Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 145/146 - lepsze dysze spryskiwaczy przednich

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie 145/146 - lepsze dysze spryskiwaczy przednich

    Hej,

    Czy ktoś rozwiązał problem słabych przednich oryginalnych dysz spryskiwaczy? U mnie one leją i właściwie tylko tyle. Jest szansa zaadaptować coś lepszego?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Hej,

    Czy ktoś rozwiązał problem słabych przednich oryginalnych dysz spryskiwaczy? U mnie one leją i właściwie tylko tyle. Jest szansa zaadaptować coś lepszego?
    Słabe? Pierwsze słyszę. U mnie pryskają aż na tylną szybę :p

    Wysłane z mojego Alcatel One Touch 6030X


  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Słabe w sensie takim i rozpylają bardzo słabo, a też jeden otwór od pasażera wali na dach, a reszta już znacznie słabiej. Chciałem tam zamontować coś z rozpylaniem mgłowym, aby płyn rozpylać po całej szybie, a nie tylko w 4 punktach.

    Mam jeszcze jeden problem. Dosyć długo trwa u mnie niż płyn doleci do dysz i czasami wycieraczki idą na sucho. Podejrzewam zaworek zwrotny. Dziwne bo jeden jest zamontowany na zbiorniczku. Zamontuje jeszcze jeden bliżej dysz i zobaczymy.

    Najlepsze jest to, ze na tylniej szybie nie mam dyszy od spryskiwacza, choć pompka ma dwa wyjścia i dwa przewody z niej wychodzą. Jak również sama manetka wymusza włączenie pompy ruchem do przodu - przednie spryskiwacze, a ruchem do tyłu tylko się załącza, ale nic nie lecz, bo owej dyszy na tylnej szybie nie znalazłem.

    Mam jakąś dziwną wersje

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Wymontuj spryskiwacze i wyczyść je. Często łapią jakieś syfy.

    Wysłane z mojego Alcatel One Touch 6030X


  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Słabe w sensie takim i rozpylają bardzo słabo, a też jeden otwór od pasażera wali na dach, a reszta już znacznie słabiej. Chciałem tam zamontować coś z rozpylaniem mgłowym, aby płyn rozpylać po całej szybie, a nie tylko w 4 punktach.

    Mam jeszcze jeden problem. Dosyć długo trwa u mnie niż płyn doleci do dysz i czasami wycieraczki idą na sucho. Podejrzewam zaworek zwrotny. Dziwne bo jeden jest zamontowany na zbiorniczku. Zamontuje jeszcze jeden bliżej dysz i zobaczymy.

    Najlepsze jest to, ze na tylniej szybie nie mam dyszy od spryskiwacza, choć pompka ma dwa wyjścia i dwa przewody z niej wychodzą. Jak również sama manetka wymusza włączenie pompy ruchem do przodu - przednie spryskiwacze, a ruchem do tyłu tylko się załącza, ale nic nie lecz, bo owej dyszy na tylnej szybie nie znalazłem.

    Mam jakąś dziwną wersje
    Wydmuchaj dysze i wymień trójnik/zaworek przedni oraz zaworek tylny a nie musisz nic kombinować z dodatkowymi zaworkami.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    285

    Domyślnie

    W wycieraczce tylniej są takie małe otworki to są dysze spryskiwacza. Prawdopodobanie pekł wężyk na łączeniu klapy bagażnika taka harmonijka gumowa. I dodatkowo zaworek tylni do wymiany znajduje się koło tylniej lampy lewej , pewnie leje się z niego bo membrana padła ze starości. Proponuje zajrzeć tam bo pewnie tam jest nalane do wnętrza auta płynem od spryskiwaczy prawdopodobnie zgromadzi się płyn obok koła zapasowego bo tam jest najniższy punkt.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Majster zadajesz milion pytań z problemami.Czy któryś z nich rozwiązałeś?Bo nie masz zwyczaju kończyć tematu.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Majster zadajesz milion pytań z problemami.Czy któryś z nich rozwiązałeś?Bo nie masz zwyczaju kończyć tematu.
    Jakbym rozwiązał to bym się podzielił wynikami (nie wiem, ale ja zawsze końce swoje tematy jak znajde usterkę - możesz poczytać), a nie tak jak Ty wszystko wiedzący, a głupie kolory sondy cię zaskoczyły. Więc zluzuj gacie, bo nie mam zamiaru się kłócić.

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Wydmuchaj dysze i wymień trójnik/zaworek przedni oraz zaworek tylny a nie musisz nic kombinować z dodatkowymi zaworkami.
    Dysze miałem wyjęte i przedmuchałem kompresorem. Wszystkie były czyste w środku, powietrze przez nie równo przelatywało. Zaworek zwrotny sprawdzony podobnie w jedną strone przepuszcza (zgodnie z przepływem płynu) w drugą trzyma. Wydaje mi się, że ta pompka spryskiwaczy ma też małą wydajność po 20 latach pracy.

    W poniedziałek będe się brał za to dokładnie.

    Musze iść wypić, bo lesio146 mi tak pojechał, że siadło mi na psychike, a z moją 20 letnią 145 troche roboty mam. Teraz nie wiem, czy jeszcze coś pisać na forum
    Ostatnio edytowane przez majster ; 03-05-2014 o 17:17 Powód: Dodano

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Jakbym rozwiązał to bym się podzielił wynikami (nie wiem, ale ja zawsze końce swoje tematy jak znajde usterkę - możesz poczytać), a nie tak jak Ty wszystko wiedzący, a głupie kolory sondy cię zaskoczyły. Więc zluzuj gacie, bo nie mam zamiaru się kłócić.

    Dodano po 4 minutes:



    Dysze miałem wyjęte i przedmuchałem kompresorem. Wszystkie były czyste w środku, powietrze przez nie równo przelatywało. Zaworek zwrotny sprawdzony podobnie w jedną strone przepuszcza (zgodnie z przepływem płynu) w drugą trzyma. Wydaje mi się, że ta pompka spryskiwaczy ma też małą wydajność po 20 latach pracy.

    W poniedziałek będe się brał za to dokładnie.

    Musze iść wypić, bo lesio146 mi tak pojechał, że siadło mi na psychike, a z moją 20 letnią 145 troche roboty mam. Teraz nie wiem, czy jeszcze coś pisać na forum
    Pojechałem Tobie?Zaskoczyły mnie kolory kabli?Alfa przynajmniej od epoki TS ma elektronikę a co za tym idzie również czujniki w standardzie Boscha.A w ich standardzie jest jak pisałem.Co do zaworka (który jest trójnikiem)jest w podszybiu,przynajmniej w TS.
    Wszystko wiedzący?Hmm raczej chciałem Ci pomóc,ale jeśli siada Ci to na psychę to sorry.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. [159] Dysze spryskiwaczy - jak wyregulować?
    Utworzone przez Chudy159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-11-2022, 14:11
  2. Dysze spryskiwaczy
    Utworzone przez Orlos93 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 09-03-2020, 23:40
  3. [MiTo] Dysze spryskiwaczy
    Utworzone przez LukaSS w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 20:20
  4. Dysze spryskiwaczy
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory