Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 114

Temat: Giulia vs 159

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,074

    Domyślnie

    Muszę się przejechać na 18" RF żeby sobie wyrobić opinię, ale jakieś tam obawy są, bo ulice w okolicy domu mam fatalne. Póki co jechałem 2.2d 180KM MT6 w lipcu, ale była na 17".Nią się jechało fajnie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post

    I czekam również na odpowiedź na pytanie - jaki jest klient docelowy BMW 3 i Merca C? Definicja oraz badania rynkowe proszę. Odpowiesz w końcu czy nadal będziesz unikał pytania?
    Niczego nie unikam. jednak dyskutuję z ludzmi, którzy mają pojęcie o tym, jak należy dyskutować. Ty ziejesz szyderstwem, kpiną i czynisz wycieczki osobiste, dlatego z Tobą dyskusji nie będzie, póki nie posiądziesz minimum wiedzy o sztuce i kulturze dyskusji. Nie kieruj do tego czasu do mnie żadnych pytań, bo odpowiedzi nie będzie, z opisanych wyżej powodów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    A
    Co z tego że auta z innych epok. Hmm, 159 jest jeszcze w miarę aktualna, może się podobać, i można się zastanawiać czy już brać Giulię i wywalić te 150/200tys, czy może tym razem jeszcze złapać jakąś zadbaną 159 z ostatnich roczników za 50-60tys i nią polatać ze 3-5 lat, a potem kupić sobie Giulię w dopracowej wersji po liftach itp.
    No tak, to rozumowanie przekonuje. Racja. Choć, z kolei, niewiele osób chyba zdecyduje się na wydatek 50-60 tys za auto mające minimum sześć lat. W Polsce dość dużym fetyszem jest rocznik: chyba się tu zgodzisz.

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    No tak, to rozumowanie przekonuje. Racja. Choć, z kolei, niewiele osób chyba zdecyduje się na wydatek 50-60 tys za auto mające minimum sześć lat. W Polsce dość dużym fetyszem jest rocznik: chyba się tu zgodzisz.
    Rocznik nie jest fetyszem. 70% osób które stac na auto za 60k po prostu prowadzi działalnośc gospodarczą. Ciezko znaleźć auto na fakturę VAT 23% które mozna w dodatku wziąć w leasing starsze niż 5 lat. Przy dzisiejszej rzeczystej inflacji(liczonej jako baza M3, a nie ceny transakcyjne, bo to żart) kupno za gotówkę nie ma absoutnego sensu z punktu widzenia osoby prowadzącej działalność. Wracamy więc do punktu - nikt ROZSĄDNY w takim wypadku nie kupi auta starszego niż 5 lat.

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał srekal34 Zobacz post
    Rocznik nie jest fetyszem. 70% osób które stac na auto za 60k po prostu prowadzi działalnośc gospodarczą. .
    Rozumiem, że skądś masz takie dokładne dane? Może podasz źrodło? GUS? Bo ja znam kilka osób, które nie prowadzą działalnosci ale kupiły sobie auta kilkuletnie za kilkadziesiąt tysięcy, bo po prostu stać ich było i chcieli mieć akurat takie auta.

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Rozumiem, że skądś masz takie dokładne dane? Może podasz źrodło? GUS? Bo ja znam kilka osób, które nie prowadzą działalnosci ale kupiły sobie auta kilkuletnie za kilkadziesiąt tysięcy, bo po prostu stać ich było i chcieli mieć akurat takie auta.
    Trzeba byc niespelna rozumu by przy dochodach >150k rocznie pracowac na etacie(a nie kontracie/samozatrudnieniu)
    Ostatnio edytowane przez srekal34 ; 10-02-2017 o 22:17

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał srekal34 Zobacz post
    Trzeba byc niespelna rozumu by przy dochodach >150k rocznie pracowac na etacie(a nie kontracie/samozatrudnieniu)
    Nie oceniaj i nie feruj wyroków. Wnioskuje więc, że nie masz takich danych i te 70% wyssałeś z palca. Są ludzie całkiem rozumni, co mają takie dochody i pracują na etacie. Swiat, jaki widzisz i próbujesz opisać, jest światem subiektywnym, składającym się z elementów, które widzisz i myślisz, że to one tworzą cały świat.
    Warto o tym pamiętać, ferując tak ostre oceny na temat czyjegoś rozumu.
    Jak ktoś chce mieć alfę 159 za 50 tysięcy i ma te pieniądze to ją po prostu kupi. Nie ma to nic wspólnego z formą zatrudnienia.

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Nie oceniaj i nie feruj wyroków
    Bo to domena forumowego omnibusa.

    Poza nim robić tego nikomu nie wolno, bo wtedy staje się - wg. jego opinii - hejterem, chamem, idiotą lub agresorem (czasem jednocześnie).


    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Swiat, jaki widzisz i próbujesz opisać, jest światem subiektywnym, składającym się z elementów, które widzisz i myślisz, że to one tworzą cały świat.
    To taki truizm, czy opakowanie stwierdzenia, że jesteś ograniczony
    Alfa Romeo Nel Cuore

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To może ja trochę podsumuję

    Zgadzam się, że nie ma co porównywać tych modeli bo to przepaść technologiczna i nawet w zamyśle jedna nie jest następczynią drugiej.

    Miałem dwie 159 w życiu. Obie diesel. Jedna 150KM a druga 170KM. Ta ostatnia to najlepszy samochód jaki miałem w życiu. Może i jest za ciężka i nie nadaje się na tor a w mieście trzeba pocałować każdy krawężnik ale jako limuzyna sprawuje się perfekcyjnie. Prowadzenie, układ kierowniczy, zawieszenie jest idealnie zestrojone. Wnętrze ergonomiczne, fotele wygodne, duży bagażnik, klimatyzacja której włochy i czarny lakier nie straszne. Wyciszenie takie, że praktycznie nie słychać telepiącego się pod maską JTDM 2.0, który sam sobie potrafił porozrywać osłony Prędkości blisko 200km/h to czysta przyjemność i zaufanie do zawieszenia. Nawet przy takich prędkościach jest idealnie cicho. Efekt podobny jak ktoś kiedyś mi opisywał jazdę S klasą. Lekki pomruk silnika + trochę większy szum i mamy 200km/h bez żadnego szaleństwa pewnie i spokojnie a jak trzeba skręcić to nie ma najmniejszego problemu z przyczepnością czy przechyłami.

    Sprzedałem ją tylko z dwóch powodów:
    1. wartość samochodu spada a kredytu nie
    2. pojawiła się Giulia

    Jeździłem 3 wersjami Giulii łącznie z QV bo mam taką boską możliwość
    QV to jest marzenie i temat na osobny post

    Giulia diesel 2.2 MT. Faktycznie dźwięk zimnego silnika sugeruje odwiedziny w warsztacie ale niestety po prostu ten model tak ma. Jednak ogólnie jako silnik sprawuje się bardzo dobrze. Czuć go faktycznie na tyle mocy ile ma czyli akurat miałem 178KM. Jest dość dynamiczny jak na diesla i jeździ się praktycznie jak normalną benzyną. To duży plus w porównaniu do JTDM ze 159, który totalnie nie nadaje się do miasta. Jest ociężały z wielką turbo-dziurą. Jego żywioł to autostrady gdzie odpłaci się momentem i spalaniem. Jak spalanie w Giulii to ciężko powiedzieć bo wziąłem samochód jak miał 10km i to był pierwszy zbiornik

    Giulia benzyna 2.0 AT. To zupełnie nowy silnik i jeszcze nic o nim nie wiadomo Jeździ się natomiast rewelacyjnie. Jest bardzo żwawy i czuć to 6.6s do 100km/h. Ktoś wspomniał wcześniej, że RWD to porażka. Miałem akurat pod ręką Giuliettę Veloce 240KM automat i tę Giulię 200KM. Jedna noc i ta sama trasa. Te same światła. Wilgotno po opadach. Startuję Giuliettą. Choinka na desce, buksowanie kół. Z trudem ją można utrzymać w pasie. Nie wiem czy to było te 6.0s do 100km/h ale wydaje mi się, że nie. Teraz z Giulią. Gaz do dechy lekka korekta kontroli trakcji i mamy 100km/h. Tu przy okazji duuuzy minus bo nie da się wyłączyć kontroli trakcji. Nie ma takiej opcji. Tylko tryb Race wyłącza ale to tylko w QV i chyba w Veloce. W warunkach zimowych faktycznie w trybie dynamic trochę rzuci tyłem ale od razu wkracza kontrola trakcji, która działa bardzo dobrze i nie pozwoli na szaleństwa czy niebezpieczne sytuacje. To moje pierwsze spotkanie z napędem na tył i po przejechaniu 250km wydaje mi się, że takim samochodem jeździ się równie komfortowo jak nie lepiej/przyjemniej co z napędem przednim i dzięki bardzo dobrej kontroli trakcji równie pewnie. Automatyczna skrzynia biegów jest totalnie inna (klasyczna) niż w Giulietcie (dwusprzęgłowa). Uważam, że jedna i druga jest bardzo dobra w swojej charakterystyce. Ja chyba bym wolał dwusprzęgłową ale z przyjemnością będę jeździł z klasyczną Tu chciałbym jeszcze wspomnieć o DNA. Tak jak w Giulietcie odczuwalne zmiany w tych trybach są takie sobie to tu każdy tryb to osobna bajka. Dynamic jest faktycznie dynamic. Na N można spokojnie na co dzień bez szarpania i wycia po mieście śmigać. Co do wyciszenia to faktycznie jest głośniejsza od 159 przy większych prędkościach i to nie ze względu na silnik tylko ogólny szum.

    Ogólnie wracając jeszcze do 159 mimo, że to rewelacyjny samochód to ma już swoje lata. W Giulii mamy nowej generacji skrzynię ZF, wzdłużnie silnik i rozłożenie masy 50/50, elementy nadwozia z kompozytu, hamulce by wire, zmniejszoną wagę, bardzo czuły układ kierowniczy, nowe silniki, nowe zawieszenie itd. Jest po prostu nowa i chyba lepsza.

    Dlatego ją zamówiłem

    Jeśli macie jakieś pytania to śmiało piszcie bo cały czas mam dostęp do tych dwóch Giulii.

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Porto
    Auto
    było: 147, Giulietta, Giulia, Spider '85 jest Tonale '24
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To może ja trochę podsumuję

    Zgadzam się, że nie ma co porównywać tych modeli bo to przepaść technologiczna i nawet w zamyśle jedna nie jest następczynią drugiej.

    Miałem dwie 159 w życiu. Obie diesel. Jedna 150KM a druga 170KM. Ta ostatnia to najlepszy samochód jaki miałem w życiu. Może i jest za ciężka i nie nadaje się na tor a w mieście trzeba pocałować każdy krawężnik ale jako limuzyna sprawuje się perfekcyjnie. Prowadzenie, układ kierowniczy, zawieszenie jest idealnie zestrojone. Wnętrze ergonomiczne, fotele wygodne, duży bagażnik, klimatyzacja której włochy i czarny lakier nie straszne. Wyciszenie takie, że praktycznie nie słychać telepiącego się pod maską JTDM 2.0, który sam sobie potrafił porozrywać osłony Prędkości blisko 200km/h to czysta przyjemność i zaufanie do zawieszenia. Nawet przy takich prędkościach jest idealnie cicho. Efekt podobny jak ktoś kiedyś mi opisywał jazdę S klasą. Lekki pomruk silnika + trochę większy szum i mamy 200km/h bez żadnego szaleństwa pewnie i spokojnie a jak trzeba skręcić to nie ma najmniejszego problemu z przyczepnością czy przechyłami.

    Sprzedałem ją tylko z dwóch powodów:
    1. wartość samochodu spada a kredytu nie
    2. pojawiła się Giulia

    Jeździłem 3 wersjami Giulii łącznie z QV bo mam taką boską możliwość
    QV to jest marzenie i temat na osobny post

    Giulia diesel 2.2 MT. Faktycznie dźwięk zimnego silnika sugeruje odwiedziny w warsztacie ale niestety po prostu ten model tak ma. Jednak ogólnie jako silnik sprawuje się bardzo dobrze. Czuć go faktycznie na tyle mocy ile ma czyli akurat miałem 178KM. Jest dość dynamiczny jak na diesla i jeździ się praktycznie jak normalną benzyną. To duży plus w porównaniu do JTDM ze 159, który totalnie nie nadaje się do miasta. Jest ociężały z wielką turbo-dziurą. Jego żywioł to autostrady gdzie odpłaci się momentem i spalaniem. Jak spalanie w Giulii to ciężko powiedzieć bo wziąłem samochód jak miał 10km i to był pierwszy zbiornik

    Giulia benzyna 2.0 AT. To zupełnie nowy silnik i jeszcze nic o nim nie wiadomo Jeździ się natomiast rewelacyjnie. Jest bardzo żwawy i czuć to 6.6s do 100km/h. Ktoś wspomniał wcześniej, że RWD to porażka. Miałem akurat pod ręką Giuliettę Veloce 240KM automat i tę Giulię 200KM. Jedna noc i ta sama trasa. Te same światła. Wilgotno po opadach. Startuję Giuliettą. Choinka na desce, buksowanie kół. Z trudem ją można utrzymać w pasie. Nie wiem czy to było te 6.0s do 100km/h ale wydaje mi się, że nie. Teraz z Giulią. Gaz do dechy lekka korekta kontroli trakcji i mamy 100km/h. Tu przy okazji duuuzy minus bo nie da się wyłączyć kontroli trakcji. Nie ma takiej opcji. Tylko tryb Race wyłącza ale to tylko w QV i chyba w Veloce. W warunkach zimowych faktycznie w trybie dynamic trochę rzuci tyłem ale od razu wkracza kontrola trakcji, która działa bardzo dobrze i nie pozwoli na szaleństwa czy niebezpieczne sytuacje. To moje pierwsze spotkanie z napędem na tył i po przejechaniu 250km wydaje mi się, że takim samochodem jeździ się równie komfortowo jak nie lepiej/przyjemniej co z napędem przednim i dzięki bardzo dobrej kontroli trakcji równie pewnie. Automatyczna skrzynia biegów jest totalnie inna (klasyczna) niż w Giulietcie (dwusprzęgłowa). Uważam, że jedna i druga jest bardzo dobra w swojej charakterystyce. Ja chyba bym wolał dwusprzęgłową ale z przyjemnością będę jeździł z klasyczną Tu chciałbym jeszcze wspomnieć o DNA. Tak jak w Giulietcie odczuwalne zmiany w tych trybach są takie sobie to tu każdy tryb to osobna bajka. Dynamic jest faktycznie dynamic. Na N można spokojnie na co dzień bez szarpania i wycia po mieście śmigać. Co do wyciszenia to faktycznie jest głośniejsza od 159 przy większych prędkościach i to nie ze względu na silnik tylko ogólny szum.

    Ogólnie wracając jeszcze do 159 mimo, że to rewelacyjny samochód to ma już swoje lata. W Giulii mamy nowej generacji skrzynię ZF, wzdłużnie silnik i rozłożenie masy 50/50, elementy nadwozia z kompozytu, hamulce by wire, zmniejszoną wagę, bardzo czuły układ kierowniczy, nowe silniki, nowe zawieszenie itd. Jest po prostu nowa i chyba lepsza.

    Dlatego ją zamówiłem

    Jeśli macie jakieś pytania to śmiało piszcie bo cały czas mam dostęp do tych dwóch Giulii.
    Gratulacje. Widzę że jesteśmy z tego samego miasta, mieliśmy Giuliette i obaj pracujemy w IT


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Niczego nie unikam. jednak dyskutuję z ludzmi, którzy mają pojęcie o tym, jak należy dyskutować. Ty ziejesz szyderstwem, kpiną i czynisz wycieczki osobiste, dlatego z Tobą dyskusji nie będzie, póki nie posiądziesz minimum wiedzy o sztuce i kulturze dyskusji. Nie kieruj do tego czasu do mnie żadnych pytań, bo odpowiedzi nie będzie, z opisanych wyżej powodów.
    Nie odpowiadasz na pytanie wielokrotnie zadawane przeze mnie oraz inne osoby, bo NIE POTRAFISZ NA NIE ODPOWIEDZIEĆ.
    Używasz pojęć których nie rozumiesz, podpierasz się argumentami nie mającymi nic wspólnego z faktami, co powoduje taką a nie inną reakcję Forumowiczów na twoje komentarze.
    Praktycznie w każdej twojej wypowiedzi można znaleźć brak konsekwencji, merytoryki i jakiejkolwiek logiki, za to twoim celem jest tylko i wyłącznie wywołanie kontrowersji. To jest typowy trolling, występujący pewnie na każdym forum.
    I wcale nie oczekuję od ciebie żadnej odpowiedzi, bo dla mnie jesteś po prostu nikim i twoja opinia interesuje mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.
    Moim celem było tylko pokazanie, że po prostu nie potrafisz odpowiedzieć na merytoryczne pytania, co dyskwalifikuje jakąkolwiek dyskusję. EOT.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia Sportwagon...?
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 20:45
  2. giulia
    Utworzone przez gibson w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 08:23
  3. Giulia - 50 urodziny!
    Utworzone przez Archi w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory