Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Nie działa ogrzewanie lewego lusterka :(

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Wczoraj przesyłka dotarła i mogę tylko potwierdzić, że wyglądają bardzo dobrze. Niebieskawe jak ori, lewe asferyczne, równo wklejone podstawki.
    Montaż dopiero w sobotę, bo jak wracam z pracy to już ciemno Jak się z nimi przejadę to jeszcze napiszę jakie odczucia.

    Brałem z tego linka.

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Ja musiałem sie przyzwyczaić z racji ze oryginalne miałem sferyczne i białe. Ale bardzo fajnie sie prezentują.

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Goora - poszedłem za Twoim przykładem i też je wziąłem (ori już też utleniły się na dole, jak u jednego z kolegów wcześniej, pokazując pięknie kawałek podkładki i matę grzewczą przez co mnie irytują niesamowicie) ;-)
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    No właśnie moje też się zaczęły utleniać przez co prezentują się trochę jak w 20-letnim aucie, więc i tak miałem wymieniać. Do tego nie grzeją.
    A sprawdzałem w poprzedni weekend zasilanie na wtyczkach i było 9V na zapłonie i 12V na grzaniu. Tak powinno być?
    Po co te 9V? Do sterowania?

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GrzegorzAlfa
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    156 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Kup od razu wklad bo demontaż za pierwszym razem bez uszkodzenia szkla to jak 6-tka w tottka. W intercarsie kupowalem chyba za 30 zl lepsze niz oryginal - szerszy kąt
    Udało się bez wyłamania zaczepów za pierwszym razem, a szóstki w totka nie trafiłem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #36
    Użytkownik Ogier Avatar leito
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Sprzedany ;)
    Postów
    153

    Domyślnie

    U mnie również padło podgrzewanie lewego lusterka, wczoraj zamówiłem nowe wkłady, zamówiłem od razu też prawe co nowe to nowe i będą takie same

  7. #37
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Wkłady wymienione. Są fajnie niebieskawe jak oryginalne. Podgrzewanie w końcu działa
    Jeszcze nie jeździłem, ale tak na oko widać przez nie dobrze

    Co do wyjmowania to bez przesady. To jest banalnie proste i raczej żeby je uszkodzić przy zdejmowaniu trzeba się mocno postarać.
    Oczywiście przy zdejmowaniu "zgodnie ze sztuką", czyli lusterko na maxa w dół i potem podważyć długim śrubokrętem i samo wyskakuje z zaczepów. Warto pod śrubokręt podłożyć sobie jakąś szmatkę, żeby nie uszkodzić obudowy.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Małe pytanko. Chce zrobić automatycznie składane lusterka. Niechcący nie dawno kupiłem panel do sterowania szybami (mój był uszkodzony co było jednym z powodów samoczynnego otwierania auta szyb i ogólnych cyrków) i ma on przycisk do składania lusterek.
    Teraz tak kupiłbym 7 pinowe 2 lusterka lewe i prawe czyli około 300 zł + do tego satynowe bądź chromowe obudowy lusterek czyli kolejne 300.
    Koszta nie są tak kolosalne choć nie wiem czy warte uwagi ale mniejsza o to. Zawsze można dorwać coś taniej. Mam jednak wątpliwości czy dałoby się to zaprogramować. Czy musiałbym wymienić moduł na inny ? czy jeszcze coś jest do wymiany czy coś ? kto coś wie na ten temat ?

    I apropo też chyba nie działa mi ogrzewanie ani jedno ani drugie bo zaparowane lusterka za chiny nie chciały odparować
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 20-10-2014 o 19:23
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    W tym wątku więcej szczegółów na temat dołożenia składania lusterek, da się, ale 1000 zł nie wystarczy:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._lusterek.html

  10. #40
    Użytkownik Ogier Avatar leito
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Sprzedany ;)
    Postów
    153

    Domyślnie

    Jak wspomniałem kilka postów wcześniej, również zakupiłem wkłady lusterek, demontaż jak i sam montaż banalnie prosty, 10min. roboty
    Tak jak Goora wspomniał, równiutko wklejone podstawki do montażu, wkłady pasują idealnie.
    Wkłady zakupione na allegro od użytkownika (Sklep) - Autobolit

    Polecam

    EDIT - Jestem już po pierwszej jeździe z nowymi wkładami lusterek, musiałem się chwilę przyzwyczaić do lewego (asferycznego) bo moje oryginalne wydaje się nie dawało tak wielkiego pola widzenia, po kilku km. stwierdziłem że pieniądze nie poszły w błoto z czystym sumieniem polecam.
    Goora - czekam jeszcze na Twoją opinię, ciekaw jestem czy potwierdzisz moje odczucia ...
    Ostatnio edytowane przez leito ; 25-10-2014 o 12:03

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 11:31
  2. Wymiana lewego lusterka oryginal/zamiennik
    Utworzone przez Szef w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 15:27
  3. Niedzialajace podgrzewanie lewego lusterka
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 23:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory