Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Umocowanie radia

  1. #1
    soon44
    Gość

    Domyślnie Umocowanie radia

    Witam, chciałbym zapytać tych którzy mają w swoich alfach niefabryczne radia, jak je mocujecie żeby nie latały? fabryczne od razu za panelem mają specyficzne haczyki które trzymają radio a niefabryczne potrzebuję kratki tylko nie ma do czego tego przymocować. Poradźcie co mam zrobić.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    najlepiej zamontowac fabryczne wzmak jbl z peugeot i mp3 na wejscie a kratke trzeba niestety jakos blachkretami przytwierdzic bo faktycznie jest trroche lipa z tym ale da sie to zrobic zawsze mozna je przykrecic od tylu do obudowy tam gdzie sruba antykradziezowa

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar -snoop-
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1,9JTD Distinctive 2003
    Postów
    161

    Domyślnie

    soon44 mam ten sam problem. Mam pytanie: udało Ci się kupić ramkę do radia która pasowałaby kolorem do reszty

  4. #4
    soon44
    Gość

    Domyślnie

    nie kupiłem jakaś która odbiega kolorem i wystaje trochę u góry, jak poradziłeś sobie z montażem snoop ?

    ---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

    i wolałbym znaleźć patent z tą kratką bo nie chce wchodzić od tyłu żeby przykręcić śrubą, chyba że dać chłopakom do jakiegoś serwisu montującego radia jak myślicie poradzą sobie ?

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar -snoop-
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1,9JTD Distinctive 2003
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał soon44 Zobacz post
    jak poradziłeś sobie z montażem snoop ?
    Właśnie sobie nie poradziłem niestety. Najpierw kombinacje z doborem ramki. Te z Allegro to jakaś masakra. Próbowałem znaleźć coś w konkretnych sklepach Car-Audio, ale do wszystkich samochodów są a do Alfy 147 są, ale tylko w katalogu. Nie pozostało nic innego jak wziąć z Allegro. Spasowana średnio, ale tragedii nie ma. Za to kolor (jasny srebrny) to masakra. Jutro jadę do lakiernika, żeby dobrali mi lakier i nabili w spray. Radio kolorystycznie dobrałem nawet nieźle:
    http://www.sony.pl/product/ica-in-ca...p3-cd/cdx-a360

    Jak uporam się z ramką to zacznę kombinować co dalej. Też mam zamiar podjechać do jakiejś firmy zakładającej radia, może jakoś to umocują. A jak na razie jeżdżę z fabrycznym i słucham jednej i tej samej płyty na okrągło

  6. #6
    soon44
    Gość

    Domyślnie

    ja też kupiłem z allegro, kolor prawie odblaskowy srebrny ;] mimo zapewnień na stronie o tym że jest to oryginalna ramka bla bla...; dzisiaj poszukam jakiegoś serwisu montującego radia a szkoda bo już rozbebeszyłem wszystko tam podłączyłem radio i wisi na kablach bo nie mam też przejściówki antenowej :/

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar -snoop-
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1,9JTD Distinctive 2003
    Postów
    161

    Domyślnie

    Jak coś wymyślisz to daj znać co i jak. Jak ja coś wykombinuje to też na pewno się odezwę.
    U mnie fart, że ISO i przejściówka antenowa jest w komplecie z radiem.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar OO__V__OO
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Krapkowice/Opole
    Auto
    307 CC
    Postów
    296

    Domyślnie

    plastikową ramkę zakłada sie i w nią metalową półkieszeń która ma pelno języków do zaginania a następnie zatrzasuje sie radio. półkieszeń musi być oryginalna do danego modelu (ja płaciłem prawie 100 pln) inne to badziewie, acha z tylu radia można zamontować taki bolec regulowany który sie oprze z tyłu przez co radio bedzie jeszcze bardziej stabilne.

  9. #9
    soon44
    Gość

    Domyślnie

    Problem rozwiązany! Byłem u chłopaków w serwisie zrobili mi to za 35zł (montaż + przejściówka antenowa) co się okazało monter też się trochę gimnastykował ponieważ poprzedni właściciel przykleił sobie radio fabryczne taśmą piankową przez co zostało to w środku i radio nie chciało wejść z lewej strony. Ramka moja ma inny kolor jednak przy czarnym radiu ja nie zwracam na to uwagi zbytnio, co do wymiarów z 1-2mm za mała z prawej i to wszystko.

Podobne wątki

  1. [159] Kod radia 159
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 230
    Ostatni post / autor: 21-04-2024, 21:14
  2. Kod do radia i demontaż radia fabrycznego
    Utworzone przez piter34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 09:20
  3. Dwa radia w GT
    Utworzone przez parada w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 20:45
  4. Kod do radia
    Utworzone przez Mateoff w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 14:41
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2006, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory