Strona 5 z 52 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 519

Temat: Falowanie przy toczeniu i dojeżdzaniu do świateł bliższe rozwiązaniu

  1. #41
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    a ja nie mam klimy żeby sprawdzić

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    A ja mam klimę ale chłodnica klimy dziurawa i nie mam gazu żeby ją załączyć.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    kol. sg0240 wytłumaczył czemu klima niweluje falowanie i tak jest, silnik jest bardziej obciążony i nie ciągnijcie tego tematu bo to nic nie da

  4. #44
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    czemu nie ciągnąć? w czym przeszkadzają tobie nasze wywody? nie chcesz nie czytasz - proste. jak się nie będzie dyskutować to do niczego się nie dojdzie. a może ktoś zarzuci jakiś ciekawy pomysł i okaże się trafny.
    trochę więcej optymizmu

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Jak miałem klime <bo gaz sie skonczyl> to mniej falowalo ale jednak odczuwalne byly nie rownosci mimo wszystko.Co do klimy to moze cos miec wspolnego np czujnik temp.zewn w lusterku i ECU na pewno bierze z niego jakies odczyty dla silnika procz regulacji klimatyzacji.W wersji Twin spark po 2001r sa 2 czujniki i jest o tym wzmianka w serwisowce przy czym czujniki sa od temp plynu.Jakos na pewno inaczej jest rozwiazane sterowanie mieszanka i zaplonem

  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    czemu nie ciągnąć? w czym przeszkadzają tobie nasze wywody? nie chcesz nie czytasz - proste. jak się nie będzie dyskutować to do niczego się nie dojdzie. a może ktoś zarzuci jakiś ciekawy pomysł i okaże się trafny.
    trochę więcej optymizmu
    źle zrozumiałeś, chodziło mi o temat z klimą, a nie ogólnie o temat falowania
    klima obciąża silnik mechanicznie, ewentualnie trochę prądowo, raczej do falowania nic to wnosi nowego

    ---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:48 ----------

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    Jak miałem klime <bo gaz sie skonczyl> to mniej falowalo ale jednak odczuwalne byly nie rownosci mimo wszystko.Co do klimy to moze cos miec wspolnego np czujnik temp.zewn w lusterku i ECU na pewno bierze z niego jakies odczyty dla silnika procz regulacji klimatyzacji.W wersji Twin spark po 2001r sa 2 czujniki i jest o tym wzmianka w serwisowce przy czym czujniki sa od temp plynu.Jakos na pewno inaczej jest rozwiazane sterowanie mieszanka i zaplonem
    raczej ecu nie bierze danych z czujnika w lusterku, ma czujnik temperatury powietrza w przepływomierzu

  7. #47
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    a co powiecie na czujnik polożenia wału korbowego inaczej zwanym "czujnik prędkości obrotowej silnika" ?
    wiadomo że jak padnie to nie da się odpalić silnika, ale przeczytałem mnóstwo postów gdzie nie dało się odpalić autka a nawet błędu nie pokazało w ECU
    zamierzam go sprawdzić gotując go w wodzie (bubu o tym wspominał na AC)
    znalazłem też jeden (chyba jedyny ) post alfaholika który po wymianie tego czujnika pozbył się falowania
    u mnie falowanie występuje sporadycznie i tylko kiedy silnik jest nagrzany, a wiadomo że ten czujnik ma dużo wspólnego z temp silnika bo zmienia (zwiększa) swój opór przy wzroście temp....
    głośno myślę, luźno piszę - więc rozmawiajmy i bez krytyki, bo wszyscy chcemy jednego - pozbyć się falowania

  8. #48
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rpm.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	35.0 KB
ID:	38163rpm sensor dla 1.6 1.8 2.0 99r dane z autodaty, zmierz na zimnym, potem na zagrzanym, gotowanie wg mnie zbędne

  9. #49
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    tylko tu nie ma nic o temp... ale sprawdzę

  10. #50
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Zaviaseq właśnie mnie wyprzedziłeś z czujnikiem położenia wału korbowego miałem właśnie pisać na jego temat. Przeleciałem forum alfaholicy, alfa-lancia i podobne. Znalazłem post mówiący że czujnik położenia wału korbowego, nazywanym także czujnikiem prędkości może wpływać na zachowanie silnika
    Czujnik predkości jest oznaczany: RPM, TDC, crank sensor lub czujnik wału korbowego.
    . Jeśli jest na wykończeniu, może powodować falowania obrotów przy dojeżdżaniu do świateł lub przy wciśniętym sprzęgle. Niestety dopóki czujnik nie padnie całkowicie, komputer nie odnotuje żadnego błędu, ale gdy padnie to wiadomo, koniec jazdy.

    Mój czujnik na zimnym ma ponad 880 Ohm, a na rozgrzanym ponad 1140 Ohm. Na jutro jestem umówiony na wymianę tego czujnika, kupiłem wczoraj nowiuteńki BOSCH w Inter-Carsie, cena 140zł. Jeśli by się okazało że to falowanie przy dojeżdżaniu powoduje ten nieszczęsny czujnik to mamy sprawę rozwiązaną.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

Podobne wątki

  1. Falowanie przy 2-2,5 tyś obrotów w 16v JTDm
    Utworzone przez cuoreventi w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 06:49
  2. [155] Falowanie obrotów przy odpalaniu.
    Utworzone przez jedrekDSK w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 12:26
  3. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  4. [146] gaśnie przy dojeżdzaniu do skrzyzowania, pali się kontrolka wtrusku
    Utworzone przez komar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 22:53
  5. [156] 1500 rpm przy toczeniu ?
    Utworzone przez Marcin_AR w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory