Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Alfa Romeo 156 JTD 136 KM nie odpala

  1. #1
    przemo_p
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 JTD 136 KM nie odpala

    witam kupilem tydzien temu alfe i juz zaluje raz poraz jak sie rozgrzala nie chciala przez chwile odpalic dzisiaj rano nie odpalila wogole a wczoraj jezdzilem normalnie.kontrolka od komputera nie gasnie na zaplonie a zawsze gasla podejrzewam alarm.badalem czy jest napiecie na wtryskach i go nie ma POMOCY

    ---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 18:39 ----------

    jestesm tu nowy prosze o pomoc

  2. #2
    1etnies1
    Gość

    Domyślnie

    Kolego, miałem podobne sytuacje okazało się iż jest to czujnik położenia wałka rozrządu. Jedynie komputer Ci odpowie na to pytanie

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Najcześciej pada czujnik ale nie koniecznie jezeli kupiłeś ją niedawno to pewnie jeszcze nie wymieniłeś rozrządu,niestety gdy sie przestawi tez nie zapali, ale może to też być brak masy na silniku,regulator ciśnienia paliwa,przekażnik,bezpiecznik i tak można jeszcze wymieniać. Zacznij od komputera

    P.S. Niema czego żałować,kupiłeś zajebisty samochód,nie każdy może nim jeżdzić, jeszcze sie o tym przekonasz .

    ---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

    Po rozgrzaniu to na 90%czujnik położenia wału-kolejny niemiecki szajs.

  4. #4
    przemo_p
    Gość

    Domyślnie

    witam podlaczylem dzisiaj komputer i pokazal nieznany blad p1320 cos mnie tknelo i zalem plakiem odpalil na dotyk i nie zgasl od tego czasu zaczal normalnie dzilac teraz to jest dla mnie nie zrozumiale normalnie powinien na plaku 5 sekund spotkal sie ktos z takim czyms???

  5. #5
    przemo_p
    Gość

    Domyślnie

    kolego czujnik polozenia walka czy czujnik walu?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Serock/Bydgoszcz
    Auto
    156 2,4 JTD CF2, 159 1,9JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo_p Zobacz post
    kolego czujnik polozenia walka czy czujnik walu?
    P1320 to błąd czujnika położenia wałka rozrządu i też miałem z nim problem. Raz bella przyjechała na lawecie 150 km. Ten czujnik nie powinien powodować kłopotów z odpaleniem silnika, jednak powoduje - co miało również miejsce w moim przypadku. Nie jest to więc osobny przypadek.

    Po podłączeniu pod komputer miałem błąd tego czujnika. Niedawno poświęciłem kilka godzin na spryskanie wszystkich możliwych połączeń elektrycznych środkiem do poprawiania przewodzenia styków elektrycznych na razie bella działa, jednak mam do niej ograniczone zaufanie. Nadal nie wiem czy znowu gdzieś w podróży mnie nie zaskoczy.

  7. #7
    przemo_p
    Gość

    Domyślnie

    jaruh mi sie wydaje ze to jest czujnik polozenia walu a nie walka ale nie jestem pewien dzisiaj go wymienie i zobacze ale teraz normalnie mi chodzi dziwne to jest i niezrozumiale

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Cytat (Maciek156):
    Bład P1320 to błąd czujnika hala przy wałku rozrządu (konkretnie: błąd synchronizacji wałka rozrządu do wału korbowodowego) - można z tym jeździć, wymiana wymaga rozebrania rozrządu. Ulega uszkodzeniu przy nieumiejętnej wymianie rozrządu lub po prostu naturalnie się starzeje. Błąd tego czujnika komputer pokazuje również w przypadku np przestawionego rozrządu. (np o jeden ząbek)

    Tak od siebie, czujnik ten nie powoduje problemów z odpaleniem, przyczyna musi być inna.

  9. #9
    przemo_p
    Gość

    Domyślnie

    wymienialem pompe oleju wiec sciagalem rozrzad dobrze go zaznaczylem ale ....juz sam nie wiem co mam kupowac i robic dziwne jest to ze na plaku odpalil i teraz normalnie dziala i na ten czujnik pod kolem prysnalem benzyna w spray moze go uszkodzilem

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Serock/Bydgoszcz
    Auto
    156 2,4 JTD CF2, 159 1,9JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Czujnik położenia wału korbowego jak szwankuje to objawia się to gaśnięciem rozgrzanego silnika oraz trudnościami z uruchomieniem w momencie gdy jest ciepły.

    Czujnik położenia wałka rozrządu powodował u mnie niemożliwość uruchomienia silnika niezależnie od jego temperatury. Tak na prawdę nie miałem żadnych objawów towarzyszących niemożliwości odpalenia poza błędem P1320. Na razie problem znikł, ale nie wiem czy ostatecznie. Mam tylko taką nadzieję.

Podobne wątki

  1. Alfa romeo 156 1.9 jtd 110 KM SW 2000r - nie odpala
    Utworzone przez black3r w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 13:55
  2. [159] Alfa romeo 159 2.4 JTD nie odpala
    Utworzone przez kreynon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 15:15
  3. [145] Alfa romeo 145 1,4 ts nie odpala
    Utworzone przez Marek75 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 21:29
  4. Alfa Romeo 1.9 JTD 140 KM Odpala i gaśnie :( POMOCY!!!!
    Utworzone przez Alfa 147 1.9 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 21:30
  5. nie odpala alfa romeo 156
    Utworzone przez sycyl w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory