Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: 156 Klema plusowa - jaka??

  1. #1
    Matis87
    Gość

    Domyślnie 156 Klema plusowa - jaka??

    Witam, jestem nowym użytkownikiem Alfy 156. Niestety podczas sprowadzania jej do kraju na lawecie złodzieje połaszczyli się na akumulator.
    Problem w tym, że klemę minusową zdjęli z akumulatora natomiast plusową odcięli...razem z klemą. Klema plusowa w 156-stce jest w postaci czarnej skrzynki łączącej kilka przewodów + kilka bezpieczników. Trochę googlowałem, ale na zdjęciach innych silników czasem widzę po prostu łączące sie 3 przewody w prostej metalowej klemie, a czasem właśnie ową czarną skrzynkę - w dodatku wchodzi w nią różna ilość przewodów, w zależności od zdjęcia. Proszę o pomoc. Jaką skrzynkę powinienem kupić?
    Alfa 156 1.9 JTD 105km 2000r.

    Załączam zdjęcie silnika z pociętymi przewodami:
    http://imageshack.us/photo/my-images...jcie1217k.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...jcie1218d.jpg/

    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Kolego, wrzuć w dział Kupię ogłoszenie. Pod tym, jak to nazwałeś, plastikowym, masz bezpieczniki od świec żarowych, podgrzewacza silnika itp. Dodatkowo dochdzą do tego dodatkowe przewody - część widać obciętą po lewej.

    Brakuje tutaj jeszcze trochę rzeczy, od czego są te wtyczki wiszące, brak widzę gumy dolotu. Co się stało z tym autem i kto kradnie akumulatory teraz...

    Więcej pomogą pewnie właściciele JTD - ja mogę na przykładzie lybry z takim silnikiem mówić, ale podejrzewam, że będzie to mylące.

  3. #3
    Matis87
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki kolego za podpowiedź.
    Tak jak pisałem, było otwarte i oprócz radia ktoś "wyciął" akumulator.
    Nie miałem wcześniej Alfy, więc nie wiem jaką skrzynkę kupić, a nie chcę jechać do mechanika bo zawoła jak za zborze.
    Wiem, że jest kilka rodzajów skrzynek, chyba w zależności od wyposażenia? W niektórych Alfach z tego samego rocznika jest więcej przewodów dochodzących do klemy w innych mniej.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Dlatego też mówię - poczekajmy do jutra, niech się właściciele JTD wypowiedzą dokładnie, bo nie chcę w błąd wprowadzać.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Domyślnie

    Jutro postaram Ci się wysłać jakieś zdjęcia

    P.S Wycieli też przepływke O_o? w ogolę to kto zostawia otwarty samochód?
    Przepływomierz plus rura i inne pierdoły będzie coś około 450-500 zł
    akumulator 300-400
    Hardcore... Gdzie Ci się to wydążyło ?
    Ostatnio edytowane przez Ceasar07 ; 29-12-2011 o 01:30

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Nie powinieneś mieć przypadkiem takiej klemy?

    http://allegro.pl/nowa-klema-bezpiec...003005134.html

    Ja mam 2.4jtd i dokładnie taka jest założona

  7. #7
    Matis87
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie o niej myślałem. Tyle, że widziałem jeszcze jedną która ciut różni się w środku. Dlatego chcę być pewien czy kupie dobrą.

    A co do auta - sprowadzałem Alfę z Belgii. Przywieźli mi ją goście którzy właśnie wożą takie auta, po kilka na raz. I po drodze im to w nocy jak spali rozkradli...Nie wnikając w temat, nie mam pod maską tej klemy,
    oraz rury. Czyli ta rura ma jeszcze przepływomierz? To wiem czemu zabrali :/ Myślałem, że to będzie zwykła tania rura.

    Jeżeli ktoś może z posiadaczy 1.9 JTD zerknąć pod maskę i pstryknąć zdjęcie, lub napisać mi dokładnie (wrzucić link z allegro?) jaki model kupić klemy i rury z przpływomierzem, to to szybko kupię, zrobię, bo chcę już nią jeździć

    klema taka ?
    http://allegro.pl/nowa-klema-bezpiec...003005134.html

    rura + przepływka ??
    .....

    Help

    ---------- Post added at 15:48 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

    a jeżeli kupię taki przepływomierz: http://allegro.pl/przeplywomierz-alf...014999632.html
    to i tak nie mam kostki, żeby wpiąć w niego.
    Czy przewód który jest najcieńszy z obciętych, ten po lewo na dole (czarna otulina, 2 żyłowy) to ten który idzie do przepływomierza? http://imageshack.us/photo/my-images...jcie1218d.jpg/
    Skąd zdobędę kostkę, żeby go podłączyć?

    Po co obcinali głąby te przewody?! Nie mogli odpiąć! :/

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Po 1 to jakim sk.... trzeba być żeby takie chamstwo zrobić? Czeka Cię trochę zbierania części i składania tego do kupy :/ Trochę lipnie bo wiązka już i tak będzie przekombinowana.
    Cytat Napisał Matis87 Zobacz post
    A co do auta - sprowadzałem Alfę z Belgii. Przywieźli mi ją goście którzy właśnie wożą takie auta, po kilka na raz. I po drodze im to w nocy jak spali rozkradli...Nie wnikając w temat, nie mam pod maską tej klemy,
    oraz rury. Czyli ta rura ma jeszcze przepływomierz? To wiem czemu zabrali :/ Myślałem, że to będzie zwykła tania rura.
    Niestety. Ta rura to rura do filtra, przepływomierz i wtyczka przepływomierza. Ciekawe, czy jeszcze rury od odmy nie wzięli a i może coś więcej.
    Cytat Napisał Matis87 Zobacz post
    a jeżeli kupię taki przepływomierz: http://allegro.pl/przeplywomierz-alf...014999632.html
    to i tak nie mam kostki, żeby wpiąć w niego.
    Dokładnie - jeszcze kostka i zaciski.
    Cytat Napisał Matis87 Zobacz post
    Skąd zdobędę kostkę, żeby go podłączyć?
    Allegro. Chyba z ASO się nie opłaca, bo ceny z kosmosu.
    Cytat Napisał Matis87 Zobacz post
    Po co obcinali głąby te przewody?! Nie mogli odpiąć! :/
    Nie chciało im się pewnie odłączać bo zaśniedziałe było.
    Skąd ogólnie jesteś bo w Poznaniu akurat mam aku, używka więc za grosze bym oddał?

    Co jeszcze dodam - widzę urżnięte kable też z dołu, w okolicy przekaźników. Nie mogę rozpoznać od czego one są. Ciekawe czy nie urżnęli jakiegoś czujnika temperatury lub silniczka wiatraka itp. Przyjrzyj się - ale ktoś narobił Tobie kłopotu. Na moje szykuje się wydatek rzędu 500 zł i dużo czasu w garażu.

    Powinieneś tym co sprawdzali postawić warunek żeby pokryli koszt naprawy, bo skoro radio jeszcze ktoś wziął to ukradli rzeczy na wartość koło 700 zł a to nie mało. Kto wie czy nawet sami Ci sprowadzający.
    Swoją drogą takie coś mnie wkurza aż popatrzę na Allegro czy nie ma tego zestawu, jak znajdę wrzucę link


    Swoją drogą - skąd są goście, którzy sprowadzali auto?

    Tu przepływka - przed zakupem spytaj, czy dają to co na foto a więc razem z wtyką.
    http://allegro.pl/alfa-romeo-156-2-4...003059399.html
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 29-12-2011 o 20:25

  9. #9
    Matis87
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc! Ja jestem z Łodzi, goście z okolic Konina.

    Ta przepływka jest ok 2,4 JTD, ja mam 1,9 JTD. Będzie pasowała?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    EX alfa romeo 156 sportwagon 1,9jtd 110km, Alfa gt 2005 1.9 ~`185 km mod by ConMir:) Alfa GT bl/qv
    Postów
    75

    Domyślnie

    Matis87
    nie masz jakieś hurtownii z czesciami do aut bo tam naprawde czasami się oplaca taniej kupić
    przepływka nie pasuje z 2,4jtd do 1,9 sam to przerabiałem

    obudowe od filtra ci zostawili??
    jak bede miał chwilke to zrobie fote mojej alfy 2000 r niewiem bedzie podobnie mam nadzieje

    ps.podaj konktretne dane auta, rok sedan sportwagon?? to bedziemy kombinować

Podobne wątki

  1. klema + pomocy !!!
    Utworzone przez kamil123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2022, 17:15
  2. Uszkodzona klema. Po naprawie brak prądu
    Utworzone przez Roni_Sanok w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 20:19
  3. klema do alfy 15 2.4jtd
    Utworzone przez MistrzDzizas w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 16:35
  4. Klema minusowa, oraz przy okazji pytanie o klamki
    Utworzone przez MistrzDzizas w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 19:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory