Strona 7 z 83 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #61
    ketron
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli Gulia będzie wyglądać tak, jak pokazana w Motorze 7/2012, to 159-tka jest moją ostatnią alfą. Jeśli kogoś w Alfie zawczasu nie napadnie jakaś refleksja w temacie Cuoresportivo, to mazda i hyundai im całkiem uciekną. Cała nadzieja w nowym SUV-ie. A jak nie to następna będzie mazda takeri (jej poprzedniczka przegrała właśnie ze alfą 159 przy moim ostatnim wyborze).

  2. #62
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Przecież Takeri to jest nowy Ford mondeo.

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Znam ten test ale to chyba jedyny test, w którym 159 wygrala z E90. Do tego wystarczy krotka przejazdzka BMW, zeby przekonac sie, ze ma lepszy uklad kierowniczy (bardziej precyzyjny), siedzi się w niej duzo nizej, niz w 159 i przede wszystkim ma genialny tylny naped. Jeżeli chodzi wylaczie o przyjemnosc z jazdy to w tej klasie trojka jest dla mnie zdecydowanie numerem jeden!

  4. #64
    bennybon
    Gość

    Domyślnie

    Nie miałem przyjemności testowania E90 ani żadnego BMW, ale a propos tego tylnego napędu - patrze praktycznie na te kwestię i wiem, że zimą, na oblodzonych drogach taki napęd może rozczarować. Pamiętam znajomego, który swoim mercem z tylnym napędem męczył się w czasie zimy - do bagażnika wkładał worki z piaskami (2 x 50 kg) co miało mu pomóc.

  5. #65
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,080

    Domyślnie

    To już chyba nie te czasy.

  6. #66
    raffi
    Gość

    Domyślnie Napęd na tył i polska zima to złe połączenie...

    Moje poprzednie auto to Mercedes SLK - mieszkam w górach na Podhalu - całą zimę auto stało w garażu z powodu napędu na tył i niskiego zawieszenia. Na szczęście mam jeszcze mocno zmodyfikowanego, podniesionego i poszerzonego Patrola i to auto uratowało sytuację. Merca sprzedałem, chociaż auto prowadziło się jak po sznurku, a już ostre wchodzenie w zakręty sprawiało niezrównaną przyjemność - niestety tylko latem. Miałem kiedyś przelotnie AR147 i byłem z tego auta zadowolony, a od dawna marzyła mi się Brera, więc zakupiłem wersję z napędem na 4 koła. W tym roku, i Patrol i Bella pomogły przetrwać tegoroczną zimę zupełnie bezproblemowo. Brerą pojeżdżę pewnie parę lat - nie miałem jeszcze auta, które tak bardzo by mi się podobało.... Ale nie mam pojęcia co dalej. Napęd na tył w górach to pomyłka, więc BMW, Merce odpadają na starcie. Może w międzyczasie AR wypuści jakiś godny uwagi, nowy model w którym facet nie będzie się wstydził jeździć?

  7. #67
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffi Zobacz post
    BMW, Merce odpadają na starcie.
    W BMW jest iX a to nic innego jak 4x4

  8. #68
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    A zamieniłem swoją Alfę 159 1.9Jtdm na Subaru Imprezę WRX i teraz bardzo żałuję. Była to najlepsza bryczka jaką do tej pory jeździłem super autko w dalekie trasy i ekonomiczna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1820.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	54.6 KB
ID:	48651 Była Piękna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1874.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	83.5 KB
ID:	48653 Jest Bestia
    Jeżli chodzi o właściwości jezdne to Subaru 4x4 wcale nie jest dużo lepsze od Alfy. Ona trzymała się bardzo dobrze drogi. Jeździłem też kumpla BMW 3 Coupe M sport 2010 rok bez rewelacji. Nowy nabytek to pewnie będzie jakis klasyk do czasu gdy gulia bedzie dwa lata w produkcji...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1888.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	78.4 KB
ID:	48652  

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisvanmoto Zobacz post
    Jeżli chodzi o właściwości jezdne to Subaru 4x4 wcale nie jest dużo lepsze od Alfy.
    krisvanmoto, ciekawa opinia. Mozesz ja rozwinac?

  10. #70
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    Co tu wiele mówić. Alfa w zakrętach była porównywalnie stabilna co Subarka. Zawieszenie miękksze, ale masa jej powodowała tą stabilność. Ukł. kierowniczy również porównywalny jak i hamulcowy na korzyść nieznacznie Alfy (takie miałem odczucie).

    ---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

    i spalanie 14-18 litrów, przy 6,5l alfy...

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory