Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Wymieniłem wszystko w swojej Alfie...

  1. #31
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    jak sie nie szanuje i olej wymiania z filtrami dopiero jak zaczyna auto mulić albo się coś stanie to wszystko jest do zdarcia koledzy nie przesadzajcie z tymi wymianami oleju co 10tyś. ja teraz przed zimą wlałem EDGA castrola pełny syntetyk do turbodiesli to mechanik mi powiedział nieoficjalnie, że ten olej jest wyliczony na ponad 25tyś km. z resztą sam się boje jakoś przeciągać na ostatnią chwilę. jak nie wyjezdzam tych dajmy na to 20 tysięcy to wymieniam przed każdą zimą

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Talking

    Cytat Napisał KamilloV8 Zobacz post
    jak sie nie szanuje i olej wymiania z filtrami dopiero jak zaczyna auto mulić albo się coś stanie to wszystko jest do zdarcia koledzy nie przesadzajcie z tymi wymianami oleju co 10tyś. ja teraz przed zimą wlałem EDGA castrola pełny syntetyk do turbodiesli to mechanik mi powiedział nieoficjalnie, że ten olej jest wyliczony na ponad 25tyś km. z resztą sam się boje jakoś przeciągać na ostatnią chwilę. jak nie wyjezdzam tych dajmy na to 20 tysięcy to wymieniam przed każdą zimą
    Tak apropo olejów kolego KamilloV8, to jest na forum świetny temat o olejach, oraz kilka linków do fachowych stron na których dowiesz się więcej niż mówi Ci Twój mechanik,a przy okazji zobaczysz które oleje są naprawdę dobre!?
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    http://autofoto.pl/blogs/prezes/arch...6/castrol.aspx
    tu jest trochę inna wizja na wymianę oleju, ale nie wiem czy bym się zdecydował sprawdzać tę teorię

    Dla mnie zasada 10 tys lub raz w roku to podstawa.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  4. #34
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    350 tysięcy bez wymiany? dobry jest Ciekawe czy wymiana filtrów powietrza, paliwa i oleju też szkodzi silnikowi

  5. #35
    bober43
    Gość

    Domyślnie

    co do silników diesla w alfach to stwierdzili że to najlepsze serducha dla naszych blaszanek http://moto.wp.pl/kat,121,title,Siln...wiadomosc.html

  6. #36
    jasek166
    Gość

    Domyślnie

    Witam, moja alfa ma przejechane 360tys km i tylko wymieniałem turbinę z własnej winy.
    A wymianę oleju robię dwa razy w roku, ponieważ przejeżdżam nią 45tys km w ciągu roku.
    Pozdrawiam alfoholików

  7. #37
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    ja się dołączę do wypowiedzi u mnie też wymiana oleju co 10tyś i wszystko gra na razie nic nie dolewam pomiędzy wymianami a na liczniku 215tyś chociaż szczerze myslę że był cofany wnioskuje to po zużyciu auta...niestety

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 19:36
  2. Wymieniłem silnik ale nie wszystko pasuje :(
    Utworzone przez bbrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 16:13
  3. Pomocy wymieniłem wszystko i dalej puka w zawieszeniu
    Utworzone przez bartek78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 13:58
  4. Ma ktoś Bloss'a w swojej alfie?
    Utworzone przez alfaholik-Bioły w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 12:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory