Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Sprowadziłem Giulie z USA, proszę o poradę.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA TI SPORT 2018
    Postów
    20

    Domyślnie Sprowadziłem Giulie z USA, proszę o poradę.

    Dzień dobry,
    Nie będę się rozpisywał, może ktoś miał podobnie i napisze coś ciekawego.
    Piszę z prośbą, otóż sprowadziłem Giulie z USA. Jeśli chodzi o cały ten proces przebiegło to dosyć przyjemnie bez żadnych dodatkowych niespodzianek.
    Kiedy auto było już w Polsce pojechało do zaprzyjaźnionego warsztatu importera w Rzeszowie i tam auto ma być naprawiane.
    Czekałem 2 tygodnie aż cokolwiek ruszą z autem i doczekałem się kosztorysu. Po zobaczeniu cen samych części dosłownie się załamałem (na dole link do kosztorysu na imgur).
    Autko było uderzone prawy przód w carfaxie określone jako "minor", żadne poduszki nie wystrzeliły. Po fotkach można by się spodziewać, że auto jest bardziej rozebrane i sama naprawa nie będzie aż tak kosztowna, sam importer zapewniał, że to bardzo dobra opcja bez żadnej blacharki do roboty.
    No i tutaj zaczyna się zabawa, sporo części leżało dookoła auta na fotkach z aukcji. Byłem przekonany, że jakaś część będzie możliwa do naprawy i montażu lub bezpośrednio do montażu.
    Np. na fotkach była widoczna belka przednia (dodatkowo błotnik, którego bodajże też nie ma), natomiast warsztat podaje informacje, że tej belki nie było w środku. Są jakieś uszkodzone części no ale mam wrażenie, że te koszty nowych części są ogromne i brakuje ich bardzo dużo.
    Czy jest to możliwe, że nie załadowali tych części do auta w USA?
    Sam zacząłem już poszukiwania tańszych części internecie i na niektórych częściach naprawdę będę mógł zaoszczędzić ale mimo wszystko spodziewałem się mniejszych kosztów.
    Samochód do tego momentu kosztował mnie 57 400zł, same części z kosztorysu wychodzą ponad 22 000 zł więc już podbijam pod 80k a jeszcze robocizna, wszystkie opłaty etc.
    Czy ktoś miał podobnie, może jakieś wskazówki jak to ugryźć?

    Pozdrawiam i z góry dziękuje bardzo za odp.




    https://i.imgur.com/f2PmCNz.jpeg

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    520

    Domyślnie

    Na prawdę nie patrzyłeś na ceny części przed licytacją?
    Zresztą, te 22tys to i tak nie wszystko i celuj raczej w okolice 30tys.
    Do Giulii, jak już pewnie zauważyłeś sam brak zamienników a ceny części z przodu do wersji z Usa są mało korzystne.
    Tam w wycenie założyłeś pozostawienie reflektorów USA- to też rozwiązanie średnio legalne...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    47

    Domyślnie

    Powiedziałbym, że ceny nawet spoko

    Ja sprowadziłem Stelvio z uszkodzonym błotnikiem, reflektorem i zderzakiem. Jak ogarnąłem wymienione części to wyszło jeszcze coś, potem coś a na końcu po cosiach oleje, filtry, zbieżność etc. Przez ten syf na placach polerka, ceramika itd.

    Na początku liczyłem, że zmieszczę się w 15 tys. przecież delikatne uszkodzenie, poduchy całe itd. Skończyłem na 35k aby auto było w stanie idealnym mechanicznie i lakierniczo. Stelvio miało być za 80-85k po naprawach a wyszło 105 tys w momencie rejestracji )

    Pamiętaj, pieniądze szczęścia nie dają

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    382

    Domyślnie

    WLQ, prosisz o poradę.... wiec moja jest taka: Juz nigdy więcej tego nie rob! Życzę Tobie jak najlepiej...ale jak sam widzisz finansowo ten import z USA może być nie najlepsza decyzja dla Ciebie. Także może to być bardzo niedobra decyzja bijąca w jednego z nas któremu kryminaliści (lapani i wypuszczani) skradną Giulie aby zaopatrzyć Ciebie w "tańsze" części.
    Tak dla ilustracji: moje 2017 Stelvio 280 First Edition (pełne wyposażenie na ten rocznik) kupione w salonie, mające 40tys km, bez wypadkow, szkód, nadgorliwie serwisowane, chuchane, garażowane, dwa komplety top 20' kol i opon, itd.itd. tez ma tutaj w Niemczech teraz cenę 100 tys. zł. Albo nie wiele większą. Ten szal na Amerykę to nieporozumienie. Mam ich paszport, mieszkałem tam 30 lat i wiem jak większość traktuje auta tam a Ty jeszcze rozbite kupujesz. Naprawdę nie rob tego więcej proszę.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    47

    Domyślnie

    Potwierdzam, auta ze Stanów miały być 30-50% tańsze! W sumie to są ale przed naprawą Jak chcesz zrobić to dobrze i nietanio to może zaoszczędzisz kilka % albo nic.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    98

    Domyślnie

    Są nawet droższe, gdyż potem takie coś trudniej sprzedać, bo każdy rozsądny patrzy najpierw na to czy nie pochodzi z USA.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Płaczą ci, co powinni zająć się swoja robotą a nie szukać aut w USA i potem beczeć na forach w akompaniamencie sfrustrowanych opłacaczy drogich leasingów za auto salon RP
    Ale dobrze , niech takie posty pojawiają się często.

    Ja się na stomatologii nie znam i sam sobie zębów nie wyrywam, potrzebując usługi dentysty wybieram gabinet co oferuje usługi od a do z, a nie że w połowie zabiegu mnie wyśle do apteki po znieczulenie - bo on nie ma.
    Trzeba było wybrać firmę co oferuję usługę od zakupu do wydana auta gotowego i przed importem poda wstępną kalkulację i weźmie na klatę to co przeoczy , a nie zostawi klienta z wrakiem i przysłowiową ręką w nocniku, wcześniej zgarniając swoją prowizję.

    Kupiłem w USA ponad 70 aut, na 70 aut miałem jedną wtopę, ale i tak z tego wybrnąłem.

    A patrząc na wycenę to robił to chyba uczeń któremu kazali się wykazać, 90% części dostaniesz na allegro/olx, ew. grupach na FB i nie w tych cenach co on napisał. Oczywiście będą używane , czasem możliwe że zdjęte z auta kogoś z grupy.. ale niech nie myślą Ci co robią auta w ASO że tam się to inaczej odbywa... jak to mówią - czego oczy nie widzą...
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 23-05-2024 o 11:04
    Stelvio I gen. USA

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    199

    Domyślnie

    Jak to ugryźć ? Jeśli dla siebie to powoli, a dobrze, bo jeśli na handel to raczej nie zarobisz na roczniku 2018 i współczuję kupującemu. W kosztorysie lampy USA ?? przecież czeka Cię jeszcze cała konwersja na UE i nie są one aż tak drogie. Moja 25W kosztowała 2500 zł. Mając w rodzinie blacharza / lakiernika to powtarzam za nim, że lepiej jak się wysypią "brylanty" z przodu niż klepać i naciągać budę, nie widziałem twojego przypadku, ale po kosztorysie ... prawdopodobnie twoje auto ma potencjał na przyzwoity egzemplarz, tylko to zależy teraz od twoich możliwości finansowych. Szkoda, że tak jak pisali koledzy, nie przeglądałeś wcześniej forum i ofert z częściami, przygotowując się na to co będzie cię czekało.
    Ostatnio edytowane przez alfa16v ; 23-05-2024 o 12:30

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA TI SPORT 2018
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. To prawda, że dużo taniej jestem wstanie znaleźć w internecie części i też tak robię więc raczej sporo uda się zaoszczędzić. Jak sądzicie, brać lawetę (500-600zł) po auto przywieźć do rodzinnego miasta gdzie zajmie się tym znajomy blacharz czy zostawić w tym serwisie, który naprawia auta z USA na co dzień? Mechanik mi coś mówił, że przód możliwe, że nie będzie wymagał konwersji ale światła z tyłu na pewno. Teraz pozostaje mi tylko skończyć to co zacząłem, auto ma być dla mnie nie na żaden handel

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    199

    Domyślnie

    Reflektory z przodu też powinieneś wymienić lub dostosować (osobiście jestem przeciwny grzebaniu wewnątrz), wer. USA ma reflektory symetryczne i chcesz co roku wozić się z tematem na przeglądzie ? Bo jeśli Cię wyłapie policja to gadania nie będzie. CZYTAJ forum jest wszystko opisane, cała konwersja USA na EU, światła, zamki, TBM, licznik i problemy z tym związane. Powodzenia.

Podobne wątki

  1. [159] Proszę o poradę.
    Utworzone przez walles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-11-2020, 23:56
  2. Proszę o poradę :)
    Utworzone przez ShareAze w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-05-2018, 23:11
  3. Proszę o poradę...
    Utworzone przez Mati156 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 19:41
  4. Proszę o poradę!!!
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 23:13
  5. Proszę o poradę
    Utworzone przez medork w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-05-2007, 11:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory