadczysz, a wszelkiej maści civici, renówki, leony o tych na B nie wspominając na pęczki .
    Mito ? gdzie.. jakieś pojedyncze fiaty 500 się pokazują, cykl pucharowy 500tki, najbardziej dla kierowcy dostępne powszechnie auta z IT to fiaty 124 (kopie Mazdy MX5)... Wychodzi na to że Fiat ma tego sportu więcej w sobie niż AR.

    Alfist - skomentuję że to przyzwoity czas jak na pierwszy wyjazd na tor. Ja tam miałem 1:54 pierwszy raz, ale to składakiem garażowym z silnikiem z Focusa I gen. Sam byłem ciekaw co topowe monokokowe , najlżejsze , turbo auto AR pokaże, te 1:55 być może dzień wcześniej? ja tylko na zawodach byłem .
    Jednak zawody polegały nie na jednym czasie a sumie najlepszych czasów z 4 sesji, jedna 20 min. Nie wiem co się 4C stało ale ma zaliczone tylko dwie, obie powyżej 2 minut . Żeby być pierwszym, po pierwsze trzeba ukończyć.

    Może jednak strategia promująca AR jako gość z Tshircie mknący po N-ringu , w nikt-nie-wie jak pomodyfikowanej Q, marketing karbonowego wału i prowadzenia , jednego nadwozia z wersją napompoowaną, opóźnienia i zmiany planów i koncepcji nie miały podstaw do sukcesu przez zawalenie latami całymi ciągłości i rozwoju, upadku w zasadzie marki z tak potężnym kiedyś potencjałem ? Bo ludzi interesujących się tymi tematami z kolei AR już dawno nie interesuje. Nie na tylu żeby tą sprzedaż generować.

  3. #3793
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,316

    Domyślnie

    Teraz spytaj 5 osób, które kupiło BMW w salonie, co sądzą na temat bytności BMW na torach . To wszystko jest fajne i buduje jakiś smaczek, ale ostatecznie samochód sprzedają duże ekrany i nimb jakiegoś tam prestiżu/niezawodności itp. Chociażby znany mi casus wyboru XC60 zamiast Stelvio.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #3794
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,329

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Teraz spytaj 5 osób, które kupiło BMW w salonie, co sądzą na temat bytności BMW na torach . To wszystko jest fajne i buduje jakiś smaczek, ale ostatecznie samochód sprzedają duże ekrany i nimb jakiegoś tam prestiżu/niezawodności itp. Chociażby znany mi casus wyboru XC60 zamiast Stelvio.
    A czy BMW tak trąbi o sporcie ? nie za barzo, nie musi bo w świadomości tym sportem i wrażeniami jest stety niestety i to entuzjastom tego wystarczy, a nieitersujących się sportem (sport to koszty, zużycie, ponadnormatywne serwisy itd itp) nie zniechęci.

    Nigdy jedna cecha nie decuduje o wyborach , w tym samochodów, więc stawianie na jedną nie może się udać.

  5. #3795
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,316

    Domyślnie

    Nie trąbi -ale to dlatego, że profil marki nie jest taki niszowy i muszą dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Alfa nigdy nie będzie operować w wolumenach masowych producentów, musi znaleźć na siebie jakiś sposób. Jak dla mnie jedyną szansą jest zrobienie wybitnych elektryków, ale szanse na to oceniam na bliskie zeru.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #3796
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,456

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A czy BMW tak trąbi o sporcie ? nie za barzo
    No tutaj się nie zgodzę, bo BMW nawet w reklamie elektryków wbija do głowy tą swoją "radość z jazdy", co mnie nieźle rozbawiło w kontekście elektryka właśnie. Ktoś zaraz powie, że radość można różnie pojmować (radosne korzystanie z tabletów i masażu podczas jazdy? ) - ale wszyscy dobrze wiemy, o co tutaj chodzi. Masz BMW, w domyśle jesteś szybszym i lepszym kierowcą, bo ogarniasz takie auto (RWD, precyzja prowadzenia, sportowe zacięcie itd.).
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #3797
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Na szczęscie wszyscy są zgodni co do tego, że marketing i prowadzenie marki to lipa. Dwa relatywnie udane modele w sprzedaży mające trafić do klienta już o nieco zasobniejszym portfleu tego nie zmienią.

    Uważam, że pytanie z tytułu wątku jest nieaktualne:
    Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Wszyscy wiedzą co się dzieje.
    Wątek powienien się nazywać patrzac z toku prowadzonej rozmowy:
    1. Jak mozna roztrwonić potencjał marki?
    2. Jak marka z dwoma modelami w sprzedaży jeszcze istnieje?
    3. Czemu ktos jeszcze kupuje AR?

    Każdy z tych bardziej by pasował.

  8. #3798
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    961

    Domyślnie

    [MENTION=52299]Andrzej[/MENTION]- czas okrążenia 1:55 został osiągnięty w niedzielę, dzień wcześniej wynosił on 1:57. Auto miało awarie- wyciek oleju z turbo, a było w konfiguracji całkiem seryjnej.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 08-11-2021 o 16:24

  9. #3799
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie trąbi -ale to dlatego, że profil marki nie jest taki niszowy i muszą dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Alfa nigdy nie będzie operować w wolumenach masowych producentów, musi znaleźć na siebie jakiś sposób. Jak dla mnie jedyną szansą jest zrobienie wybitnych elektryków, ale szanse na to oceniam na bliskie zeru.
    No przepraszam ale jak nie? Przecież 156 / 147 miały potężną sprzedaż.
    Tylko to było 3? Generacje wstecz, zanim AR odświeżyła klientom definicję rdzy i znajomosci z mechanikiem
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 08-11-2021 o 16:26

  10. #3800
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,316

    Domyślnie

    No właśnie... To lata temu i ten sukces paradoksalnie dobił Alfę (jakość tych samochodów).

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory