Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Ubywający płyn chłodniczy "uszczelka"?

  1. #1
    kassovitz
    Gość

    Domyślnie Ubywający płyn chłodniczy "uszczelka"?

    Witam

    Mam do was pytanie, związane z ww. problemem. Już opisuje:

    Jakieś pół roku temu miałem ogólny przegląd alfy po zakupie, wymieniono m.in. rozrząd + pompa wody, w zimie przejeździłem ale latem na dłuższej trasie zauważyłem ze wskaźnik temperatury wskazuje prawie na czerwoną kropkę, zatrzymałem sie otwieram maskę a tu prawie 0 płynu chłodniczego, na szczęście miałem przy sobie dolałem, dojechałem do domu i ubyło znowu, pojechałem na serwis lecz panowie pow. że 3 stówki za rozebranie silnika i spr pod spodem "co kapie" bo nic nie widzą, podziękowałem. Teraz się tym zainteresowałem na poważnie to już sprawa wkurzająca ... dolewam a za 3 dni pusty zbiornik
    W domu miałem możliwość podniesienia autka, dokładnie sprawdziłem i wiem skąd kapie
    Pytanko jest takie, na fotach zrobiłem strzałki skąd sie "leje" wyszło na to że jakąś uszczelka puściła, łącząca pompę paliwa z blokiem silnika. Da się to jakoś zrobić w domu, czy trzeba jechać na serwis?, pytam najpierw bo nie chce takiego przypadku że rozkręcę a później się okaże ze się nie da i bdz wszystko na marne
    Proszę o rady
    Z góry dzięki i pozdrawiam Mateusz
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	105.1 KB
ID:	62275   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	103.5 KB
ID:	62276   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	73.3 KB
ID:	62277  

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    możliwe że pompa wody jest uszkodzona albo uszczelka pompy ta która łączy się z blokiem silnika albo puściła uszczelka na wałku pompy, czy tak czy tak to trzeba zdjąć rozrząd bo pompa chodzi na tym samym pasku i bez jego zdjęcia nic się sprawdzi, sam w domu tego nie zrobisz chyba że masz specjalne uchwyty do wałków rozrządu bo bez nich można sobie tylko popsuć silnik ;/

    to co możesz zrobić to odkręcić osłonę od rozrządu,odgiąć ją trochę i poświecić w miejsce gdzie jest pompa czyli pod poło zębate od wałka ssącego jeśli tam cieknie topowinno być to dobrze widać a bez mechanika dobrego na dodatek przy takiej usterce się nie obędzie

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał kassovitz Zobacz post
    pojechałem na serwis lecz panowie pow. że 3 stówki za rozebranie silnika i spr pod spodem "co kapie" bo nic nie widzą, podziękowałem.
    jak dziękujesz za sprawdzenie za 300zł co dokładnie jest przyczyną czegoś co może spowodować koszty remontu idące w tys zł to już twoja sprawa
    ja bym chyba dał te 300 ewentualnie popytał w kilku innych miejscach za ile to sprawdzą bo pusty zbiornik co 3 dni to notorycznie przegrzewający się motor raczej a to nic dobrego








  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Wszystko można zrobić w domu, tylko jest pytanie: jakie masz umiejętności, czy posiadasz niezbędne narzędzia i czy masz gdzie zrobić, bo np. na chodniku pod blokiem nie zrobisz wszystkiego.
    No i napisz co to za silnik, bo mi to wyglada na TS, więc nie rozumiem o jakiej pompie paliwa piszesz.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 20:51
  2. ubywający płyn chłodniczy.
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 11:22
  3. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:28
  4. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 16:37
  5. [145] Ubywający płyn chłodniczy po raz kolejny...
    Utworzone przez MeeHowz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory