Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Temperatura silnika 78.4C Zdjecia z unidiaga

  1. #1
    jptomczyk
    Gość

    Domyślnie Temperatura silnika 78.4C Zdjecia z unidiaga

    Cześć

    Więc tak od dawna mam problemy ze wskaźnikiem temp. wody.

    W lato pokazywał między 70-75C. Teraz w sezonie zimowym ciężko się nagrzewa tzn aby zagrzał się na wskaźniku do 70C to trzeba przejechać z 20km.

    Wskaźnik ledwo się ruszył do 65C, komputer wykazał że przy pracy na biedu jałowym 15min i 3km jazdy auto rozgrzało się do 70.1C po przejechaniu kolejnych 10 km tak więc już wsumie 13km i 15min pracy silnika w pozycji "N" silnik rozgrzał się do 78.4C .

    Po czym zatrzymałem się na 15min i pozwoliłem na swobodną prace na biegu jałowym. Po 15 min zrobiłem ostatni test i wyszło że silnik jest rozgrzany do temp. 76.2C

    Cały test trwał 30min w pozycji N oraz 13 km jazdy miejskiej nocą.

    Dodam że mam założoną tekture na chłodnice bo inaczej pewnie było by z 50C na wskaźniku kabinowym.

    Test przebiegł przy temp. zew. -12C jazdą emerycką

    Czy tak powinny się nagrzewać silniki JTD 2.4 100KW i nie sugerować się wskaźnikiem kabinowym, z testu wynika że silnik pewnie nie zamierzał się nagrzać do 90C ale pewnie trzeba wziąść pod uwage temp otoczenia -12C.

    Czy poprostu jest walnięty termostat, pisze tego posta bo chcę się na 100% upewnić zanim kupił bym termostat.

    Ooo jeszcze coś rano jak go odpalam to na ciepłe powietrze to trzeba sobie poczekać z 20min. i z 10km przejechać aż wskaźnik wskoczy do 60.

    TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ ZDJĘCIE Z 15 MIN POSTOJU I 3KM JAZDY



    TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ ZDJĘCIE Z NASTĘPNYCH 10KM JAZDY



    TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ ZDJĘCIE PO 10KM JAZDY ZOSTAWIŁEM AUTO W POZYCJI "N" NA 15MIN.


  2. #2
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Szkoda, że nie pokazujesz wykresu.

    Wiem, że przy ECU 1.5.5. Unidiag sporo zaniżał wartości temperatur i należało wprowadzić odpowiednią komendę, żeby naprawić ten błąd.
    Nie wiem czy podobna sytuacja występuje podczas badania jtd.

  3. #3
    jptomczyk
    Gość

    Domyślnie

    nie mogłem włączyć opcji ciągłego mierzenia temp. bo zaraz po tym wyskakiwał błąd więc tylko pozostał mi odczyt taki od czasu do czasu

    ---------- Post dodany o godzinie 22:44 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:41 ----------

    znalazłem inny program do diagnostyki więc tamtym spróbuje zmierzyć temp. program nazywa się FiatECUscan 141

  4. #4
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Polecam alfadiag

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    wg mnie tak ma być, ale dla pewności sprawdź wąż biegnący z termostatu do chłodnicy, jeżeli stopniowo po odpaleniu silnika nagrzewa sie to znaczy że termostat puszcza i jest do wymiany.
    Ponieważ jechałeś jak emeryt temp nie wskoczyła do ok 90stopni. Ja mam podobnie, po kilku chwilach delikatnej jazdy w celu rozgrzania oleju jak zacznę jechac normalnie, temp błyskawicznie wskakuje na 90stopni, spada do ok 70 podczas postoju w korkach.
    W służbowym 307 HDi mam identycznie.

    inna sprawa to tekturka na chłodnicy, po co Ci to, jeżdzisz Żukiem?
    Ostatnio edytowane przez tommi ; 20-12-2009 o 00:12


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,599

    Domyślnie

    Kolego sprawdziłeś chłodnice założę się że termostat nawet się nie otworzył....Jaką temperaturę ma utrzymywać termostat skoro wcale się nie otwiera? Silnik pracując na małym obiegu z włączonym ogrzewaniem w trybie Auto nie osiaga temperatury otwarcia termostatu - NIEZALEŻNIE JAKA BY BYŁA, więc jaka to jest niesprawność w układzie chłodzenia??? Wczoraj zrobiłem prawie 400km przy temperaturze zewnętrznej -15C, włączonym ogrzewaniu na +22C i obydwie chłodnice wody i oleju były zimne. Jak bedziesz JTD jeździł przy takich temperaturach po emerycku to zamarznie ci odma, staniesz i jeszcze stracisz olej. Obroty silnika powinny być w okolicach 2-3tys, a i tak bedziesz miał kłopoty z osiągnięciem temperatury.. Taki test robił kolega:
    Cytat Napisał p.maiki Zobacz post
    Wczoraj i dziś trochę protestowałem i sprawa wygląda tak.
    Temp. zew około -13/15
    TEST1 z kompem
    Włączam samochód, nawiew OFF, temp silnika podobna do zew i podnosi sie bardzo ładnie. Ruszam nawiew na szybę ustawiony na coś około 22 stopni żeby nie zaparować. Silnik ma już w okolicach 30 (wskazanie z kompa). Pierwsze światła po 500m i temperatura silnika okolice 50 (wskazanie z kompa, wskazówka na zegarze jeszcze nie drgnęła) czyli rośnie jest gicio ale niestety po kilku sekundach stania zaczyna spadać no i ruszam więc nie wiem do ilu by spadło
    TEST2
    Temperatura na zegarze około 70 nawiew na 20, zmiana nawiewu na 31.5 i chwile po tym temperatura 50.
    TEST3
    Temperatura na zegarze ponad 70 postój 5min i już prawie 50

    Wnioski
    Klekota na postoju nie zagrzejemy na więcej niż 50 przy takich mrozach
    Ogrzewanie bardzo dużo zabiera ciepła
    Termostat przy testach się nie otworzył
    Nie sprawdzałem zaworu termostatycznego jeszcze ale jak by co dam znać
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 20-12-2009 o 11:00
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    jptomczyk, masz niespelna 80 stopni. To prawidlowa temperatura pracy JTD. Normalnym jest, ze przy tak niskich temp jak teraz i odgrzewaniu bedzie ona bardziej w strone 70 st niz 80. Termostat mozesz wstepnie sprawdzic jak radzi uzytkownik tommi. Ale wg mnie jest jak najbardziej ok. Te silniki sa dosc 'zimne'.

    Cytat Napisał tommi Zobacz post
    Ponieważ jechałeś jak emeryt temp nie wskoczyła do ok 90stopni. Ja mam podobnie, po kilku chwilach delikatnej jazdy w celu rozgrzania oleju jak zacznę jechac normalnie, temp błyskawicznie wskakuje na 90stopni, spada do ok 70 podczas postoju w korkach.
    Musisz wziac poprawke na to, ze wskaznik kabinowy w 147/GT jest tak idiotycznie wyskalowany, ze pokazuje 90 st juz od realnych ok 70. I stoi na tej 90 tce nawet jak wlacza sie wentylatory przy 95 st. Tak wiec nie ma sie co tym dziadem sugerowac, po prostu nie jest wyskalowany liniowo.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

Podobne wątki

  1. temperatura silnika
    Utworzone przez kamil19852 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 13:50
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 17:47
  3. [146] Temperatura silnika
    Utworzone przez Jarek_Jarecki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 14:41
  4. Temperatura silnika
    Utworzone przez laurin w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 14:09
  5. [156] Temperatura silnika
    Utworzone przez Dymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory