Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: JTDM2 w MiTo

  1. #1
    mitofan
    Gość

    Domyślnie JTDM2 w MiTo

    Czy ktoś wie czy silnik JTDM2 montowany był w MiTo od samego początku czy dopiero od 2010 r. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć tej informacji. Przymierzam się do kupna MiTo z 2008/2009 i zastanawiam się czy ten silnik był już w tedy montowany.

    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym silnikiem chętnie wysłuchałbym rad. Rozważam kupno 1.3 JTDM. Warto czy nie warto??? Jak z awaryjnością tych silników.

    MiToFan

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,061

    Domyślnie

    Na początku to miało 90 KM więc JTD (multijet). Jeśli JTDm2 ma filtr cząstek stałych (tego nie wiem) to wolałbym ten starszy.
    Ale poczekaj do nowego roku aż się wyjaśni sprawa akcyzy na diesla .
    Ostatnio edytowane przez metan ; 16-10-2011 o 14:09

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    tu nie ma co czekać, diesel jest passe, benzynke 120hp brać i lpg dorobić, to dziś jedyne sensowne rozwiązanie dla uzywanego auta

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar andkula
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa Mito 1,4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Mito na gaz to może lepiej odpuścić sobie Alfę i fiata zakup to lepiej pasuje


    Pozdr

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitofan Zobacz post
    Czy ktoś wie czy silnik JTDM2 montowany był w MiTo od samego początku czy dopiero od 2010 r. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć tej informacji. Przymierzam się do kupna MiTo z 2008/2009 i zastanawiam się czy ten silnik był już w tedy montowany.

    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym silnikiem chętnie wysłuchałbym rad. Rozważam kupno 1.3 JTDM. Warto czy nie warto??? Jak z awaryjnością tych silników.

    MiToFan
    A jaką masz kwotę na owe Mito? Bo moim zdaniem 1.3 JTDm średnio się do tego auta nadaje - bardzo mały zakres obrotów użytecznych, bardzo słaby dół, spalanie niewiele niższe niż 1.6 JTDm.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    tu nie ma co czekać, diesel jest passe, benzynke 120hp brać i lpg dorobić, to dziś jedyne sensowne rozwiązanie dla uzywanego auta
    To kolega mi pokaże firmę, która to zagazuje...

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    To kolega mi pokaże firmę, która to zagazuje...
    A Landi renzo na ten przykład zrobi to bez problemu- robią bowiem instalacje wkładane fabrycznie do Mito. Również BRC chyba da radę.
    Co do opłacalności gazu ostatnio robi się nieciekawie.
    A diesel 1,3 bez elektrycznej nagrzewnicy to zimowy niewypał-długo się grzeje.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 18-10-2011 o 06:30

  8. #8
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitofan Zobacz post
    Czy ktoś wie czy silnik JTDM2 montowany był w MiTo od samego początku czy dopiero od 2010 r. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć tej informacji. Przymierzam się do kupna MiTo z 2008/2009 i zastanawiam się czy ten silnik był już w tedy montowany.

    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym silnikiem chętnie wysłuchałbym rad. Rozważam kupno 1.3 JTDM. Warto czy nie warto??? Jak z awaryjnością tych silników.

    MiToFan
    z tego co mi wiadomo, Mito z okresu który podajesz (2008/09) napewno NIE ma JTDM2, a nawet sie pokuszę o info, że JTDM2 nie jest montowane w MITO z 2010/2011.
    Julka ma JTDM2.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Porto
    Auto
    było: 147, Giulietta, Giulia, Spider '85 jest Tonale '24
    Postów
    479

    Domyślnie

    Cytat Napisał andkula Zobacz post
    Mito na gaz to może lepiej odpuścić sobie Alfę i fiata zakup to lepiej pasuje
    Zgadzam się w 100%. Szkoda auta, ostatnio widziałem na Allegro Spidera w gazie i zabrakło mi słów na opisanie co mogło kierować autorem tego pomysłu.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitofan Zobacz post
    Czy ktoś wie czy silnik JTDM2 montowany był w MiTo od samego początku czy dopiero od 2010 r. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć tej informacji. Przymierzam się do kupna MiTo z 2008/2009 i zastanawiam się czy ten silnik był już w tedy montowany.

    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym silnikiem chętnie wysłuchałbym rad. Rozważam kupno 1.3 JTDM. Warto czy nie warto??? Jak z awaryjnością tych silników.

    MiToFan
    nie warto, ten silnik charakterystyką (nie mylić z charakterem) nie pasuje do mito
    on ma wysoko moment max, ale przy tym ma wyczowalna turbo dziurę
    w GP ten silnik jest beznadziejny, podobnie jak i w starej Y
    awaryjnosc samego silnika jest mala, ale znów ciezkie auto+turbo dziura powoduje że sie ten silnik mocniej kreci zeby jechal, wyzej trzyma by nie wpadac w turbo dziure co oczywiscie wplywa na jego żywotnosc

Podobne wątki

  1. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory