Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: [Brera] Weryfikacja oferty na otomoto

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Renault
    Postów
    8

    Domyślnie [Brera] Weryfikacja oferty na otomoto

    Witam wszystkich.
    Jestem nowym użytkownikiem, choć forum śledzę już od dłuższego czasu.
    Poszukuję Alfy 159 (raczej sedan) lub Brery i w związku z tym mam prośbę o wstępną weryfikację oferty na otomoto. Oczywiście mam świadomość, że ze zdjęć niewiele można "wyczytać", ale może doświadczonym Alfistą coś się rzuci w oczy.

    Uzyskałem z tego komisu numer VIN samochodu, czy mógłbym również prosić o jego weryfikację?
    ZAR93900005014821

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-j...C32995704.html

    Chciałem również założyć temat w dziale Bazar i poinformować, że poszukuję 159 / Brery, ale wygląda na to że nie mam takiej możliwości jako świeżak? Tak czy inaczej - jeżeli ktoś się natknie na ten post a akurat ma na sprzedaż swoją Bellę to jestem zainteresowany

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubazz Zobacz post
    doświadczonym Alfistą
    "Jestę kotę, a także doktorantę" - przepraszam, nie mogłem się powstrzymać... "Doświadczonym Alfistom", to nie tak, że końcówka "om/on/em" jest zawsze wsiowa i obciachowa... Czasem jest om, a czasem jest ą.

    A teraz do rzeczy.

    Głównie oglądam Brery w beni, ale w sumie, traktor to podobra historia..
    Z VINu na szybko można tylko ustalić, że:

    X4 - BRERA COUPE' (2005-2008)
    177.213.0.0 - 2.4 JTD 20V 200CV E4 147KW 4X2 SKY VIEW
    Engine: 5386668 Vehicle: 05014948 Prod. date: 28/2/2007
    M 2.4 JTD 20V CF4 200CV/147 KW (M95)
    V SKY VIEW (V2)
    Po więcej to albo wątek z prośbami o sprawdzenie VINu (czasem można zobaczyć tam historię), albo ASO.

    Cena u źródła wyniosła max 7000 Ojro, biorąc pod uwagę wysoką akcyzę. Aktualnie, oferty Brer z Rzeszy (przykładowo), wyglądają tak:
    http://www.mobile.de/pl/kategoria/sa...-12,ful:diesel

    Czyli za takie pieniądze to można, ale z przebiegiem o jakieś 100000 km większym.

    Tylny zderzak dziwnie spasowany, ale to może być detal. Z przodu jest nieźle, nie prześwituje srebrny lakier przez scudetto, więc może... nie bity, albo dobrze naprawiony. Niestety bez oglądania na żywo trudno wróżyć. Ale nie nastawiałbym się na perełkę.

    PS: Wydaje mi się, że fotele nie są podgrzewane - ten "dings", który widać jest od regulacji oparcia.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    PS: Wydaje mi się, że fotele nie są podgrzewane - ten "dings", który widać jest od regulacji oparcia.
    Zgadza się
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    "Jestę kotę, a także doktorantę" - przepraszam, nie mogłem się powstrzymać... "Doświadczonym Alfistom", to nie tak, że końcówka "om/on/em" jest zawsze wsiowa i obciachowa... Czasem jest om, a czasem jest ą.

    A teraz do rzeczy.
    liczba pojedyncza - ą - on jest alfistą ( tą jedną "dupą" )

    liczba mnoga - om - tym trzem alfistom ( tym trzem "dupom" )

    czyli skoro kolega jest jednym alfistą to jest alfistą przez ą


    i napisał poprawnie - wg mojej opinii rzecz jasna
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 28-04-2014 o 08:37








  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    liczba pojedyncza - ą - on jest alfistą ( tą jedną "dupą" )

    liczba mnoga - om - tym trzem alfistom ( tym trzem "dupom" )
    On pisał w liczbie mnogiej, kierując zapytanie do Alfistów Ale mniejsza z tym. Komis w Libiążu funkcjonuje od wielu wielu lat i parę razy robiłem tam podejście z klientami do zakupu auta. Większość samochodów albo miała na miejscu dziwnym trafem rok produkcji inny, albo w przebiegu ktoś się w ogłoszeniu pomylił, albo z bezwypadkowego auto stawało się autem po niewielkiej naprawie... Dużo ostrożności polecam.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    kurde faktycznie

    przepraszam








  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Renault
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    On pisał w liczbie mnogiej, kierując zapytanie do Alfistów
    Źle napisałem, pośpiech, wybaczcie. Może w kolejnych postach wykażę, że poprawna polszczyzna to moja domena..

    Dzięki za odpowiedzi - długo się nie odzywałem - w międzyczasie szukałem też 159 i dzisiaj oglądałem:
    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-2-0...178581271.html
    Auto podobno było po gradobiciu - malowany dach i maska (wg miernika rzeczywiście). Szyba przednia jest z innego roku niż pozostałe. Reszta wydaje się być okej.

    Przed chwilą wróciłem do domu i - ciekawostka - wpisałem VIN (ZAR93900007268340)w google (mistrz inwigilacji ze mnie..) i wyskoczył mi ciekawy dokument:
    http://servizi.rhiag.com/docs/ariapr...ioneNegata.pdf
    I teraz wątpliwości:
    1) auto ma 144 tys przebiegu (wg ogłoszenia bo szczerze mówiąc nie spojrzałem na licznik :| ) a na tym dokumencie (maj 2013) 146 tys.......
    2) dokument jest po włosku a auto sprowadzone z Francji..
    Oczywiście zwykły pdf to może nie jest jakiś mega wiarygodny dokument, ale jakieś podejrzenia zaczynam mieć. Zwłaszcza że 2010 r. i 37900 zł to chyba dość niska cena.. co sądzicie?


    Jeszcze odnośnie Brery to poczytałem trochę o 2.4 jtdm i szczerze mówiąc obawiam się nieco większych kosztów eksploatacji niż w 1.9 jtdm czy też 2.0 jtdm. Przemyślałem też kwestię funkcjonalności i poczytałem więcej o komisie w Libiążu. Dodając do tego opinię Tomka_KRK - pasuję jeśli chodzi o wspomnianą wyżej Brerę.

    Za to czytałem że pan Tomek ma polecany komis. Przejrzałem już ofertę ale niestety żadnego sedana nie planuje Pan może ściągnąć żadnego w najbliższych tygodniach?

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez kubazz ; 28-04-2014 o 17:58

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Gratuluję, że po VINie udało się znaleźć taki dokument. Zazwyczaj nie ma się tyle szczęścia.

    Z funkcjonalnością nic Ci nie podpowiem, ale zdradzę, iż od 2009 roku występowały też Brery w dyzlu 2.0.

    A nie, przepraszam, podpowiem. Miałem okazję przejechać się Brerą na tylnej kanapie. Mam całe 184cm i nie byłem w stanie wyprostować szyi, jechałem z głową poziomo. Jest to pojazd wybitnie 2 osobowy. Jeśli zdarzają się sytuacje, że podróżujesz w więcej niż 2 osoby, to... sam rozumiesz.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Renault
    Postów
    8

    Domyślnie

    hehe no fuks. Czyli uważasz że taka znajda eliminuje tę 159? Bo ja już sam nie wiem. Wydawało mi się że budżet 30-35k to już taki w miarę.. choć w sumie pewnie nie na 2010 r. ale tego nie wymagam..

    no i pełna zgoda co do Brery. Pomijając fakt że 2009 i Brera jest pewnie ponad moim budżetem. Poza tym czasem wożę trochę sprzętu muzycznego to już w ogóle byłby problem.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Moim zdaniem fakt, że miała 146 kkm rok temu nie jest jakiś masakryczny. Chociaż to zależy ile ma teraz... Jak nadal ok. 150 kkm, to może np. stała pół roku i czekała na dawcę części. A jak ma skręcony na 144 kkm to, no coż, trzeba współczuć handlarzowi głupoty, bo skręcić ~160 na ~140 to marny interes, a można wpaść.

    Kraj pochodzenia.. no coż, trzeba sprawdzić jak jest naprawdę (popatrzeć na dokumenty zakupu itp). Może być jakiś przekręt VATowy, może rozbitek z Włoch sprzedany do Francji... Kto wie. Różne historię są możliwe. Turek kupił w Rzeszy, zarejestrował u Żabojadów, a naprawy robił u Makaroniarzy? (Mam kolegę, który mieszka w Finlandii, a samochód ma zarejestrowany w Belgii.)

    Ja bym nie skreślał, ale podwyższona ostrożność polecana.

Podobne wątki

  1. Weryfikacja podzespołu SMD w pilocie ALFA 147
    Utworzone przez Internauta5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-01-2020, 17:10
  2. Weryfikacja 156 2.5
    Utworzone przez Oklaski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 16:31
  3. [155] weryfikacja pzrekaźnika do swiec żarowych 1.9 TD
    Utworzone przez kamilq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 10:41
  4. http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-C19944309.html
    Utworzone przez grzesk w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 23:36
  5. Brera z otomoto Proszowice-przestroga
    Utworzone przez grzesk w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory