Strona 73 z 112 PierwszyPierwszy ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #721
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post

    I jeszcze może ośmiele się zadać parę pytań do postu @sdero jeśli nikomu to nie będzie przeszkadzać. W końcu tytuł wątku to wykresy z hamowni naszych alf
    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...ml#post1772260

    Wykres 1 147-2.jpg. Dlaczego maksymalny moment jest przy 2785 obr/min i moc przy 3346? To nam daje 561 obrotów użytecznych? Mam więcej w formułach które mają wałki w okolicach 330 stopni. Czemu tak późno niuto przeniosłeś, a moc tak w dół? Nie można tego rozszerzyć? Odcinkę tak wysoko też podniosłeś ~4850 obr/min? Czemu akurat tak wysoko jak to już dużo wcześniej leci w dół? Po co się tak robi?

    Wykres 2 159.jpg 3900 się kończy wykres? Nie można tego wyżej przeciągnąć? Czas pomiaru 13 sek. Na 3 biegu to było robione?

    Wykres 3 147-1.jpg Moment maksymalny przy 2652 obr/min. Strasznie wysoko. Czym to jest pokierowane? I znów zakręcone 4800. Potrzebne jest tak wysoko kręcić jak tam już się nic nie dzieje? Pomiar 13 sek jak wyżej, też 3 bieg? Na 4 nie było by więcej logów do analizy?

    I jeszcze mam takie pytanie ad samego wykresu i osi. Czemu te osie obrotów nie pokrywają się z wykresem? Jakoś to dziwnie poprzesuwane.

    Wykres 4 CRUZE.jpg Ładne "kreski. Po co kręcić do 4800? I co się dzieje od 4400 obr/min leci to tak gwałtownie w dół i się zawija na płasko od 4550? Czemu tak jest? Nie złapała tego termika? I co się dzieje z tymi stratami na końcu, że to tak w górę leci?

    Wykres 5 hamownia.jpg Ładne przebiegi momentu i mocy. 177KM przy 3789 i 405 Nm przy 2217. Nie da się więcej ugrać? Gdzieś czytałem na forum, że 200 jest do ugrania na seryjnych gratach. A z chęcią bym taki na 200 zobaczył.
    To są właśnie wyniki z generatorów kresek, a nie z hamowni.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał aromeo Zobacz post

    Może Pan zanalizuje jeden wykres. Na przykład taki:
    Załącznik 191439
    I hamowany na drugi dzień po sofcie ?

  2. #722
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    A może nam criss powiesz, skoro coś potrafisz grzebnąć w sofcie, jaka jest różnica dla pracy silnika z egr zrobionym wypełnieniem mapy od zrobienia tego czterema histerezami? Pytam tylko o to, a nie o wywód że się nie chce poszukać.
    A mogę ja, mogę ja? Chociażby taka, że przy usuwaniu EGR histerezami nadal masz podgląd na oczekiwaną wartość przepływu powietrza. W EDC16. Co wygrałem?

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Widzisz culmen, dla niektórych jest też ważny przebieg krzywych momentu i mocy oraz gdzie występują wartości szczytowe. Wiesz chociaż dlaczego?
    I Ci jadą do tunera z hamownią. Proste.

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    I bardzo dobrze, że są tacy ludzie. Tylko należy uwzględnić, że NIE MA dwóch takich samych silników. Każdy jest inny przy takiej, a nie innej produkcji tego i zakładanych tolerancjach, każdy jest inaczej wyeksploatowany. Czyż nie? Każdy inaczej zareaguje na takie same oprogramowanie. Ba, każdy pokaże coś innego nawet przy tych samych parametrach w logach.
    Chyba nie bardzo dobrze, że są tacy ludzie, bo tutaj jakaś jazda nich ostatnimi czasy się odbywa. Niby że Exceltunerzy to są. Nikt nie wnika w zakres modyfikacji, ważne, że nie shamowano auta. Nikt też nie wnika, czy auto było sprawdzane przed wgraniem nowego programu. No bo co po. Na pewno każdy taki człowiek ściąga gotowca z netu, kasuje parę stówek za wgranie go i do widzenia.

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Mówimy o dobrze zrobionej robocie na hamowni czy czymś na odpierd..?
    O dobrze zrobionej modyfikacji. Nie jakiejś robocie na hamowni czy robocie bez hamowni. Modyfikacja to jest zmiana oprogramowania. Hamownia softu sama nie zmienia. Człowiek, który to robi, może równie dobrze soft popsuć, mając hamownię, jak i go nie popsuć, robiąc usługę bez hamowni. Kwestia, co umie.

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    A co jeśli wszystkie parametry z pkt. widzenia logów dynamicznych są prawidłowe, a brakuje mocy? Jak to sprawdzisz, że brakuje? Odczuciem?
    Tu masz taki przykład:
    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...ml#post1771077
    Jeśli masz określoną grupę samochodów z bardzo zawężoną liczbą modyfikowanych silników - to kwestią tylko czasu jest, żebyś wiedział, czy dany egzemplarz jeździ poprawnie, czy czegoś mu brakuje. Jak pisałem wcześniej - nie trzeba się rzucać bezmyślnie na wszystkie możliwe do wykonania modyfikacje wśród okolicznych mieszkańców. Jeśli auto jeździ normalnie, a logi są poprawne, to szansa, że coś z motorem jest nie tak - jest bardzo mała. Jeśli podniesiesz moc (bez dociągania "do granic wytrzymałości i wydajności podzespołów) i wyraźnie czuć poprawę, nie ma dymu, szarpania w napędzie, przeładowań, itp - to osobiście sprawę uznaję za zakończoną. Powtórzę jeszcze raz, gdyby nie dotarło - chodzi o bezpieczne, spokojne podniesienie parametrów pracy układów odpowiedzialnych za generowanie mocy, bez przekroczenia limitów producenta podzespołów i bez walki o każdego konia mechanicznego.

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    I jeszcze może ośmiele się zadać parę pytań do postu @sdero jeśli nikomu to nie będzie przeszkadzać. W końcu tytuł wątku to wykresy z hamowni naszych alf
    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...ml#post1772260

    Wykres 1 147-2.jpg. Dlaczego maksymalny moment jest przy 2785 obr/min i moc przy 3346? To nam daje 561 obrotów użytecznych? Mam więcej w formułach które mają wałki w okolicach 330 stopni. Czemu tak późno niuto przeniosłeś, a moc tak w dół? Nie można tego rozszerzyć? Odcinkę tak wysoko też podniosłeś ~4850 obr/min? Czemu akurat tak wysoko jak to już dużo wcześniej leci w dół? Po co się tak robi?

    Wykres 2 159.jpg 3900 się kończy wykres? Nie można tego wyżej przeciągnąć? Czas pomiaru 13 sek. Na 3 biegu to było robione?

    Wykres 3 147-1.jpg Moment maksymalny przy 2652 obr/min. Strasznie wysoko. Czym to jest pokierowane? I znów zakręcone 4800. Potrzebne jest tak wysoko kręcić jak tam już się nic nie dzieje? Pomiar 13 sek jak wyżej, też 3 bieg? Na 4 nie było by więcej logów do analizy?

    I jeszcze mam takie pytanie ad samego wykresu i osi. Czemu te osie obrotów nie pokrywają się z wykresem? Jakoś to dziwnie poprzesuwane.

    Wykres 4 CRUZE.jpg Ładne "kreski. Po co kręcić do 4800? I co się dzieje od 4400 obr/min leci to tak gwałtownie w dół i się zawija na płasko od 4550? Czemu tak jest? Nie złapała tego termika? I co się dzieje z tymi stratami na końcu, że to tak w górę leci?

    Wykres 5 hamownia.jpg Ładne przebiegi momentu i mocy. 177KM przy 3789 i 405 Nm przy 2217. Nie da się więcej ugrać? Gdzieś czytałem na forum, że 200 jest do ugrania na seryjnych gratach. A z chęcią bym taki na 200 zobaczył.
    Na wszystkie pytania, które tutaj zadałeś, jest jedna, prosta odpowiedź. Pomiary były robione przez firmy niezależne, w celu zweryfikowania osiągniętych parametrów. Trudno wpłynąć na to, jak ktoś robi pomiar i dlaczego kręci auto do 4800 obrotów. Jeżeli klient sobie zażyczy usługi tuningu połączonej z hamowaniem samochodu przed i po - też taką usługę możemy wykonać. Ludzie są dorośli, sami wybierają, jak i na co wydają swoje pieniądze. Chcesz im tego zabronić, czy jak?

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    A tak na koniec to bym bardzo prosił żeby jurand vel tomek_krk, @sdero, criss, aromeo ustosunkowali się do tego posta w całości. Nie wybiórczo tak jak zawsze, tylko w całośći, szczególnie do części z wykresami wrzucanymi w tym poście. Pisano tam o niedoborach mocy i prawidłowych wartościach odczytanych z diagnoz a wnioskuje, ze nikt tego nie analizował bo żadnej odpowiedzi na ten fragment nie ma. I jak mam stwierdzić, że mam niedobór mocy jeśli logi są prawidłowe?
    Już Ci napisałem powyżej - kwestia znajomości danego auta z danym silnikiem i nie rzucania się na wszystkie oferty wykonania usług plus zasobność portfela klienta, który tutaj przecież sam decyduje, gdzie, do kogo i z jakim zamiarem jedzie. Nie wszyscy chcą wyciskać ze swoich samochodów ostatnie poty. Oczywiście, że będą samochody, które bazowo mają mniej koni, niż sugeruje producent, ale tu też wracamy do zagadnienia "czy klient chce inwestować ileśset złotych w szukanie przyczyny utraty 10KM, skoro logi nie wskazują na żadną poważną awarię samochodu". Ja zakładam, że ludzie sami najlepiej decydują, otrzymując garść informacji przed podjęciem decyzji o modyfikacjach, czy ich modyfikacja w danym zakresie interesuje, czy też nie. I dla mnie lepiej zrobić program, który wygeneruje bezpiecznie 175KM ze 140-konnej jednostki, niż pałować ją na 200 koni, żeby się pochwalić wynikiem, a pół roku później mieć silnik po remoncie i nową turbinę po wybuchu starej. ||

    Czy było wystarczająco merytorycznie i na poziomie?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #723
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Cytat Napisał aromeo Zobacz post
    Panie 5turbo Pan to chyba jest adwokatem Pana cinek_ bo jeżeli w jakimś temacie ktoś coś negatywnie napisze na Pana cinek_ to już Pan jest i go bronisz. Czy Pan cinek_ nie umie zadbać sam o siebie tylko musi się posługiwać kolegami? Wydaje mi się że powyższy post jak Pan pisał to z za pleców ktoś Panu podpowiadał co pisać.
    Do Pana analizy wykresów nie będę się odnosił bo to nie moje wykresy.
    W regulaminie forum nie pisze, że jak się kogoś zna to nie można myśleć i pisać podobnie jak inny użytkownik którego się zna. Nie można mieć zbieżnego zdania z kimś? Nikt mi nic nie podpowiada jeśli byś chciał wiedzieć, nawet mnie nie prosi żebym coś napisał. Jako osoba dopiero co interesująca się remapem już wiesz, że ktoś moje odpowiedzi dyktuje? W którym fragmencie wywnioskowałeś, że tak jest? Grzecznie się zapytałem criss`a o jedną rzecz, bo chciałbym to wiedzieć, ponieważ w kilku miejscach ten motyw jest poruszany.
    Po prostu na tym forum nagminnym jest olewanie całych wypowiedzi, a wybiera się fragmenty resztę skutecznie opuszczając. A ten kto ma inne zdanie niż mający monopol na rację wiadomo kto, jest atakowany.

    A co do analizy nie swoich wykresów. Masz jakieś swoje? Bo wnioskuje, że tak

    Cytat Napisał aromeo Zobacz post
    Może Pan zanalizuje jeden wykres. Na przykład taki:

    Chociaż Pan już ten wykres zanalizował w taki sposób: "1600 użytecznych obrotów. Chyba nie ma się czym chwalić"

    Soft zrobiony przez Pan cinek_ ale nie hamowany na Waszej MAHA. To co soft źle zrobiony czy ta Wasza MAHA źle mierzy?

    Może ta Wasza hamownia nie jest z kalibrowana bo 3 stycznia 2014 roku na facebooku Cinsoft pojawił się taki wpis:Od tamtego czasu jakoś nie zobaczyłem tego protokołu.
    To ta MAHA jest w końcu skalibrowana?
    Maha nie jest moja, więc dlaczego piszesz WASZA? Czemu protokołu nie ma to nie do mnie pytanie tylko do cinka. Z tego co widzę rzadko uaktualnia stronę i fb, może ma za dużo pracy i klientów? Zauważ, że na wykresie jest płasko od mniej więcej 2200. Hamownia zmierzyła akurat max przy 2487. Może był uślizg na rolce w tym momencie. Ciężko wyrokować. Pytanie jak synchronizowano hamownie z obrotami o czym tam już pisałem.
    Moja odpowiedź nie miała znamiona wrogości, a jednak pewnie została osądzona inaczej.

    Cytat Napisał aromeo Zobacz post
    Jakbyś chcesz wiedzieć to jeszcze u nikogo na chipie nie byłem.
    Miałem jechać chipować ale pojawił się temat pękających tłoków i teraz czekam aż się temat wyjaśni ponieważ zastanawiam się czy jechać do Krakowa gdzie mam bliżej czy może do Gliwic.
    Jednak dopóki nie wyjaśni się temat tłoku wstrzymuję się z chipem.
    Temat o nich założyłem bo chciałem się dowiedzieć coś więcej od ludzi co u nich robili samochody ponieważ mam do nich dosyć blisko z Bochni, znowu za Panem Cinkiem przemawia doświadczenie w ilości zrobionych aut.

    Do niczego nikt mnie nie przekonywał, bo nawet z nimi nigdy nie rozmawiałem.
    Ale widzisz masz jeden plus z tego wątku. Już wiesz, że do cinsoftu nie warto jechać
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  4. #724
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm BMW 535d F10
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Masz jakieś swoje? Bo wnioskuje, że tak
    To źle wnioskujesz bo nie mam.


    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Maha nie jest moja, więc dlaczego piszesz WASZA? Czemu protokołu nie ma to nie do mnie pytanie tylko do cinka. Z tego co widzę rzadko uaktualnia stronę i fb, może ma za dużo pracy i klientów?
    Przez ponad dwa lata było tyle dodanych postów na FB więc strona na FB jest dosyć często uaktualniana. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć postu z protokołem.


    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Ale widzisz masz jeden plus z tego wątku. Już wiesz, że do cinsoftu nie warto jechać
    Czemu tak uważasz?

  5. #725
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Grzecznie się zapytałem criss`a o jedną rzecz, bo chciałbym to wiedzieć, ponieważ w kilku miejscach ten motyw jest poruszany.
    spóźniłem się i tomek mnie wyręczył. Od siebie dodam tylko że przy takim wyłączeniu egr w mesie będziesz miał zawsze mierzony przepływ 1200 mg/str, do tego przy zacinającym sie zaworze wywali błąd. Zresztą bystry jesteś to możesz sobie przeanalizować mapę EGRvsMAF

  6. #726
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    aromeo no a pojechałbyś do człowieka, który jedyne co potrafi to postawić się na piedestale z powodu takiego, że ma "porządną" hamownię? i tym uzasadnia jakość swojej pracy i przewagę nad konkurencją? dobry tuner nie będzie się porównywać do innych, ba - dobry tuner wyśle klienta do konkurencji jeśli temat go przerośnie. a u cinka, jak widać, samoocena jest na poziomie mega wysokim, ma hamownię i z racji tego, że ją ma, potrafi wszystko. szkoda, to tak nie działa

  7. #727
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Trochę z innej beczki jak chiptuning znosi skrzynia M32 w AR 159 1.9 16V? Według opisu technicznego może przenieść 320 Nm z silnika, a po chipie według wykresów z hamowni na kołach jest około 400Nm. Jak to wpływa na żywotność skrzyni (wasze doświadczenia)?

  8. #728
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,477

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Trochę z innej beczki jak chiptuning znosi skrzynia M32 w AR 159 1.9 16V? Według opisu technicznego może przenieść 320 Nm z silnika, a po chipie według wykresów z hamowni na kołach jest około 400Nm. Jak to wpływa na żywotność skrzyni (wasze doświadczenia)?
    Na forum opla jest pełno opisów napraw tej skrzyni i to bez tych niutów
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #729
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    A może ...
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #730
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,477

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    a u cinka, jak widać, samoocena jest na poziomie mega wysokim, ma hamownię i z racji tego, że ją ma, potrafi wszystko. szkoda, to tak nie działa
    Powiedz mi znasz osobiście Cinka?
    Rozmawiałeś z nim tak twarzą w twarz?
    Bo nie wiem co Imć Ci zrobił ale po Twoich postach widać ,że mocno Cinka nie lubisz.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory