Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Sposób w jaki działa skrzynia q-tronic. Problem ?

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    157

    Domyślnie Sposób w jaki działa skrzynia q-tronic. Problem ?

    Witam. Mam pytanie do użytkowników w/w skrzyni. Czy Wam ta skrzynia działa aksamitnie? Czy czujecie zmianę biegów? Jest to mój drugi automat i mam obawy czy aby na pewno działa mi poprawnie. Podczas zmiany między biegami,dosłownie przed samym przełożeniem czuje jakby mały skok auta do przodu..takie jakby delikatne przeciągnięcie..A gdy wcisnę pedał na maksa to zmiana jest dość odczuwalna poprzez gwałtowne szarpnięcie i auto wystrzeliwuje do przodu. Sam nie wiem co o tym myśleć bo w poprzednim aucie (passat 1.9tdi tip-tronic) skrzynia działała bardziej aksamitnie. Proszę o różne sugestie ,gdyż nie wiem czy sie obawiać czy ta skrzynia po prostu tak ma? Silnik to 2.4jtdm 200km. Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Mi troszeczkę przeciąga na niższych biegach(1-3).Na pozostałych jest ok. Natomiast mam coś takiego właśnie na biegach 1-3 jakby skrzynia po zmianie biegu na wyższy pracowała na "pół sprzęgle". Czy też masz cos takiego? Natomiast jeśli chodzi o prace tip-tronic, to jeśli jest to skrzynia bez stopniowa i jest sprawna to pracuje tak aksamitnie. Wracając do q-tronica. U mnie nie ma żadnych szarpnięć przy zmianie biegów, jest ona wyczuwalna ale bez szarpnięć. Czasem mam szarpnięcie przy ruszaniu delikatne ale dzieje się tak tylko wtedy gdy puszcze hamulec i od razu dodam gazu. Jeśli zaczekam sekundę tego nie ma.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar nico
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    U mnie nie ma żadnych szarpnięć przy zmianie biegów, jest ona wyczuwalna ale bez szarpnięć.
    Mam tak samo, można wyczuć zmianę, ale nic nie szarpie.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 Q4 3,2 jts
    Postów
    11

    Domyślnie

    Takie sa uroki qtronica, mozna powiedziec wszystko w normie. Zmiana biegow mniej odczuwalna jest przy napedzie q4. Natomiast tiptronik nie jest bezstopniowa skrzynia biegow, multitronic jest bezstopniowa.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    157

    Domyślnie

    Dokładnie,tip-tronic jest skrzynią 5 biegową(bezstopniowa to multitronik i tylko w AUDI). U mnie przeciąga ale dosłownie jest to ułamek sekundy i tylko na biegach 1-2 czasem 3 i to zależy od operowania pedałem gazu. To szarpnięcie(lub lekkie uderzenie,nie wiem jak to nazwać xD ) jest porównywalne do szarpnięcia ,jakie jest przy zmianie w skrzyni manualnej,gdy zrzucamy szybko bieg niżej lub dwa. I tylko szarpnie ,gdy wciskam gaz do końca wraz z kick-downem. Może wymienić olej w skrzyni? ma juz w sumie 200tys nalatane :/ Słyszałem też ,że sterownik lubi padać...może to tego objawy?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał nico Zobacz post
    Mam tak samo, można wyczuć zmianę, ale nic nie szarpie.
    Przy normalnej jeździe też mi nie szarpie.Tylko przy gwałtownym wciśnięciu gazu do końca wraz z kick-downem.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    U mnie chyba tez przy kickdownie szarpnie.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    U mnie też przy kickdownie trochę szarpnie ale to jest normalne, bo auto wtedy ma iść całym swoim zasobem z pod maski.
    Ale olej to kolego i tak wymień, bo w przeciwnym razie to na pewno zaszkodzisz skrzyni.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    157

    Domyślnie

    Na pewno wymienie olej w skrzyni, bo i tak cały serwis będe robił.Tylko słyszałem,ze najpierw się wlewa 4l a potem znowu coś? Trochę mi to nie na rękę bo jade na święta i wracam do NL.
    Ps. Znalazłem na rozrządzie naklejkę ,że został wymieniony przy 130tys km i następna wymiana ma być przy 280tys km. Czyli w tym silniku rozrząd wymienia się co 150 tys km?! W passacie wymieniałem co 80tys km :/

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    W takim razie przepraszam za zamieszanie z tym Tip-tronikiem.Przy okazji mam pytanie ile wam spalają wasze Alfy. Mi teraz jazda po warszawie wychodzi około 10l/100km. Co do rozrządu wymień po 80000-100000km. Spróbuj zapytać tutaj w sprawie skrzyni:
    http://www.autojozefow.pl/forum/

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    157

    Domyślnie

    Odnośnie spalania to chyba norma bo mi tez spala około 10l w mieście..ale to i tak git bo passat 130km tez spalał około 10

Podobne wątki

  1. [159] Jak Wam się sprawuje skrzynia Q-Tronic?
    Utworzone przez Matka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 201
    Ostatni post / autor: 26-09-2020, 09:38
  2. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  3. [159] Skrzynia Q-tronic ankieta awaryjności
    Utworzone przez Kamilhex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 23:11
  4. [145] 1.9 JTD wymiana silnika w garażu - jaki sposób?
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 15:04
  5. W jaki sposób myjecie Alfe.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 08:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory