Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Sterownik silnika, check engine - w kółko

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio 2018 280KM
    Postów
    10

    Domyślnie Sterownik silnika, check engine - w kółko

    Cześć,
    W grudniu zapalił się check engine, auto straciło moc, wywaliło komunikat "Skontroluj silnik" oraz informację o niedziałającym "Start/Stop", wyłącza przy okazji możliwość zmiany trybu jazdy D/N/A. Pojechałem do ASO w Poznaniu, ustalili że muszą zaktualizować sterownik silnika - niby on odpowiada za błąd. Nie wspominam o wycenie - zależała od uwaga ... transferu danych, ostatecznie bujali się z tematem 5 dni, niby za każdym razem jak zakodowali, to sterownik się odkodowywał i tak w kółko, ale ostatecznie się udało. 3h pracy, prawie 1 tys na fakturze. Oddali auto informując, że błąd został naprawiony, a system "Start/Stop" działa bez zarzutów.

    Błąd po paru dniach pojawił się ponownie, ale byłem akurat na wyjeździe, poza tym nie mam już siły na ASO i udowadnianie, że powinni ogarnąć to jako reklamację poprzedniego zlecenia. Nie bardzo ufam w ich umiejętności. Błąd po paru dniach sam zniknął, moc wróciła, "Start/Stop" jak nie działał, tak nie działa nadal. Wczoraj ponownie to samo.

    Po tym przydługim wstępie pytanie do Was. Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Czy to na pewno sterownik i czy jest jakaś jego stabilna wersja, która nie wywala się co tydzień? Czy jest na to jakiś patent? Jak to ogarnąć raz, a porządnie? Dodam, że aku sprawdzone 3 razy, a błąd nie wyskakuje w jakiś określonych, podobnych sytuacjach. Na "Start/Stop" nie zależy mi jakoś szczególnie, ale dobrze wiedzieć, że auto jest sprawne w 100%. Poradzicie coś?

    Pacjent: Stelvio, 2018 rok, 280KM benzyna, przebieg ok. 94 tys.
    Dzięki!

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Objawy, o których piszesz mogą być skutkiem wielu niedomagań. Począwszy od rozładowanego aku, poprzez czujnik ciśnienia spalin w filtrze GPF, a na wielu innych kończąc.
    Przydałby się błąd jaki wystąpił. Dopiero wtedy można by było coś powiedzieć. Tłumaczenie ASO z dupy kompletnie. Że jakby co wersja sterownika, w sensie oprogramowanie jest niestabilne i cudownie powraca do starszej wersji??? Ja prdl. Gdybym zapłacił 1000 plnów i jakiś kretyn próbował mi coś takiego opowiadać to nie wiem co bym zrobił.
    Ciśnij z Jankami po bandzie, https://www.alfaromeo.pl/kontakt
    opowiedz, jak opowiadają głupoty i domagaj się usunięcia usterki w ramach tamtej usługi, gdyż jest taka sama dalej.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Które ASO w Poznaniu jeśli mogę spytać?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio 2018 280KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Aku było sprawdzane już 3 razy - to był mój pierwszy trop, szczególnie jak przestaje działać "Start/Stop" - zwykle wyłącza się kiedy naładowanie spada poniżej jakiegoś dopuszczalnego progu, chyba ok. 70-80%%.
    Błędu nie podali. Zgłaszałem im też, że auto wypuszcza z siebie dość dużo spalin (ponad normę moim zdaniem i to nie tylko na zimnym). Specjalnie trzymali je parę dni, żeby sam mistrz warsztatu mógł rano się nim przejechać i zobaczyć, czy to coś niepokojącego. Reakcja jak zwykle godna ASO: "To nie spaliny, to para wodna", po czym przy odbiorze jeden gość z obsługi serwisu wyszedł razem ze mną zdać auto i sam skwitował "no faktycznie" (założę się, że na 100% nikt tego nie sprawdził). Nie mam siły na tych ludzi, trzymają auto kilka dni i nic z nim nie robią, a ja akurat potrzebuję samochodu na co dzień. Dlatego pytam tutaj.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Objawy, o których piszesz mogą być skutkiem wielu niedomagań. Począwszy od rozładowanego aku, poprzez czujnik ciśnienia spalin w filtrze GPF, a na wielu innych kończąc.
    Przydałby się błąd jaki wystąpił. Dopiero wtedy można by było coś powiedzieć. Tłumaczenie ASO z dupy kompletnie. Że jakby co wersja sterownika, w sensie oprogramowanie jest niestabilne i cudownie powraca do starszej wersji??? Ja prdl. Gdybym zapłacił 1000 plnów i jakiś kretyn próbował mi coś takiego opowiadać to nie wiem co bym zrobił.
    Ciśnij z Jankami po bandzie,
    opowiedz, jak opowiadają głupoty i domagaj się usunięcia usterki w ramach tamtej usługi, gdyż jest taka sama dalej.
    - - - Updated - - -

    Voyager Group. Św. Michała.

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    Które ASO w Poznaniu jeśli mogę spytać?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jaki kolor/zapach spalin?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Miałem podobnie jak opisywałeś w 1 poście - wymiana czujnika temperatury spalin na gwarancji i temat zniknął. Wcześniej 3 krotnie te same błędy wizyta w ASO - błąd waliło od zapchanego GPF więc jedynie go wypalali w trybie serwisowym. Jak za 4-tym razem pojechałem z tym tematem i po wypaleniu w trybie serwisowym auto nie wyjechało z serwisu (o własnych siłach) zaczęli szukać i ogarnęli.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Miałem podobnie jak opisywałeś w 1 poście - wymiana czujnika temperatury spalin na gwarancji i temat zniknął. Wcześniej 3 krotnie te same błędy wizyta w ASO - błąd waliło od zapchanego GPF więc jedynie go wypalali w trybie serwisowym. Jak za 4-tym razem pojechałem z tym tematem i po wypaleniu w trybie serwisowym auto nie wyjechało z serwisu (o własnych siłach) zaczęli szukać i ogarnęli.
    Jedyna różnica, że u mnie nie straciło mocy a przechodziło w tryb "N" i tylko na nim jechało.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio 2018 280KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki, Kurynio też podawał to jako trop, wygląda na to, że jest to pierwsza rzecz do sprawdzenia. Dzięki za pomoc!

    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Miałem podobnie jak opisywałeś w 1 poście - wymiana czujnika temperatury spalin na gwarancji i temat zniknął. Wcześniej 3 krotnie te same błędy wizyta w ASO - błąd waliło od zapchanego GPF więc jedynie go wypalali w trybie serwisowym. Jak za 4-tym razem pojechałem z tym tematem i po wypaleniu w trybie serwisowym auto nie wyjechało z serwisu (o własnych siłach) zaczęli szukać i ogarnęli.

    - - - Updated - - -

    Jedyna różnica, że u mnie nie straciło mocy a przechodziło w tryb "N" i tylko na nim jechało.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał piciupiter Zobacz post
    Jedyna różnica, że u mnie nie straciło mocy a przechodziło w tryb "N" i tylko na nim jechało.
    Ogólnie jest tak, że przy tym rodzaju błędu spadek mocy jest tylko do ponownego uruchomienia. Kontrolka się świeci, ale już spadku mocy nie ma

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio 2018 280KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Hej, próbuję rozkminić ten temat, ale wg serwisu nie ma takiej części jak czujnik temperatury spalania - wg katalogu nr 1-2-4-5 nie występują w tym samochodzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulia czujnik.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	44.0 KB
ID:	282752

    Jest za to coś jak czujnik ciśnienia GPF (zaznaczony na obrazku).
    Kojarzysz, czy na pewno był to czujnik temperatury spalania?


    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Miałem podobnie jak opisywałeś w 1 poście - wymiana czujnika temperatury spalin na gwarancji i temat zniknął. Wcześniej 3 krotnie te same błędy wizyta w ASO - błąd waliło od zapchanego GPF więc jedynie go wypalali w trybie serwisowym. Jak za 4-tym razem pojechałem z tym tematem i po wypaleniu w trybie serwisowym auto nie wyjechało z serwisu (o własnych siłach) zaczęli szukać i ogarnęli.

    - - - Updated - - -

    Jedyna różnica, że u mnie nie straciło mocy a przechodziło w tryb "N" i tylko na nim jechało.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Na protokole z wykonanych prac jest napisane "wymiana czujnika GPF/uszkodzenie wewnętrzne" więc może to być to co podajesz

Podobne wątki

  1. [159] Check Engine i gaśnięcie silnika
    Utworzone przez ElvisPresley w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2020, 08:02
  2. [Giulietta] 1.8TBI Check Engine, przyduszenie się silnika
    Utworzone przez gindek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2019, 09:25
  3. [MiTo] Kontrolka 'Engine Check', drgania silnika.
    Utworzone przez Evanull w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 16:27
  4. [159] Have engine check(kontrolka silnika)
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:15
  5. Check engine przy obciążeniu silnika 1.9jtd
    Utworzone przez Waw w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 07:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory