Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Na zimnym brak reakcji na gaz

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Mito 1.4 TB
    Postów
    9

    Domyślnie Na zimnym brak reakcji na gaz

    Witam,
    Przyszła zima ... i zaczęły się problemy mito 1.4 TB -120km z fabrycznym gazem. Na zimnym po odpaleniu nie reaguje na gaz - wciśnięty do końca i bez reakcji zaczyna się falowanie i podduszanie i tak około 2 min (często też przy tym gaśnie jakby go zalewało często dwa trzy odpalenie a w międzyczasie się rozgrzej i jest ok) Wymieniony czujnik temperatury powietrza i bez zmian. Zastanawiam się czy może tu być problem z sondą ale ona zaczyna pracę dopiero po nagrzaniu - sprawdziłem grzałkę 13 ohmów auto nie ma przepływomierza to pewnie są czujniki temperatury dolotu i ciśnienia. Spalanie jest ok. Co sprawdzić od czego zacząć ???

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,608

    Domyślnie

    Pewnie sonda jest uszkodzona - to typowe przy LPG
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,494

    Domyślnie

    Jedz i zrób regulację LPG
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cześć

    mam czasami (sporadycznie) podobny temat w mojej QV. Zauważyłem ze dzieje się to tylko po dłuższym postoju (min. 3 dni) i w zimny (lub wilgotny dzień). U mnie jest tak ze odpalam, ruszam i niby jest OK, nagle ni z gruchy ni z pietruchy (dajmy na to 50 metrach) nie reaguje na gaz po odpuszczeniu (tak jak u Ciebie do dechy i zero reakcji), mijają 2-3 sekundy i wszystko wraca do normy. Nie udało mi się ustalić co jest przyczyną ale u siebie podejrzewam raczej pedał gazu albo tą pseudo-przepustnicę. Od jakiegoś czasu się to nie powtórzyło więc na ta chwilę olałem temat. Chętnie bym się wyedukował gdzie zaglądać w pierwszej kolejności jeśli ktoś z Was przerobił taki temat.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Ostatnie podobne dwa przypadki jakie miałem kończyły sie wymianą aktywatora MA.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Ostatnie podobne dwa przypadki jakie miałem kończyły sie wymianą aktywatora MA.
    czyli konkretnie czego - całego tego ustrojstwa sterującego zaworami dolotowymi co kosztuje jakieś 3500 zł czy jakiegoś elementu układu?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek_S Zobacz post
    czyli konkretnie czego - całego tego ustrojstwa sterującego zaworami dolotowymi co kosztuje jakieś 3500 zł czy jakiegoś elementu układu?
    Tak, dokładnie tego, wyskakują jakieś błędy ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Mito 1.4 TB
    Postów
    9

    Domyślnie

    Hejka wszystkim z tego co wiem to w 1.4 t 120 km nie ma aktywatora multiair ale mogę się mylić
    Czarek_S u mnie na początku też było to na chwilę a teraz codziennie i cały czas na zimnym
    QBA info z kompa brak błędów oczekujących, ramek, czasowych itd. sprawdziłem przez kilka programów. Profilaktycznie wymienię sondę bo ma 115K przejechane to i tak nie zaszkodzi a w miarę tanio udało się kupić Boscha to zobaczymy, bo może mapy się rozjeżdżają przez nią w, dalszej kolejności będę musiał sprawdzić czujnik temp w dolocie albo przepustnica. Generalnie wygląda to tak, że jak zaczyna sonda pracować w jakim określonym przedziale 0.4-0.6V to jest to w stanie jakoś skorygować (błędną mieszankę).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    56

    Domyślnie

    A czy to normalne, że jak silnik jest całkiem zimny, zarax po ruszeniu, to jest taki ospały, o wiele wolniej sie zbiera, wolniej reaguje na gaz, niż jak wskazówka temp powoli wchodzi do góry? Giulietta 1.4 MA.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Czytam po łebkach trochę
    A oglądałeś może świece ? Wymieniałes może kiedys ?
    Cytat Napisał dzemikpl Zobacz post
    Hejka wszystkim z tego co wiem to w 1.4 t 120 km nie ma aktywatora multiair ale mogę się mylić
    Czarek_S u mnie na początku też było to na chwilę a teraz codziennie i cały czas na zimnym
    QBA info z kompa brak błędów oczekujących, ramek, czasowych itd. sprawdziłem przez kilka programów. Profilaktycznie wymienię sondę bo ma 115K przejechane to i tak nie zaszkodzi a w miarę tanio udało się kupić Boscha to zobaczymy, bo może mapy się rozjeżdżają przez nią w, dalszej kolejności będę musiał sprawdzić czujnik temp w dolocie albo przepustnica. Generalnie wygląda to tak, że jak zaczyna sonda pracować w jakim określonym przedziale 0.4-0.6V to jest to w stanie jakoś skorygować (błędną mieszankę).
    Niestety nie jest to normalne.

    Cytat Napisał Filip0 Zobacz post
    A czy to normalne, że jak silnik jest całkiem zimny, zarax po ruszeniu, to jest taki ospały, o wiele wolniej sie zbiera, wolniej reaguje na gaz, niż jak wskazówka temp powoli wchodzi do góry? Giulietta 1.4 MA.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 25-11-2015 o 18:53
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. Brak reakcji na kluczyk
    Utworzone przez agop w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 18:22
  2. 156 2.5 v6 Brak reakcji na gaz.
    Utworzone przez marcin713 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 19:18
  3. brak reakcji po podłączeniu akumulatora,brak zapłonu
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 22:13
  4. Szarpanie na zimnym, brak reakcji na gaz 2.0 TS
    Utworzone przez marbac70 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 21:27
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 00:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory