Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [146] Zagadkowa sytuacja

  1. #1
    darczy
    Gość

    Domyślnie [146] Zagadkowa sytuacja

    Witam.

    Miałem dzisiaj taką oto przygodę:
    Alfa 146 JTD 2000r.
    Jechałem ze stałą prędkością (ok. 100 km/h) gdy nagle autko zgasło i zaświeciła się kontrolka wtrysków. To to ja się zatrzymałem i zapuszczam żurawia pod maskę a tam wszystko OK - żadnych wycieków, przetarć przewodów etc. Wracam do środka i kręcę rozrusznikiem i kręcę a auto nic. Jak stało tak stoi a kontrolka wtrysków się pali. Dzwonię więc po lawetę i do mechanika. Myślałem że może na coś wpadnie jak mu opowiem moją przygodę ale nic konkretnego się nie okazało. I tak siedzę sobie w środku i z nudów włączam i wyłączam zapłon obserwując jak ładnie mi kontrolki migają. W trakcie tej zabawy coś mnie tknęło żebym sobie znowu rozrusznikiem zakręcił i co się stało... odpaliła a kontrolka wtrysków posłusznie zgasła.

    Czy ktoś się orientuje co było przyczyną takiego zachowania auta? Po powtórnym kontakcie z mechanikiem powiedział że to może być czujnik położenia wału ale może ktoś już to przerabiał i wie dokładnie o co chodzi?
    Jutro czeka mnie długa trasa i nie wiem czy dojadę.

    Dzięki za pomoc.
    DarCzy

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    moge sie mylic ale wydaje mi sie ze po wlaczeniu i wylaczeniu kilku razy zaplonu komp przestal pamietac blad i dlatego mogles odpalic. Bład jednak sam z siebie nie powstał wiec profilaktycznie sprawdz to i napisz co to było

  3. #3
    darczy
    Gość

    Domyślnie

    Po podłączeniu komputera okazało się, że występuje błąd czujnika położenia walu.
    Czujnik został wymieniony i powinno być OK (koszt części i robocizny - 180 zł).
    Mam nadzieję, że sytuacja się już nie powtórzy.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. zagadkowa wtyczka
    Utworzone przez kivi89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 07:54
  2. Dziwna sytuacja V-Gen Vialle
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 15:42
  3. Taka sytuacja
    Utworzone przez peterde5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 21:49
  4. głupia sytuacja
    Utworzone przez <si> w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 08:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory