Strona 60 z 262 PierwszyPierwszy ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #591
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarzyna Zobacz post
    formentor z 2.0 190KM AT startuje od 150tys, octavia RS 245KM AT od 160tys), ale tu jeszcze chyba nie ma nowych cenników, bo w alfie chyba kogoś mówiąc oględnie poje****, jeśli chodzi o nowy cennik stelvio
    No porównując ceny aut z segmentu C do Stelvio, to chyba nie jest obiektywne

  2. #592
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarzyna Zobacz post
    w alfie chyba kogoś mówiąc oględnie poje****, jeśli chodzi o nowy cennik stelvio.

    Polecam sprawdzić ile kosztuje teraz konkurencja (Q5, X3, GLC). Wiem, że Stelvio jest technologicznie przestarzałe względem pozostałych (brak ledów, kamer 360, słaby infotainment), ale w przypadku Alfy masz za ~250k w pełni wyposażoną wersję 2.0 200KM, a za ~275k 2.0 280KM. Nie wiem tylko jak będą wyglądały ewentualne rabaty na MY22, ale jeśli nic nie zmienią to jest to w tym segmencie BARDZO atrakcyjna propozycja dla kogoś, kto nie musi mieć wszystkich nowinek technologicznych.

  3. #593
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,477

    Domyślnie

    Nie zapominaj ,że stelvio to już starocie.
    5 letnia gwarancja to żadna rewelacja /inni też to mają/
    Gama silnikowa na EU to chyba żart.
    No i jaka cena i warunki kredytowania?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #594
    Jarzyna
    Gość

    Domyślnie

    Nie porównuję aut segment do segmentu, tylko to co mogę kupić za 150tys. (limit jaki mogę ująć w koszty firmy) z możliwie niedużą górką. Jak przeglądałem na stronie alfy "dostępne od ręki" w zeszłym roku, to w granicach 160-180tys było w czym powybierać - co przyznam było ofertą atrakcyjną. Obecnie jest to przedział 180-200tys, a nowy cennik stelvio startuje od 210tys. więc jak będę coś kupował jesienią, to 200tys pewnie będzie mało. Tak więc siłą rzeczy pewnie będę bardziej rozważał tonale niż stelvio, bo pomimo mniej więcej stałego budżetu - stelvio odjechało z ceną. Ciekawy jestem kiedy pojawią się pierwsze egzemplarze w Polsce, żeby można było wsiąść i się przymierzyć do auta.
    Co do stelvio i staroci, jednym z większych atutów tego auta - przynajmniej dla mnie - są analogowe zegary i tablet środkowy wkomponowany w kokpit, co jest w dzisiejszych czasach rzadkością.
    Ostatnio edytowane przez Jarzyna ; 10-02-2022 o 13:11

  5. #595
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Stelvio jest technologicznie przestarzałe względem pozostałych (brak ledów, kamer 360, słaby infotainment)
    Czekam, aż ktoś mi w końcu napisze, czego brakuje infotainmentowi w Giulii/Stelvio. I jeszcze mi nikt nie napisał - można się ewentualnie czepiać braku bezprzewodowego AA/ACP, ale AA można ogarnąć donglem za 4 stówki chowanym w podłokietniku. Po drugie, to jest przede wszystkim samochód i ma dobrze jeździć. W tym segmencie tylko Macan może być porównywalny.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Nie zapominaj ,że stelvio to już starocie.
    Jak to ładnie powiedział Pertyn w oglądanym przeze mnie wczoraj teście Ghibli - "Może i konkurencja ma już 3 generacje do przodu... No i co z tego." Pomijając jakieś elektroniczne brzdyczki co by trzeba było zmieniać w Stelvio? Może miałoby sens zrobienie MHEV.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #596
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,060

    Domyślnie

    Idziemy wszyscy, troszkę nieświadomie, w pierdołomanię. Ten ma to a tamten ma to. Radek ma racje; auto ma jeździć.
    Ale trend jest taki, że mniej ważne, jak jeździ, ważne, żeby miał pierdyliard bajerów.
    Zegary analogowe są super ale niedługo nigdzie ich już nie będzie. Przywoływana przeze mnie mazda3, obecna wersja, ma to fajnie rozwiązane: dwa zegary są analogowe a prędkościomierz centralnie umieszczony wygląda na anala, ale jest cyfrowy i można go zamienić na wyłącznie cyfrowy, bez tarczy.
    W Tonale na pewno się wielu przywali do rozmieszczenia zegarów: to jest wpływ Peżota. Tam też masz zeza rozbieżnego, żeby ogarnąć oba zegary. Są za szeroko.
    Ale to też moda: robi się miejsce, żeby wcisnąć następną choinkę bajerów.
    A skoro o bajerach: czy Tonalcio będzie miał wyświetlacz head up? akurat to mi się podoba.

  7. #597
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Czekam, aż ktoś mi w końcu napisze, czego brakuje infotainmentowi w Giulii/Stelvio. I jeszcze mi nikt nie napisał - można się ewentualnie czepiać braku bezprzewodowego AA/ACP, ale AA można ogarnąć donglem za 4 stówki chowanym w podłokietniku. Po drugie, to jest przede wszystkim samochód i ma dobrze jeździć. W tym segmencie tylko Macan może być porównywalny.
    Brakuje względem konkurencji (rzeczy, które zauważyłem jeżdżąc innymi samochodami. Nie mówię, że to pełna lista):
    - Bezprzewodowego AA/CP (o donglach czytałem różne opinie)
    - Obsługi multitouch w CP (przynajmniej u mnie nie działa i trzeba klikać +/- w Google Maps)
    - Spięcia map z Google Maps (widok satelitarny, informacje o korkach, remontach, mapy zawsze aktualne)
    - Większego ekranu (11-12" byłoby optymalne i chyba nawet zmieściłoby się w obecnym miejscu)
    - Szybszego procesora/lepszej optymalizacji softu
    - Przycisków skrótów wokół kontrolera (nav, audio, tel, itp.)
    - HUD przynajmniej jako opcji
    - Cyfrowych zegarów z możliwością wyświetlenia np. mapy przynajmniej jako opcji (ja akurat kocham analogowe, ale nie jestem ślepy na trendy na rynku)

    I generalnie nie, nie dyskwalifikuje samochodu jako całości. Sam kupiłem, bo ma inne zalety, które są dla mnie ważniejsze. W kwestii technologii wystarczy mi dobre audio, bluetooth, ładowarka bezprzewodowa i CarPlay w jakiejkolwiek postaci - pozostałe rzeczy to bonus, ale trzeba pamiętać, że w dzisiejszych czasach technologia ma ogromne znaczenie. Bez nowoczesnych multimediów Alfa zostanie niszą jaką jest obecnie, jeśli w ogóle przetrwa.
    Ostatnio edytowane przez Chmielinski ; 10-02-2022 o 13:33

  8. #598
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,314

    Domyślnie

    1. Bezprzewodowy - potwierdzam.
    2. Nie używam CP - więc nie wiem.
    3. Może komuś się przydaje widok satelitarny, ja mam w telefonie GM za darmo, a wolę płacić za TomTom GO i jego używać do nawigacji - aktualizacje map są regularne, wytyczanie tras dużo lepsze, informacje o ruchu też (a Alfa korzysta zdaje się z TT).
    4. Mnie bez różnicy - a wkomponowanie go w deskę to jedna z największych zalet wnętrza Giulii/Stelvio.
    5. Jakieś konkrety? U mnie wszystko działa OK.
    6. Nie widzę potrzeby, tak jest schludnie i nie napaćkane klawiszami - to już kwestia gustu i nie przestarzałości, a raczej przyjętej koncepcji obsługi.
    7. OK, tutaj zgoda - ale to raczej nie jest infotainment.
    8. Moim zdaniem obecny układ jest optymalny - powinna być tylko możliwość wyświetlania tej nawigacji na środkowym ekranie.

    Może bardziej bym optował, żeby się termowizja pojawiła, w nocy jestem ślepy i to by się czasami przydało.

    Ogólnie rzecz biorąc, na pewno nie jest to wiodące rozwiązanie w segmencie, ale MOIM ZDANIEM, na pewno nie przestarzałe. A w Tonale zdaje się 80% nacisku jest na software (zbudowany na Android Automotive) - więc wszyscy gadżeciarze będą zachwyceni. Nawet jeśli będzie jeździć ze dwie klasy gorzej od Stelvio.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #599
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    3. Może komuś się przydaje widok satelitarny, ja mam w telefonie GM za darmo, a wolę płacić za TomTom GO i jego używać do nawigacji - aktualizacje map są regularne, wytyczanie tras dużo lepsze, informacje o ruchu też (a Alfa korzysta zdaje się z TT).
    5. Jakieś konkrety? U mnie wszystko działa OK.
    3. Też mogę korzystać z Google Maps z telefonu, ale jednak wolałbym, żeby natywnie było rozwiązanie kompletne. W Audi jest integracja z Google Maps i działa to sympatycznie, dodatkowo można to wrzucić na wirtualny kokpit.
    5. Cóż, pewnie zależy z czego się przesiadasz i jakiego sprzętu używasz na co dzień. Może nie wymagam płynności iPhone'a, ale w Audi wszystkie animacje są płynne, a przejścia między ekranami szybsze. W Alfie jednak trochę laguje. Ponownie - nie jest to deal breaker, ale mówimy o marce przynajmniej aspirującej do premium.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A w Tonale zdaje się 80% nacisku jest na software (zbudowany na Android Automotive) - więc wszyscy gadżeciarze będą zachwyceni. Nawet jeśli będzie jeździć ze dwie klasy gorzej od Stelvio.
    Grunt, żeby się dobrze sprzedawało, dzięki czemu będą mogli robić samochody dla samochodziarzy

  10. #600
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    W Audi jest integracja z Google Maps i działa to sympatycznie
    Powtórzę się - kwestia przyjętego rozwiązania . Alfa postawiła w Giorgio na TT, a Mapy Google potrafiły się zgubić w centrum Kopenhagi, jak mi kolega Duńczyk chciał zaimponować swoją Teslą . TT, z racji chwilowych ograniczeń AA, nie ma pełnej funkcjonalności w Android Auto, więc ja osobiście wolę rozwiązanie TT we wbudowanej nawigacji i GM w telefonie niż odwrotnie. Żaden samochód dwóch systemów nawigacji raczej mieć nie będzie. Skoro w Tonale dali Android Automotive, użytkownicy będą pewnie skazani na Google Maps i usilne wpychanie ich w Polsce na drogi gruntowe w standardzie drogi wojewódzkiej (co w TomTomie można sobie zablokować).

    Tutaj przykłady kilku dróg wojewódzkich:
    https://info-car.pl/infocar/artykuly...jewodzkie.html
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 10-02-2022 o 14:47
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory