Strona 463 z 484 PierwszyPierwszy ... 363413453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,621 do 4,630 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4621
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    464

    Domyślnie

    Żałosny jest ten artykuł poniżej. Nie chodzi już o sam fakt udowodnienia, że dacia spring dojedzie z Wrocĺawia do Warszawy, bo ja mogę udowodnić, że przejdę tę trasę piechotą. Żałosne są stwierdzenia: "kierowcy mnie nienawidzą" ( raczej mają Cię gdzieś ), "porsche 911 nie jest w stanie przewieźć lodówki" ( ale nie ma przymusu kupowania porsche 911 od 2035 ), czy sugerowanie, że ludzie nie są otwarci na rozwój motoryzacji ( tej elektrycznej rzecz jasna ):

    https://motoryzacja.interia.pl/samoc...oogle_vignette

    No więc Panie redaktorku: jam mam to głęboko w dupie, o ile ktoś mnie nie będzie uszczęśliwiał takimi daciami, maxusami i innymi build your dreamsami. I kochaj Pan sobie tą dacię od trzeciego wejrzenia. Ja zaś będę ją ( nie Pana ) nienawidził od pierwszego wejrzenia w jej parametry.

    I właściwie jeszcze jedno: jest Pan pewien, że porsche 911 nie jest w stanie przewieźć lodówki? Bo idąc Pańskim ( oraz wielu innych speców od elektryków ) tokiem rozumowania to ja mogę udowadniać, że mnie wystarcza na co dzień lodówka turystyczna, a ta w porsche zmieści się nawet podłączona.

    Moje dowody będą równie anegdotyczne, co Pańskie.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 31-08-2023 o 07:48
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  2. #4622
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Tu jest rzeczywistość polskiej infrastruktury:
    "Ładowałem się trzy razy po ok. pół godziny, do tego na jednej ładowarce czekałem pół godziny na wolną wtyczkę."
    Aut EV przybywa dużo szybciej niż infrastruktury, więc takich przypadków na trasach będzie coraz więcej.

  3. #4623
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Tu jest rzeczywistość polskiej infrastruktury:
    "Ładowałem się trzy razy po ok. pół godziny, do tego na jednej ładowarce czekałem pół godziny na wolną wtyczkę."
    Aut EV przybywa dużo szybciej niż infrastruktury, więc takich przypadków na trasach będzie coraz więcej.
    Infrastruktura to tylko część problemu zwanego zasięgiem. Gdyby buty zużywały się po przejściu 300 metrów, to problemu nie rozwiązałyby sklepy obuwnicze na każdym rogu.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #4624
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Wracając do lodówki - autor chce powiedzieć, że do tej jego Dacii da radę wsadzić lodówkę? Taką standardową domową 60x60x180?

  5. #4625
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,329

    Domyślnie

    Ten artykuł gość dla jaj i kpin z EV najwyraźniej napisał . Przecież widać że to niepoważne, każde zdanie to absurd.
    Część o ładowaniu, szlaku ładowarek ( ) , braku wolnych, opieprzaniu przez innego od EV że za dobrą ładowarkę zajął, że powinien siedzieć i jak się zwolni wystarczająca dla dacii się "perzepiąć" , jakieś wygibasy ile ładować ile nie ładować decyzje zbaczać z trasy nie zbaczać ale czekać aż inny skończy, jakieś brednie o odpinaniu kabli przez sąsiadów, prędkościach, czy rzekome zdziwienie że "przy niemal każdej próbie wyprzedzenia 3-4 tirów z prędkością 100-110 km/h, pod koniec zwykle miałem za sobą kilka aut"
    No i cały artykuł się od nieprawdy zaczyna, bo są tańsze auta elektryczne do miasta - Citroen Ami na przykład.

  6. #4626
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Wracając do lodówki - autor chce powiedzieć, że do tej jego Dacii da radę wsadzić lodówkę? Taką standardową domową 60x60x180?
    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ten artykuł gość dla jaj i kpin z EV najwyraźniej napisał . Przecież widać że to niepoważne, każde zdanie to absurd.
    Część o ładowaniu, szlaku ładowarek ( ) , braku wolnych, opieprzaniu przez innego od EV że za dobrą ładowarkę zajął, że powinien siedzieć i jak się zwolni wystarczająca dla dacii się "perzepiąć" , jakieś wygibasy ile ładować ile nie ładować decyzje zbaczać z trasy nie zbaczać ale czekać aż inny skończy, jakieś brednie o odpinaniu kabli przez sąsiadów, prędkościach, czy rzekome zdziwienie że "przy niemal każdej próbie wyprzedzenia 3-4 tirów z prędkością 100-110 km/h, pod koniec zwykle miałem za sobą kilka aut"
    No i cały artykuł się od nieprawdy zaczyna, bo są tańsze auta elektryczne do miasta - Citroen Ami na przykład.
    W zasadzie to chyba rzeczywiście powinienem potraktować artykuł jako żart. Generalnie cała ta religia EV nadaje się na kabaret, może być ten o butach i rozbudowanej sieci zakładów szewskich ( w miejsce sklepów obuwniczych ), których dostępność można sprawdzić za pomocą aplikacji "Greenbut". Szybka naprawa obuwia umożliwia uzyskanie zasięgu w 80%, przy pełnej naprawie można pójść na zakupy. Przywileje: możliwość deptania trawnika i przechodzenia na czerwonym świetle oraz oczywiście dopłaty rządowe w programie "mój but". Poza tym Panie szanowny ja dziennie przechodzę tylko 40 metrów do autobusu, więc nie widzę problemu.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  7. #4627
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Żałosny jest ten artykuł poniżej.
    ale to dlatego, ze ktos pisze pod teze, czy pod tezę, która ci sie nie podoba?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Moje dowody będą równie anegdotyczne, co Pańskie.
    autor przynajmniej zdaje sobie sprawę, że dowody anegdotyczne są nic nie warte. O was tego nie mozna powiedziec

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Infrastruktura to tylko część problemu zwanego zasięgiem. Gdyby buty zużywały się po przejściu 300 metrów, to problemu nie rozwiązałyby sklepy obuwnicze na każdym rogu.
    nom, gdyby chodziło o buty, to nagle by sie okazało, ze wszyscy są maratończykami

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    ( ale nie ma przymusu kupowania porsche 911 od 2035 )
    nie ma też przymusu kupowania dacii z 2021 roku, w 2035
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #4628
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale to dlatego, ze ktos pisze pod teze, czy pod tezę, która ci sie nie podoba?

    - - - Updated - - -



    autor przynajmniej zdaje sobie sprawę, że dowody anegdotyczne są nic nie warte. O was tego nie mozna powiedziec

    - - - Updated - - -



    nom, gdyby chodziło o buty, to nagle by sie okazało, ze wszyscy są maratończykami

    - - - Updated - - -



    nie ma też przymusu kupowania dacii z 2021 roku, w 2035
    O witaj!
    Nie che mi się czytać Twoich wpisów, dlatego nie odpowiem.

    EDIT: jednak odpowiem.

    1. Zasięg ( a więc użyteczność w każdej sytuacji ) to jest aksjomat. To Wy próbujecie zrobić z tego tezę.

    2. My sobie dobrze zdajemy sprawę z tego, że Wy możecie się posługiwać tylko dowodami anegdotycznymi. W dodatku nie rozumiecie śmieszności swej postawy.

    3. Znasz takie hasło: "Dzień pieszego pasażera"? Wkrótce będzie "Dzień pieszego użytkownika samochodu EV".

    4. No nie ma przymusu. Rynek aut używanych przecież może przestać istnieć w 2035.

    Nie przegap tego:

    https://e.autokult.pl/czy-wszyscy-be...4342991039424a


    Teraz już nie mam czasu, bo muszę przejechać około 900 kilometrów. Wieczorem będę dostępny ( tu zdziwienie użytkowników EV ).
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 31-08-2023 o 12:10
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  9. #4629
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    1. Zasięg ( a więc użyteczność w każdej sytuacji ) to jest aksjomat. To Wy próbujecie zrobić z tego tezę.
    ale oczywiscie, ze lepiej mieć zasięgu więcej, niż mniej.

    tylko lepiej jest też jezdzic taniej, niż drozej
    lepiej mieć moment obrotowy dostępny w każdym zakresie obrotów
    lepiej jezdzic cichym samochodem, niz głośnym
    lepiej nie smrodzić, niż smrodzic

    jesli uwazasz, ze zasieg jest najwazniejszy na swiecie - droga wolna, nikt ci nie zabroni. Rzecz w tym, ze próbujesz wmówić, ze to jest najważniejsze dla wszystkich/wiekszosci.

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    2. My sobie dobrze zdajemy sprawę z tego, że Wy możecie się posługiwać tylko dowodami anegdotycznymi. W dodatku nie rozumiecie śmieszności swej postawy.
    aha, no badania naukowe i analizy to dowody anegdotyczne, a clickabity, opowiesci, i randomu z yutuba, to sa prawdziwe dowody

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    3. Znasz takie hasło: "Dzień pieszego pasażera"? Wkrótce będzie "Dzień pieszego użytkownika samochodu EV".
    fajnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    4. No nie ma przymusu. Rynek aut używanych przecież może przestać istnieć w 2035.
    i teraz tez bedziesz palił głupa jak ostatnio? No nie ma zadnego przymusu kupowania dacii z 2021 roku. Równie dobrze, można opowiadać, że porsche nie przewieziesz lodówki, wiec samochody spalinowe sa do dupy.

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    cool story, i co?

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Teraz już nie mam czasu, bo muszę przejechać około 900 kilometrów. Wieczorem będę dostępny ( tu zdziwienie użytkowników EV ).
    w butelke do sikania sie zaopatrzyłeś i ślinaczek (bo przecież prawdziwy mężczyzna nie zatrzymuje sie, zeby zjeść)
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #4630
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    butelke do sikania sie zaopatrzyłeś i ślinaczek (bo przecież prawdziwy mężczyzna nie zatrzymuje sie, zeby zjeść)
    Nie każdy ma problemy z trzymaniem i musi co godzinę do WC. I nie jest to powód do kupowania EV. Lepiej skorzystać z porady urologa. Zdrowy dorosły osobnik gatunku człowiek bez problemów utrzyma mocz na tyle długo, żeby w 900km podróży zjechać raz góra dwa razy za potrzebą i coś przekąsić przy okazji.

    ps. czy żarcie w fastfoodzie przy okazji każdego ładowania dolicza się do emisji CO2? dodatkowe koszty też wypadałoby policzyć .


    Tak wygląda ekologia pierwszego świata w praktyce:
    https://zielona.interia.pl/smieci-pl...hi,nId,6996912
    Jak nie śmierdzi Tomrzowi i Żuczkowi prosto w nos, to znaczy, że jest eko. Ale murzynowi można - za przeproszeniem - na.rać przed domem. Bo w Europie tego nie czuć.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 31-08-2023 o 13:06

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory