Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: V6 TB dziwny dźwięk przy odpalaniu

  1. #1
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie V6 TB dziwny dźwięk przy odpalaniu

    Trapi mnie pewien objaw w mojej belli.Mianowicie przy porannym odpalaniu gdy wskazówka obrotomierza "ożywa" wskakując na obroty biegu jałowego słychać jakby "dzzzyt" dosłownie przez ułamek sekundy.Alfa pali na pół obrotu - nie ma z tym problemu , jedynie ten dźwięk towarzyszący wskazówce mnie drażni i niepokoi.Dodam, że przy odpalaniu w ciągu dnia takiego objawu nie ma.Olej wymieniony niecałe 100km temu , na bagnecie przy max.Szykować leki uspokajające ?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jeśli ten dzwięk to dość głośny zgrzyt to obstawiam rozrusznik, robi się zimno, smar w bendiksie gęstnieje i może nie cofa się na czas. I zgrzytnie sobie o zęby na kole zamachowym?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    Druga opcja to coś stuka w silniku przez ten ułamek sekundy zanim pompa zacznie pompować olej ;P
    U kumpla tak jest, u drugiego też i jak dla mnie to dźwięk panewek, ale mogę się mylić, bo mechanikiem nie jestem
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  4. #4
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Stawiał bym też na rozrusznik .

  5. #5
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaFAN Zobacz post
    Druga opcja to coś stuka w silniku przez ten ułamek sekundy zanim pompa zacznie pompować olej ;P
    U kumpla tak jest, u drugiego też i jak dla mnie to dźwięk panewek, ale mogę się mylić, bo mechanikiem nie jestem
    Tyle, że to nie jest stuk tylko właśnie jakby zgrzyt...zgrzytnie i wskazówka wskakuje na obroty

  6. #6
    mateo020
    Gość

    Domyślnie

    Panowie to nie zadne bzdety o ktorych piszecie.

    TO JEST WARIATOR !!!!!!!!!!!!!!
    Na bank sprawdz a sie przekonasz panowie jak nie macie pojecia to nie wypowiadajcie sie macicie tylko w glowe koledze

  7. #7
    VIECIO
    Gość

    Domyślnie

    WARIATOR? on nie zgrzyta tylko klekocze......

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateo020 Zobacz post
    Panowie to nie zadne bzdety o ktorych piszecie.

    TO JEST WARIATOR !!!!!!!!!!!!!!
    Na bank sprawdz a sie przekonasz panowie jak nie macie pojecia to nie wypowiadajcie sie macicie tylko w glowe koledze

    Zamilcz lepiej jak masz takie bzdety pisać, gdzie w 2.0 V6 turbo wariator żeś znalazł, co??

    Aż mi sie humor z rana poprawił ....
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #9
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie

    Panowie kolejny problem...już nie chciałem zakładać kolejnego tematu tylko wyżalić się w tym.Odstawiłem belle do gaziarza i pierwsze słowa "strasznie słabo wkręca się na obroty".Robił przedwczoraj zwykłą 2.0 i jego zdaniem na obroty wchodziła lepiej.Przejechaliśmy się i dziwił się, że tak późno załącza się turbo.Przyznam, że faktycznie w początkowej fazie Alfa jedzie jak Astra 1.4 dopiero jak załączy się turbo jest łamanie kręgosłupa jednak myślałem, że "ten typ tak ma". Jako, że nigdy wcześniej nie jechałem włoskim V6 TB nie mam porównania.Powiedzcie mi jak w sprawnych v6TB wygląda charakterystyka silnika tj.kiedy załącza się turbina , czy towarzyszy temu wyraźny wysoki gwizd , syk czy jakiś szum?Jeśli okazałoby się, że rzeczywiście u mnie Turbo załącza się za późno czego to może być przyczyna?
    Nie jestem pewien czy nie mam walniętej przepływki bo AR przy spokojnej jeździe po mieście nie chciała wg kompa zejść poniżej 18l/100 a dzisiaj na dosyć krótkim odcinku z parkingu go gazownika....30l/100

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    KamilWR kurcze coś nie dobrego się raczej dzieje, kiedyś jeździłem nie raz v6TB i powiem że czuć było że turbo wstaje juz ciut poniżej 2tys rpm, max. moment lapie gdzies koło 2500rpm i ładnie ogólnie ten silnik się nakręca, w dużą lekkością nawet bym powiedział, bardziej kulturą pracy i zachowaniem bliżej mu do wolnossącego mocnego silnika niz do typowej tb.

    Zanim zagazujesz, szukaj dobrego diagnosty, sprawdzcie przeplywke, zachowanie turbiny, ile max. pompuje, od jakich obrotów zaczyna pracować już efektywnie, czy działa overboost, bo może ci się zaworek sterujący pracą turbiny zepsuł lub masz spekane przewody cisnieniowe przy nim.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. dziwny pisk przy odpalaniu
    Utworzone przez gawor06 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-06-2018, 20:52
  2. [159] Dziwny stukot przy odpalaniu
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 15:51
  3. Dziwny dźwięk przy odpalaniu (trzeszczenie/zgrzyt)
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:48
  4. dziwny dzwiek przy odpalaniu
    Utworzone przez dejwa1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 22:00
  5. [155] dziwny strzał przy odpalaniu
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory