Strona 7 z 168 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 1678

Temat: Zakup Alfy Romeo GT

  1. #61
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Narazie brak
    Postów
    7

    Domyślnie

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-skor...C29493037.html ja zapodam coś takiego, chciałbym wiedzieć czy bystre oko kogoś oblatanego w temacie coś wychwyci?
    Kolejne pytanie co sądzicie o tym komisie samochodowym?

  2. #62
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Wygląda ładnie. Jedyne co mi się rzuca w oczy to albo brak jednego czujnika PDC albo to, że jest wymieniony na nowy w czarnym kolorze. Auto ma spryski ale nie umiem się dopatrzeć soczewek od ksenonu. Wiem, że wychodziły wersje ze spryskami i bez ksenonu więc nie traktuję tego jako wada tylko ubytek w full wyposażeniu, które wydaje się, że ten egzemplarz ma.

  3. #63
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    A ja tak przy okazji kolegów z GT chciałbym zapytać o silnik 2.0 JTS jak się sprawuje . Przymierzam się do GT ( w trakcie sprzedaży swojego rodzyna 156 ) i planuje 3.2 . Ale jak nie znajdzie się coś sensownego to wolałbym 2.0 JTS niż diesla . Bez urazy ale 1,9 mi ni cholera nie pasuje do auta typu Coupe . Jeszcze jakby montowali 2.4 to bym sprawe przemyślał ale z braku laku zostaje wybór benzyny . Więc jak ktoś ma coś do powiedzenia to byłbym wdzięczny . Chodzi mi o to czy 2.0JTS to taka sama "technika" co stary 2.0TS z wariatorem i innymi pomyłkami typu panewki z plastiku . Kolega ma 156 2.0JTS i chwali ale wiadomo jak to koledzy- co mają to chwalą . Będę wdzięczny za bezstrone opinie. Spalanie itp

  4. #64
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    ja bym Nazar tak nie skreślał tego 1.9. Zrobisz program, IC i 200 pęknie jak u Boćka. A to już będzie śmigało zacnie a i spalanie będzie zadowalające.
    Nie wiem jak wygląda trwałość 2.0 JTS ale te 165 KM szału nie robią według mnie bo myślę, że ze 12 takie w mieście spokojnie weźmie. A osiągi przecież nie taki kosmos. Nie polecam Ci diesla dlatego, że sam takiego mam tylko, że ja pół roku temu stałem przed identycznym wyborem i jeśli miałbym kupić benzynę to tylko 3.2. Dla mnie diesel w coupe jakoś się broni tym, że 12 litrów po mieście to pali E46 w 3 litrowej benzynie mająca 230 KM a nie Alfa z 165 koniami. No ale każdy kowalem swojego losu

  5. #65
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jts to całkiem inna bajka niż ts

    co do 200 boćka - na to to trza sobie zasłużyć
    p.s.
    ostatni wynik z baku 6,64 ( 1720km , troszkę sklepowo - po kilka km , troszkę trasa po 20km, troszkę autostrada po 50km z V = xxx * , klima ok 30% tych km , górki i zakręty ok 5 % z tej trasy )
    * nie mogę oficjalnie pisać o przekraczaniu dozwolonej , ale dwóch kolegów tylko pytało ile to odpowiadałem że pasy można odpinać bo i tak już nic nie pomogą :-) )

    - - - Updated - - -

    jak bym szukał raz jeszcze GT to :
    3.2 - gdybym zarabiał lepiej jeżdżąc tym do roboty dziennie
    3.2 - gdybym jeździł do roboty z jakimś kolegą jego lanosem z lpg czy czymś takim a swoją tylko po robocie
    1.9 - gdybym zarabiał mniej a jednak chciał mieć gt
    1.9 - gdybym jeździł do roboty swoim wożąc kolegę z lanosa z lpg czy czegoś takiego :-)








  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Molique
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    R19 Williams, Alfa Romeo GT Q2
    Postów
    41

    Domyślnie

    Sprawdź sobie sprzęgło bo jest w **** drogie i posłuchaj wahaczy bo też lubią się sypać. Standardem są obdarte rączki w drzwiach więc tym się nie przejmuj Auto powinno ciągnąć z dołu bez problemów jak będzie przymulony i łapał >2000 to przepływka albo DPF zapchany 20tys to faktycznie mało.
    Dodam jeszcze swoje odczucia. Kiedyś byłem bardzo za dieselami i to mnie przekonało do JTD. Fakt dynamika tego auta jest bardzo fajna. Ale już wiem że nie kupie więcej diesla. Gnojki kroją na wszystkim co związane jest z dieslem dodatkowo obecne diesle to nie są już te klekoty co 200tys to dla nich pryszcz. Uważam że lepszym rozwiązaniem jest benzyna + gazior. Fakt na gazie się gotuje a nie jeździ ale mam jedno auto na gaz i śmiga aż miło i za 2,2zł. diesel weźmie ci i tak z 8l-9l/100 więc przymyśl sprawę. Wiem że główną kwestią są $$$ ale jak nie teraz to później je wywalisz Gdybym teraz kupował to brałbym GT 3,2l benzyna+ gazior

  7. #67
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    ja bym Nazar tak nie skreślał tego 1.9. Zrobisz program, IC i 200 pęknie jak u Boćka. A to już będzie śmigało zacnie a i spalanie będzie zadowalające.
    Nie wiem jak wygląda trwałość 2.0 JTS ale te 165 KM szału nie robią według mnie bo myślę, że ze 12 takie w mieście spokojnie weźmie. A osiągi przecież nie taki kosmos. Nie polecam Ci diesla dlatego, że sam takiego mam tylko, że ja pół roku temu stałem przed identycznym wyborem i jeśli miałbym kupić benzynę to tylko 3.2. Dla mnie diesel w coupe jakoś się broni tym, że 12 litrów po mieście to pali E46 w 3 litrowej benzynie mająca 230 KM a nie Alfa z 165 koniami. No ale każdy kowalem swojego losu
    Mi nie chodzi o spalanie i o dynamike 1,9JTD bo wiem ,że idzie wyciągnąć te 200KM i momentu też troche ale to nie zmienia faktu ,że to dalej klekocze . Sam mam diesla ale 2,4 to inna bajka . Jakby ten motor był w GT ( a dziwie się ,że nie ma ) to bym się nie zastanawiał . MI już nie potrzeba 500KM (bo i tak nie ma gdzie zbytnio zapierd..ać ) miałem E34 M5 więc miałem czym sie wyszaleć . Ale od auta Coupe oczekuje sportowego brzmienia a 1,9 mi tego nie da ( chyba ,że udupce wydech przy samym bloku ) dlatego celuje w benzyny . Może bozia da i uda się kupić 3,2 . No a jak nie to będę studiował lektury ba temat wpomnianego 2.0 JTS bo zostały jeszcze 1,8 ale tego to już dotykać się nie chce . Finalnie powiem tak - jak wpadnie mi igiełka w oczy to i te "nieszczesne" 1,9 przygarne . Zawsze mi się marzyła GT ( po GTVce dla mnie najładniejsze Coupe na swiecie ) więc nie mam zamiaru wybrzydzać w razie czego . Oby tylko się trafiła dobra sztuka.

  8. #68
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Molique Zobacz post
    Sprawdź sobie sprzęgło bo jest w **** drogie
    No fakt - ok 650zl :p
    Drożyzna panie i wymienia się toto co chwile przecież








  9. #69
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wlodekV6
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2 V6; Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    13

    Domyślnie

    =Nazar: Ale od auta Coupe oczekuje sportowego brzmienia a 1,9 mi tego nie da ( chyba ,że udupce wydech przy samym bloku )
    co do tych niesamowitych walorów dźwiękowych, to dla każdego sprawa indywidualna. 3.2(jeszcze w coupe bez ramkowych szyb) jako auto do jazdy ciągłej, na codzień, jest trochę uciążliwe dla ucha uważam. użyję przenośni: Co innego słuchać ulubionej rockowej piosenki z 30sek solówką 3 razy w tygodniu, a co innego 5 minutowej solówki na okrągło.
    jedziesz z panną nad morze, czy w góry. jesteście na miejscu. ona się "robi" chce gdzieś wyjść, a ty już masz tylko ochotę pójść do parku popatrzeć na zieloną trawę i posłuchać słowików albo szelestu liści na gałęziach. zastanówcie się czy tego chcecie

    ps. dodam, że nie mam 50 lat i lubię jak warczy, bulgocze i wyje

  10. #70
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Narazie brak
    Postów
    7

    Domyślnie

    Panowie pozwolę sobie przypomnieć, że temat nie brzmi pozachwycajmy się alfą . Tyczy się on porad o danym egzemplarzu, z którym być może ktoś miał styczność i porad przy zakupie. Co do tego jak co brzmi... ehh jak każdemu zdrowemu facetowi dźwięk choćby V6 czy idąc w drugą stronę V8 przyprawia o gęsią skórkę i szybsze bicie serca, to z taką pensją mogę tylko pojeździć na zloty (o ile coś się sensowego do kupić za 20tyś i o ile w końcu je uzbieram) i posłuchać jak takie czy inne samochody nie koniecznie marki alfa romeo pracują z takimi silnikami. Niestety na moją kieszeń 10l/100km już zaczyna być cięższą żabą do przełknięcia, dlatego to musi być diesel, a że gt zawróciła mi w głowie choć wszyscy odradzają to bez zmrużenia oka kupię klekota. Na necie da się dogrzebać do gości którzy odprawiają czarną magię nad tłumikami i o ile z pod maski słychać ursusa tak z tyłu po takich czarach brzmi całkiem całkiem.
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek1 ; 13-06-2013 o 16:53

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD
    Utworzone przez spdii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 265
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 13:07
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory