Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: jaki do miasta?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie jaki do miasta?

    Zastanawiam się nad zakupem MiTo jako drugiego auta w domu - do kręcenia się po mieście, tylko króciutkie przebiegi (do pracy i szkoły).
    Myślę o dieslu i mam do Was pytanie: czy 1.3 czy 1.6?

    Benzyny nie chcę, bo silnik benzynowy poniżej 100KM to zdecydowanie nie to, a mocniejsze, w cyklu typowo miejskim, są zbyt paliwożerne jak na mój gust.

    Czekam na Wasze opinie jak te jednostki sprawują sie w codziennej eksploatacji.


    pzdr
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    z tego co napisałeś to diesel raczej odpada

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Ja także odradzam diesla. Polecam benzynę MultiAir 105 KM. Niższa cena zakupy zrekompensuje koszty paliwa. Frajda z jazdy po mieście jest bezcenna
    W salonach Alfy możesz umówić sobie jazdę próbną. Przetestuj sobie po mieście konkretny model.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,317

    Domyślnie

    J.w. - przy krótkich przebiegach diesel raczej odpada... W MA będziesz miał S&S jako potencjalne urwanie kilku dziesiątych litra w spalaniu.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ja mam silnik 1.6 JTDm i do miasta go odradzam ze względu na fakt, że chwilę to trwa, zanim się rozgrzeje, a zimny pracuje fatalnie. Ponadto mamy tutaj instytucję filtra cząstek stałych, z którym przy krótkich przebiegach wyłącznie w mieście będziesz miał mnóstwo problemów. W trasie ten silnik jest rewelacyjny, do miasta zdecydowanie polecam benzynę, np. wspomnianego MA 105 KM. BTW spalanie w moim przypadku w mieście oscyluje wokół 8 litrów na 100 km.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    606

    Domyślnie

    Potwierdzam, silnik 1,6jtdm jest rewelacyjny, ale lubi jak się nim przejedzie codziennie minimum 10km na pełnym gazie. Osobiście nie wiem co to filtr cząsteczek stałych. Jak będziesz jeździł tylko w mieście to może być z tym problem. Do miasta polecam 1,4TB 135KM. Silnik idealny dla Alfy: nowoczesny i dynamiczny.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    TG
    Auto
    Mito QV
    Postów
    97

    Domyślnie

    a diesel zanim sie rozgrzeje to bedzie Ci tez wiecej palil wiec srednie korzysci i koszty eksploatacji wieksze. Jak cos to wrzuc sobie lpg do niego za roznice w cenie miedzy JTDM a benzynka.

  8. #8
    MITOholik
    Gość

    Domyślnie

    Polecam do miasta 105KM + S&S, mam i chwalę, przy jeździe po mieście dziennie 50 km spalanie na poziomie 7l jest osiągalne.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem nie warto rozwazac zakupu mito do miasta, bo po co? jak masz tańsze rozwiązania typu punto
    mito jest nisko zawieszone bedziesz obrywał podwozie, rysował na studzienkach itp
    mito ma duze drzwi wiec jest duzy kłopot zaparkowac na ciasnym parkingu,
    mito ma ładne lakiery wiec szkoda go eksploatowac i rysowac po miescie
    mito ma jeden silnik do miasta- ten najsłabszy 80hp, po zgazowaniu moze i by to sie nadawało do miasta ale punkty wyzej wylkuczają takie zastosowanie
    mito nie jest dobre do miasta

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    606

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    moim skromnym zdaniem nie warto rozwazac zakupu mito do miasta, bo po co? jak masz tańsze rozwiązania typu punto
    mito jest nisko zawieszone bedziesz obrywał podwozie, rysował na studzienkach itp
    mito ma duze drzwi wiec jest duzy kłopot zaparkowac na ciasnym parkingu,
    mito ma ładne lakiery wiec szkoda go eksploatowac i rysowac po miescie
    mito ma jeden silnik do miasta- ten najsłabszy 80hp, po zgazowaniu moze i by to sie nadawało do miasta ale punkty wyzej wylkuczają takie zastosowanie
    mito nie jest dobre do miasta
    Znowu się z Tobą zaczynam nie zgadzać. Tobie ten samochód nie pasuje, tak jak mi nie pasują np. Renault i Citroeny. Nie jesteś Klientem docelowym na Mito. Nie zniechęcaj klienta do rewelacyjnego samochodu.

    1. Punto jest tańsze jak wybierzesz golasa. Jak go doposażysz do tego co ma Mito - będzie drożej. Alfa od Progression jest w wyposażona w 100% potrzebnych elementów bezpieczeństwa.
    2. Gdzie masz studzienki wystające 15cm powyżej poziomu drogi? Bzdura.
    3. Duże drzwi towady i zalety. Zasada jest taka, że żadnego samochodu nie parkuje się na ciasnych parkingach, bo go obiją.
    4. Lakier niszczy się bardziej na trasie, bo większe prędkości (kamienie z kół poprzedzających aut).
    5. Do miasta każdy benzynowy jest dobry (od 78KM), ale nie każdy pasuje do tego samochodu. Diesel lubi jak mu raz na tydzień ostro dasz po garach.

    Do Mito trzeba wybrać silnik minimum 120KM. Gdy kupisz słabszy to zmarnujesz pieniążki. Będzie pięknym wozidełkiem bez mocy.

Podobne wątki

  1. Witam z miasta Kopernika
    Utworzone przez jarmon w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2014, 11:04
  2. Pozdro s 3 miasta ( GDAŃSK)
    Utworzone przez godles8 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 15:19
  3. [147] Jaki silnik do miasta
    Utworzone przez radekn w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 21:21
  4. Dni miasta
    Utworzone przez QFoR w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 21:47
  5. Cudo zawitało do mojego miasta :)
    Utworzone przez Spirit w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 08:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory