Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 113

Temat: [156] Moje lampy a'la GTA +polerowanie szkła

  1. #41
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie Re: [156] Moje lampy a'la GTA

    Cytat Napisał Starscream
    Co myślicie o tym ? :wink:
    No i pięknie wyszło

    Pozdrawiam
    [*]


  2. #42
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    jak dla mnie bomba

  3. #43
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    to się cieszę, że się podoba <haha> <haha> <haha> <haha> <haha> <haha>

  4. #44
    mra
    Gość

    Domyślnie

    Gratuluje cierpliwości! Ja bym chyba nie dał tak rady spolerować tego szkła! :shock:

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mra
    Gratuluje cierpliwości! Ja bym chyba nie dał tak rady spolerować tego szkła! :shock:
    Ostatnio robiłem polerkę reflektorów u siebie. Co prawda nie skończyłem jeszcze, bo są jeszcze drobne ślady po kamieniach, natomiast pozbyłem się rys! Nie używałem jak kolega papieru ściernego, a jedynie pastę G3 i specjalną nakładkę do polerki, którą montuje się w wiertarce.
    20min roboty i po wszystkim, a efekt jest na prawdę dobry.
    Trzeba tylko uważać, żeby nie przegrzać "szkła", bo się stopi od tarcia!
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #46
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    super efekt

    efekt potęguje to malowanie wewnątrz klosza. Dużo było z tym roboty? Patrząc na Twoje lampy zauważyłem że seryjne tak naprawde są brzydkie...blee

    gratuluję

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siafal89
    super efekt

    efekt potęguje to malowanie wewnątrz klosza. Dużo było z tym roboty? Patrząc na Twoje lampy zauważyłem że seryjne tak naprawde są brzydkie...blee

    gratuluję
    Trochę roboty jest, ale naprawdę warto! Najważniejsze, by wszystko zrobić precyzyjnie. Żeby wewnątrz nie został kurz, żeby odblaski i szkła (od wewnątrz) były czyste i co najważniejsze by dobrze uszczelnić potem reflektor (klej do szyb - idealna sprawa).
    Jeśli masz 3 - 4 godziny czasu, to się nawet nie zabieraj, bo więcej się zdenerwujesz niż to warte. Tak naprawdę to by dobrze zrobić GTA look potrzeba z 1 dzień, bez pośpiechu.
    Tutaj masz kilka informacji, kiedy ja to robiłem:
    http://www.forum.alfaholicy.org/topi...kla-vt7667.htm
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #48
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Trochę roboty jest, ale naprawdę warto! Najważniejsze, by wszystko zrobić precyzyjnie. Żeby wewnątrz nie został kurz, żeby odblaski i szkła (od wewnątrz) były czyste i co najważniejsze by dobrze uszczelnić potem reflektor (klej do szyb - idealna sprawa).
    Jeśli masz 3 - 4 godziny czasu, to się nawet nie zabieraj, bo więcej się zdenerwujesz niż to warte. Tak naprawdę to by dobrze zrobić GTA look potrzeba z 1 dzień, bez pośpiechu.
    Tutaj masz kilka informacji, kiedy ja to robiłem:
    http://www.forum.alfaholicy.org/topi...kla-vt7667.htm
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    nie zdążyłem nawet odpisać Ale miło, że się moja praca Wam podoba, motywujące to jest. A tak przy okazji, wybrałem już felgi, w sobotę pojadę i je zakupię-oczywiście pochwalę się zaraz po zakupie :wink:

  9. #49
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    napaliłem się na to ;]

    za polerkę zabiorę się napewno, a malowania trochę się boję, ale strachy trzeba przełamywać ;] mam teraz dużo wolnego, więc napewno nie będę się spieszył

    a tak btw to kolega dziś kupił crx'a cyber zaraz jadę na rundkę po mieście

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Alces1 ma rację odnośnie polerowania maszynowego. Ja osobiście przerobiłem tak lampy i polerowałem je na profesjonalnej maszynie polerskiej z gąbką Farecla i pastą z tej samej firmy (na ryski po polerowaniu G3 czyli grubsze ziarno, natomiast do wykończenia G7 lub mleczko G10)

    Należy jednak uważać na przetarcie warstwy poliwęglanu. Powierzchnia reflektora jest pokrywana cienką warstwą końcową, która często pod wpływem uderzeń kamyków pęka a przy polerowaniu mogą się z tego większe plamy robić (z racji ścierania tej pierwszej warstwy) co nie wygląda wówczas rewelacyjnie i trzeba całą lampę pozbawić tej powłoki a ponieważ jest ona najtwardszą to potem lampa się łatwiej rysuje i matowieje...

    Odnośnie malowania ramek nie ma się co bać. Trzeba jedynie dokładnie zetrzeć warstwę chromu (papier 800 a potem 1200 dla oczywiście na wodzie...) szczególnie w kątach i miejscach gdzie odlew jest niezbyt dokładny, gdyż może to spowodować odparzenie lakieru przy późniejszym użytkowaniu. Malowałem osobiście czarnym matem w spray'u cienkimi warstwami na słońcu ( nagrzany plastik pomaga szybko schnąć lakierowi ) Na koniec można dać warstwę grubszą w celu uniknięcia porowatości powłoki ale trzeba uważać, żeby nie zrobić zacieków.

    Ważne jest też wyczyszczenie odbłyśników specjalną ściereczką i broń Boże nie środkiem z amoniakiem ( zawierają go zazwyczaj tanie płyny do szyb) bo może to prowadzić do pogorszenia ich właściwości. Osobiście polecam szmatki do szyb z "mikrofazy" i piankę do luster lub tym podobne szybko odparowujące. Takie szmatki zakupiłem w Lidl'u (nazywają się Aqua Pur i są sprzedawane po dwie sztuki w niebieskim opakowaniu) i służą rewelacyjnie zarówno w domu jak i w samochodzie nawet bez użycia płynu i nie pozostawiają żadnych smug (co jest poniekąd ważne przy czyszczeniu reflektorów w środku..)

    Po takim "remoncie" lamp ewidentnie wzrasta moc silnika ( około 2 KM na lampę, więc warto też spolerować tylne światła!), poprawia się aerodynamika auta z racji mniejszych zarysowań powierzchni i ewidentnie wzrasta ego właściciela o ile jest on płci męskiej.. Pozdrawiam i powodzenia w przeróbkach. Poniżej zdjęcia tego co wyszło po tych 3 roboczogodzinach.

Podobne wątki

  1. [159] Lusterka boczne ( szkła )
    Utworzone przez szyrud1696 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-04-2022, 18:11
  2. Przekładka szkła
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 13:19
  3. [GTV] Moje lampy słabo świecą. Jak świecą Wasze lampy? Jak rozebrać lampę?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 11:08
  4. [166] Polerowanie przedniej lampy
    Utworzone przez sergiusz1988 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory