Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: MiTo uszkodzony MultiAir, gdzie naprawić?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    MiTo 1.4 MultiAir 77kw 2010r. , 159 1.9JTDm 136km 2005r.
    Postów
    2

    Domyślnie MiTo uszkodzony MultiAir, gdzie naprawić?

    Witam, jestem nowy i wiem, że spadnie na mnie fala hejtu ze takie tematy już były.

    Szukałem na forum, dużo jest o MultiAir ale nic o ludziach którzy próbują to naprawić na własną rękę. Szukam warsztatu/użytkownika/zakładu który już miał z tym do czynienia i wie jak temat ugryźć. Mam MultiAir wyciągnięty na stół i oczywiście na pierwszym cylindrze tłoczki są urwane, samochód jak wszystkie inne przestał palić na jeden gar. Serwis Fiata w Poznaniu się na mnie wypiął, bo pusta książka, w jednym serwisie zawołali 5500 za część w drugim 3800. (plus robota oczywiście) Wiem, że jest to wina producenta i strasznie mnie to wk**a, że muszę ponieść taki koszt, gdy samochód ma 40k przebiegu i był dużo lepiej serwisowany niż w ASO. Dlatego szukam kogoś kto potrafi to zregenerować i wiem, że większość z was powie, że mam jechać do ASO i brać nówkę, ale wolałbym załatwić to w inny sposób.

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Mito 1.4 MA 105KM '10
    Postów
    7

    Domyślnie

    Widziałem ostatnio ofertę na allegro chyba za 2800zl. Nówka. Mechaników niestety nie znam, którzy mogli by to zregenerowac

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    MiTo 1.4 MultiAir 77kw 2010r. , 159 1.9JTDm 136km 2005r.
    Postów
    2

    Domyślnie

    a masz link do tej aukcji? zawsze parę złotych w kieszeni

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Mito 1.4 MA 105KM '10
    Postów
    7

    Domyślnie

    Proszę allegro.pl/aktywator-zaworow-multiair-alfa-romeo-1-4-nowy-oe-i6180591826.html

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał moe Zobacz post
    Witam, jestem nowy i wiem, że spadnie na mnie fala hejtu ze takie tematy już były.

    Szukałem na forum, dużo jest o MultiAir ale nic o ludziach którzy próbują to naprawić na własną rękę. Szukam warsztatu/użytkownika/zakładu który już miał z tym do czynienia i wie jak temat ugryźć. Mam MultiAir wyciągnięty na stół i oczywiście na pierwszym cylindrze tłoczki są urwane, samochód jak wszystkie inne przestał palić na jeden gar. Serwis Fiata w Poznaniu się na mnie wypiął, bo pusta książka, w jednym serwisie zawołali 5500 za część w drugim 3800. (plus robota oczywiście) Wiem, że jest to wina producenta i strasznie mnie to wk**a, że muszę ponieść taki koszt, gdy samochód ma 40k przebiegu i był dużo lepiej serwisowany niż w ASO. Dlatego szukam kogoś kto potrafi to zregenerować i wiem, że większość z was powie, że mam jechać do ASO i brać nówkę, ale wolałbym załatwić to w inny sposób.

    pozdrawiam
    Ja miałam regenerowany, działał rok, może i działałby dłużej, ale na końcu już tak zawory zaczęły walić, że bałam się, że cały silnik się rozleci. Tak czy siak musiałam wymienić na nowy. Zadzwoniłam do Alfy, później kontaktował się ze mną serwis i wymienili za śmieszne pieniądze. Auto było serwisowane przez dwa pierwsze lata, później już nie w ASO, multiair padł po 4 latach od zakupu.
    Ostatnio edytowane przez clucha ; 25-05-2016 o 20:19

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?
    Postów
    100

    Domyślnie

    Proszę o poradę jak najlepiej rozwiązać problem z modułem Multiair w Giulettcie 1.4 170 KM 2010 r.
    Auto kupuje moja siostra w Niemczech. Na chwilę obecną jest zaliczkowane, za parę dni ma być ostatecznie zakupione i przywiezione do Polski. Wystawione jest z obniżoną ceną z racji uszkodzenia modułu i szyby przedniej.
    Kompletuję wszystkie informacje na temat tego modułu i jak na razie udało mi się ustalić że:
    - najdroższa opcja to wymiana w ASO. W przypadku gdy nie ma udokumentowanej historii serwisowej. Razem za całość ok. 5 tys. zł.
    - można zakupić nowy moduł na aukcji za 2800 zł + robocizna. Ale czy ten moduł jest już udoskonalony/poprawiony?
    - regeneracja modułu przez tokarza. Koszty ? Gdzie w Nowym Sączu? ewentualnie w Małopolsce?
    Taka naprawa/regeneracja jest uzależniona od stopnia niesprawności danego modułu. Nie gwarantuje ani poprawności działania, ani trwałości.
    Na razie udało mi się ustalić w ASO w Polsce, że Alfa miała parę drobnych napraw gwarancyjnych. Niestety nie mają wiedzy na temat przeglądów. Takiej informacji trzeba szukać w ASO w Niemczech. Jeśli się okaże, że nie ma pełnej historii serwisowej, to o staraniu się o gest handlowy od ASO można zapomnieć. Wtedy pozostaje naprawa na własną rękę, ale kto się tego podejmie w Małopolsce?
    Mechanik, który do tej pory serwisował Alfę 147 od siostry, nie chce nawet słyszeć o Alfie z takim silnikiem.
    Alfa jest w atrakcyjnej cenie i fajnej wersji: distinctive z pakietem sport i szklanym dachem. Grzechem byłoby jej nie kupić.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    No to sprawdź książkę serwisową i będziesz wiedział czy byla regularnie uzupelniana. Nie musi byc aso ważne żeby byly wpisy z wiarygodnego warsztatu i wtedy możesz poprosić o wymianę MA w aso w niemczech a nie w polsce.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?
    Postów
    100

    Domyślnie

    Racja, od sprawdzenia książki należałoby zacząć. Ale kupowanie tej Alfy to klasyczny przypadek kupowania kota w worku.
    Znajomi są w Niemczech z lawetą i dostali zadanie znalezienia, zakupu i przywozu Alfy. Owszem znaleźli auto i po decyzji mojej siostry i szwagra zaliczkowali Alfę. W opisie ogłoszenia jest info: serwis Alfy stwierdził uszkodzenie modułu multiair.
    Powstaje pytanie: dlaczego dotychczasowy właściciel nie stara się o wymianę w ramach gestu handlowego? Obawiam się, że znam odpowiedź: Alfa nie była serwisowana.
    Dlatego rozważam inny sposób naprawy tego modułu. Bo jednak ok.5 tys za naprawę to lekka przesada.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    A sprawdzales vin?
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?
    Postów
    100

    Domyślnie

    Tak mam VIN ZAR94000007017941. Dowiedziałem się w aso, że było kilka drobnych napraw gwarancyjnych. Np. programowanie centralki wtrysku, coś tam z mocowaniem amortyzatorów, i coś z wycieraczkami. Ale nie mają wglądu do przeglądów.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 10-08-2020, 07:08
  2. Alfa Mito 1.4 MultiAir
    Utworzone przez flood w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 16:41
  3. Uszkodzony prędkościomierz. Jak naprawić?
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 09:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory