Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Wymiana silnika/remont 1.4tb

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2023
    Auto
    Giulietta 1.4TB 120km 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Wymiana silnika/remont 1.4tb

    Cześć,

    Stoję przed dylematem co zrobić z moją alfą 1.4 tb.
    Przejścia mechaniczne: któregoś razu było tak, że alfie coś podobno wypadło przez pokrywę zaworów robiąc w niej dziure średnicy palca. Znalazła się u mechanika, który stwierdził ze coś musiało się dostać pod korek wlewu oleju - śruba. Dziurę znalazł on po tym jak przyjechałem z krawiacą na czarno alfą a zdarzył już wymienić rozrzad i go uszczelnić….. Dziura zaspawania przez niego. Nie przypominam sobie żebym coś tam wrzucał ale mechanikowi oczywiście nic nie udowodnię. Od tamtej pory znacznie wzrosło jej zapotrzebowanie na olej Brzydko dymi spalonym olejem i miała dziwny dźwięk na niskich obrotach ( coś na wzór bulgocacego płynu).

    Mam kilka wyjść :

    1. sprzedać tak jak jest, ze stratą finansową dla mnie. Szukać innego samochodu.
    2. Jakiś remont ? jeśli tak to czy to na dłuższa metę okazuje się sensowne. Nie chce już widzieć dymka i ubywajacego oleju z silnika.
    3. Wymiana silnika. Tutaj nie wiem czego szukać. Jeśli miałbym dać nowe serce to chciałbym mieć z tego jakaś przyjemność. Wymiana 1:1 a mocy więcej. Czy jeśli kupie kompletny silnik 150km od lanci ewentualnie t-jest z fiata 500x to jakiś mechanik to ogarnie ? z w miare rozsądną cenę ?

    Budżet jaki mam to 7000 zł max na wszystko. Dziękuje za sugestie. Pozdrawiam

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,477

    Domyślnie

    Wymieniaj słupek
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    Giulietta 1.4 120km
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć

    Podepne się bo mam podobny przypadek jak intercool, mianowicie Giulietta 2011 212000km nalotu puszcza dyma raz czarnego raz niebieskiego po spokojnym ruszeniu lub powyżej 3000 obrotów, przez ostatnie 600km wypaliła prawie 2L oleju. Byłem w polecanym warsztacie na hallera w Katowicach i wstępna diagnoza to pierścienie na tłokach puszczają, więcej po rozebraniu silnika. Moje pytanie czy robić remont silnika z regeneracją głowicy i wymianą około silnikową, bo nowe świece, cewki, spearator oleju już ma a nie znam przeszłości serwisowej silnika. Nie jestem przekonany do kupowania "słupków" bo nie jest zawsze pewne pochodzenie takowego. Jeśli remont to jakich firm tłoki, panewki, pierścienie , rozrząd, sprzęgło itd. Ktoś może z was już przechodził przez taki temat. Ewentualnie jeszcze jakiś kontakt do innego specjalisty aby zweryfikować diagnozę.
    Ostatnio edytowane przez Taunus ; 17-06-2024 o 16:31

Podobne wątki

  1. [Brera] Remont czy wymiana silnika?
    Utworzone przez byku9412 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2024, 16:52
  2. [159] Remont silnika czy wymiana? 1.9 jtd 16v 150km
    Utworzone przez subterras w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-10-2020, 15:10
  3. wymiana silnika czy remont
    Utworzone przez rafal156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 14:04
  4. 2.0 JTS remont czy wymiana silnika?
    Utworzone przez Kazik w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 09:49
  5. [156] Wymiana silnika czy remont?
    Utworzone przez dominik.m w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 11:48

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory