Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: presostat a wentylator

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Dobczyce
    Auto
    AR 156 2.0TS LPG
    Postów
    94

    Domyślnie presostat a wentylator

    Witam. Mam niewielki problem, w poniedziałek zauważyłem ze nawet w czasie jazdy pracuje wentylator na chłodnicy(przy wyłączonej klimie), poczytałem trochę i postanowiłem zacząć od odłączenia presostatu no i wentylator staną, podłączam i startuje od nowa czasem nawet na drugi bieg. Ponowna próba i się nie włączył to ja happy ze już mu się odwidziało, po drodze włączyłem klime i dziś to samo na zimnym silniku przy wyłączonej klimie wentylator pracuje.
    Pojechałem do gościa u którego robiłem klime w maju a on że nie możliwe że presostat się posypał po trzech miesiącach i że muszę jechać do elektryka żeby wszystko inne wykluczyć i dopiero wtedy brać się za wymianę.
    Moje pytania to:
    1: czy możliwe że presostat po 3 miesiącach padł(nowy Valeo) jeżeli tak to jaka może być przyczyna
    2: jak go miernikiem sprawdzić, które piny powinny być zwarte a które nie przy prawidłowym ciśnieniu na postoju
    3: co innego może robić taki bajzel zakładając że presostat jest dobry ale przestaje po odłączeniu presostatu
    za wszelkie sugestie z góry dziękuje

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Presostat odpowiada za włączenie wentylatorów tylko przy pracującej klimatyzacji - jak już gdzieś masz jechac to do kogoś z komputerem, bo elektryk nizc nie poradzi
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Dobczyce
    Auto
    AR 156 2.0TS LPG
    Postów
    94

    Domyślnie

    W takim razie dlaczego po odpięciu presostatu wentylator staje a jak go podepne to staruje (na wyłączonej klimie), czasem jak by się wyłancza ale nie zdąży się nawet zaczymać i startuje od nowa, no chyba że coś naprawde się popieprzyło przy elektronice

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 156 2.4 JTD 99r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Ja miałem tak samo, firma od klimy wymieniała my 3 razy presostat to był thermotec czy coś takiego. Regularnie padały co jakieś 2-3 m-ce. Oddali mi potem pieniądze za ten czujnik. Kupiłem Delphi i już rok jest ok. Presostat padał poprzez zwarcie wentylatorów i pracowały cały czas a po odpięciu presostatu wentylatory przestawały pracować. Sytuacja miała miejsce przy wyłączonej i włączonej klimie.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Dobczyce
    Auto
    AR 156 2.0TS LPG
    Postów
    94

    Domyślnie

    Pożyczyłem miernik i dziś będe sprawdzał wtyczke i kable od presostatu czy gdzieś nie ma jakiegoś zwarcia, sprubuje też dojść do presostatu żeby posprawdzać na których pinach zwiera, jak na więcej niż dwuch to się nie zastanawiam i od razu go zmieniam.
    Sprawdze też czujnik temperatury.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A może masz po prostu automatyczne włączenie klimatyzacji i dlatego wiatrak sie załącza.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Dobczyce
    Auto
    AR 156 2.0TS LPG
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    A może masz po prostu automatyczne włączenie klimatyzacji i dlatego wiatrak sie załącza.
    automat jest wyłączony, wiatrak wieje czy jest czy nie włączona klima, jade czy stoje i nie zależnie od temperatury silnika, wieje cały czas raz na I raz na II biegu

    - - - Updated - - -

    albo ja jestem głupi albo to auto mnie w ch... robi, wziąłem się za mierzenie i szukanie zwarcia na wtyczce ok, chciałem jeszcze posprawdzać na presostacie, w tym celu odkręciłem osuszacz i go przekręciłem do poziomu żeby przez otwór halogena podejść z miernikiem, presostat zwarty był tylko na dwóch pinach, poskładałem wszystko do kupy, odpalam i wiatrak nie wystartował, włączam klime i wiatrak rusza za chwile staje i tak w kółko, wyłączam klime i staje wiatrak
    Na tą chwile wygląda że się "cudownie samo naprawiło"
    Zobaczymy jak będzie jutro

Podobne wątki

  1. Niedziałająca klima - odłączony presostat?
    Utworzone przez dsocha w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 16:22
  2. Osuszacz + presostat - gdzie jest.
    Utworzone przez barti101 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 12:08
  3. PRESOSTAT pytanie
    Utworzone przez Luc156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 10:14
  4. [155] presostat wyczka do czujnika?
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 09:12
  5. Pomóżcie laikowi :p presostat
    Utworzone przez MTechnix w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 13:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory