Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Noty serwisowe dla Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    421

    Domyślnie Noty serwisowe dla Giulietty

    Szukam informacji na temat Not Serwisowych przesyłanych przez Fiata do serwisów dla Giulietty.
    Ma ktoś jakieś informacje na ten temat ?

    Słyszałem coś o:
    - uszczelkach drzwiowych ?
    - elementach tylnego zawieszenia

    Może ktoś to potwierdzić/zaprzeczyć, coś dodać ?

    Sprawdźcie czy nie odchodzi wam zewnętrzna warstwa tworzywa/farby w miejscu na monety obok selektora DNA... Porażka.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #2
    czarnydiabel
    Gość

    Domyślnie

    jeśli chodzi o uszczelki to u mnie na przyklad świszcze z prawych dzwiach jak jade z wieksza predkoscia np 80 w zwyż.masakra.czasem nawet slychac jakby od strony kierowcy tez troche swistalo.a samochod ma niecaly miesiac.ale w serwisie nic nie znalezli.mieli mi wymienic uszczelke ale do tej pory cisza z ich strony.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Mi wymieniali te uszczelki. Cale wraz z tymi chromowanymi obwodkami gdyz fabrycznie byly zle spasowane, ruszały się i szumialy.
    Najpierw próbowali "regulować" te które były - niestety bezskutecznie. W końcu wymienili we wszystkich drzwiach. Wymiana wymagala zdjecia wszyskich boczkow i trwala 3 dni. (po tej wymianie i demontażu boczków szyba kierowcy już się głośniej zamykała )
    Spasowanie faktycznie sie poprawilo niestety szum/swist przy predkosci ponad 80km/h powiekszyl sie tylko (od strony kierowcy jakby okno było uchylone).
    Generalnie po tym incydencie już rece mi opadly, straciłem wiarę w usunięcie tych wszystkich niedoróbek, oraz wenę do kolejnych odwiedzin serwisu, w efekcie to przelalo czare goryczy w tym zwiazku. Nastapil rozwod z tą masa niedorobek.

    Co do akcji serwisowych to Carserwis dzwonil do mnie w celu dlubania czegos przy skrzyni w ramach jakiejs akcji. Niestety juz po rozwodzie wiec nie mam pojecia co chcieli wymieniać.
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 02-04-2012 o 07:16
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  4. #4
    msreberko
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post

    ---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:31 ----------
    .

    Co do akcji to Carserwis dzwonil do mnie w celu dlubania czegos przy skrzyni w ramach jakiejs akcji. Niestety juz po rozwodzie wiec nie mam pojecia co chcieli wymieniac
    Wymieniają synchronizator 1 i 2 biegu...trzeba im auto na dzień lub dwa zostawić bo rozbierają skrzynie biegów. Wymieniają tylko tym co to zgłaszają.
    Tak się zastanawiam czy nie powinni całej skrzyni biegów wymieniać?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał msreberko Zobacz post
    Wymieniają synchronizator 1 i 2 biegu...trzeba im auto na dzień lub dwa zostawić bo rozbierają skrzynie biegów. Wymieniają tylko tym co to zgłaszają.
    Tak się zastanawiam czy nie powinni całej skrzyni biegów wymieniać?
    Dla mnie wymienianie czegokolwiek "dla sztuki", bez wyraźnego zaistnienia powodu wymiany jest bez sensu. Elementy wnętrza rozłożone i zlożone jeszcze raz nigdy nie będą już tak samo dobrze spasowane, mamy murowane miejsce świerszczy i tego typu podobnych atrakcji. Poza tym serwisy bywają różne, sporo jedną rzecz poprawi, a dwie inne zepsuje przy okazji.
    Więc nie popadajmy w paranoje, u mnie na razie z akcji serwisowych wymagajacych interwencji tylko gałka od skrzyni. Poza tym autko śmiga jak miłe i cieszy oko i dusze.

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. [159] Schematy serwisowe silnik 150 km 16 v.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 12:01
  4. Menu serwisowe ICS
    Utworzone przez r_e_b_e_l w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory