Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Radio niefabryczne zapalane po zaplonie???

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    newbridge ie
    Auto
    159sw 2.4jtdm po sofciku ;)
    Postów
    636

    Cool Radio niefabryczne zapalane po zaplonie???

    Jak w tytule mam maly problemik
    Jako ze dzisiaj dotarla do mnie rameczka do radia postanowilem bezzwlocznie zainstalowac mojego ukochanego JVC`ka w ukochanej BELLI
    i tu zaskoczenie bo jak nie kombinowalem z kabelkami to radia nie chce chodzic po zaplonie jak chodzilo w poprzednim aucie - inna marka
    Pytanie moje - czy ktos zna sposob na podlaczenie radia niefabrycznego tak zeby zapalalo sie i gaslo rowno z przekrceniem kluczyka (na tej samej zasadzie jak chodzi radio orginalne)???

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Musisz w kostce ISO zamienić stały plus na plus ze stacyjki bodajże czerwony to stały, a żółty pod stacyjkę ale musisz to sprawdzić. U mnie nawet jest adapter ISO z możliwością zamiany bez przerabiania kostek. Tylko wtedy bez kluczyka w ogóle nie odpalisz radia.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    newbridge ie
    Auto
    159sw 2.4jtdm po sofciku ;)
    Postów
    636

    Domyślnie

    to nie dziala u mnie niestety

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jeśli nie działa po zamianie to coś może masz z instalacją nie tak? Sprawdź na kostkach wychodzących z auta na którym przewodzie pojawia się + po przekręceniu kluczyka.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    newbridge ie
    Auto
    159sw 2.4jtdm po sofciku ;)
    Postów
    636

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jeśli nie działa po zamianie to coś może masz z instalacją nie tak? Sprawdź na kostkach wychodzących z auta na którym przewodzie pojawia się + po przekręceniu kluczyka.
    Wlasnie problem polega na tym ze nie ma na instalacji radiowej plusa po stacyjce, jak rowniez sprawdzalem po roznych stronach i na kazdej pisza ze nie ma.
    Dlatego moje pytanie czy ktos w jakis inny sposob to opanowal??

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sorry za wprowadzenie w błąd u siebie mam podpięte normalnie i spojrzałem tylko na kostki ISO od swojego JVC i tam normalnie wychodzi zółty, który jest rozłączny i można go zamieniać z czerwonym teraz patrze w instalacje ISO auta i tam jest tylko cienki niebieski przewód. Jest opcja podpiąć się z plusem pod coś co bierze prąd ze stacyjki np. zapalniczka ale trzeba sprawdzić na jakim jest bezpieczniku. Ewentualnie sprawdzić na schemacie radia czy nie idzie właśnie jakiś przewód wzbudzający jak. np. remote przy wzmacniaczach wtedy działało by jak seria czyli można włączyć bez kluczyka ale po zgaszeniu auta gaśnie też radio bo w przypadku podpięcia zasilania tylko pod stacyjce bez przekręcenie kluczyka już nie odpalimy radia.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    newbridge ie
    Auto
    159sw 2.4jtdm po sofciku ;)
    Postów
    636

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Sorry za wprowadzenie w błąd u siebie mam podpięte normalnie i spojrzałem tylko na kostki ISO od swojego JVC i tam normalnie wychodzi zółty, który jest rozłączny i można go zamieniać z czerwonym teraz patrze w instalacje ISO auta i tam jest tylko cienki niebieski przewód. Jest opcja podpiąć się z plusem pod coś co bierze prąd ze stacyjki np. zapalniczka ale trzeba sprawdzić na jakim jest bezpieczniku. Ewentualnie sprawdzić na schemacie radia czy nie idzie właśnie jakiś przewód wzbudzający jak. np. remote przy wzmacniaczach wtedy działało by jak seria czyli można włączyć bez kluczyka ale po zgaszeniu auta gaśnie też radio bo w przypadku podpięcia zasilania tylko pod stacyjce bez przekręcenie kluczyka już nie odpalimy radia.
    Ja tez mam JVC i wiem ze zolty jest do wzbudzenia tylko jak to podlaczyc zeby dzialalo i bylo bezpieczne a do tego zeby radia pamiec trzymalo.
    A nie niebieski jest do sygnalowy do wlaczania akcesori podpietych pod radia (wzmaczniacz, antena elektryczna itp)

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    U mnie w oryginalnym adapterze jest tak:
    Zółty po stronie wtyczki do radia to podtrzymanie pamięci
    Czerwony po stronie radia to plus do zasilania
    Zółty po stronie kostek ISO to plus ze stacyjki
    Czerwony po stronie kostki ISO to stały plus

    Zarówno żółty jak i czerwony od strony radia są standardowo podłączone pod stały plus i patrząc u mnie na schemat właśnie nie ma w standardowej instalacji tego żółtego plusa ze stacyjki. Chyba pozostaje kombinować z pociągnięciem plusa od jakiegoś urządzenia działającego po przekręceniu kluczyka.

Podobne wątki

  1. Niefabryczne radio Alpine i BOSE - kilka pytań
    Utworzone przez Kamiel w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 20:50
  2. Jaka ramka pod niefabryczne radio?
    Utworzone przez BigMen23 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 17:51
  3. [159] niefabryczne radio a blue&me
    Utworzone przez senas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 10:48
  4. Alfa 147, BOSE + niefabryczne radio
    Utworzone przez jaro1984 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 20:16
  5. [159] Radio niefabryczne z GPS - polecane modele.
    Utworzone przez mar0s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory