Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Błąd immobilisera

  1. #1
    Marvicio
    Gość

    Domyślnie Błąd immobilisera

    Witam !
    Po wylaczeniu silnika i ponownym rozruchu, caly czas swieci mi sie kontrolka CODE i oczywiscie nie moze zapalic , mialem kiedys juz ten problem ale po wyciagnieciu kluczyka i odczekaniu paru sekund wszystko wrocilo do normy. Jednak nie tym razem ... Auto kupilem z 3 reki po okazyjnej cenie i dostalem tylko dorabiany klucz a cheep z oryginalu znajduje sie przy stacyjce. Odlaczanie akumulatora nic nie dalo. Moze mieliscie podobny problem ? Bo z tego co wiem to immo to najgorsza rzecz w alfie. Staram sie odremontowac ten samochod ale bez tego ani rusz ...

  2. #2
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Są gorsze Poszukaj na forum, ktoś twierdził, że można naprawić we własnym zakresie, ja korzystałem z ASO, gdzie ściągali z Włoch jakieś kody i programowali od nowa centralkę immo pod konkretny egzemplarz, póki ci (odpukać) siedem latek minęło i wszystko działa. Były również wpisy na temat antenki, która jakoś tam się luzowała, czy odłączała - nie pamiętam.

  3. #3
    Marvicio
    Gość

    Domyślnie

    A ile zaplaciles za taka impreze ? Bo w moim przypadku moze sie to nie oplacac

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Dokładnie, najpier przeczyść antenkę, którą jest ten okrągły element w stacyjce (gdzieś na forum się to przetaczało wiele razy, użyj opcji 'szukaj'). Jak to nie poskutkuje to raczej dość droga impreza, choć jak kolega wyżej wspomniał nie najgorsza ... :>
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vinc
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Złotoryja, Poland
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    417

    Domyślnie

    Miałem podobny problem i w moim przypadku pomogło przeczyszczenie przekaźników.
    155 TS 1.8 16v - była
    159 JTDm 1.9 16v - była
    GT V6 3.2 - była
    MiTo 1.4 - jest
    Stelvio 2.0 Q4 - jest

  6. #6
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak dzisiaj, siedem lat temu, łącznie z eku, zapłaciłem za to 150 zł. Antenka, to chyba nie ta przy stacyjce, tylko ten zółty przewód który wychodzi z puszki immo. To może być również problem z kluczykiem, czyli emiterem. Ja bym Ci radził podjechać do jakiegoś ASO.

  7. #7
    Marvicio
    Gość

    Domyślnie

    Ok podejrzewam problem z antena , ponieważ przykładając kostke wyciągnięta z klucza bezpośrednio do stacyjki, zdarza mu się zlapac sygnał i jest ok ,ale nie na długo. Jesli moglibyście mi powiedzieć jak wyczyścić ta antenkę ? Bo szukając nie natrafiłem na zadny konkret własnie procz : wyczyść antene na przekaźnikach jestem zielony w tego typu elektronice ,wiec gdyby ktoś mi mógł powiedziec byłbym mega wdzięczny

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marvicio Zobacz post
    Ok podejrzewam problem z antena , ponieważ przykładając kostke wyciągnięta z klucza bezpośrednio do stacyjki, zdarza mu się zlapac sygnał i jest ok ,ale nie na długo. Jesli moglibyście mi powiedzieć jak wyczyścić ta antenkę ? Bo szukając nie natrafiłem na zadny konkret własnie procz : wyczyść antene na przekaźnikach jestem zielony w tego typu elektronice ,wiec gdyby ktoś mi mógł powiedziec byłbym mega wdzięczny
    Musisz rozebrać kolumnę kierowniczą i koło stacyjki jest coś na kształt kostki w której to mieści się ta antena. Wystarczy wpisać w google i poszukać w grafice. http://www.google.pl/search?hl=pl&no...og&sa=N&tab=wi
    Jak nie masz pewności, że sam dasz radę to niech Ci jakiś elektronik to zdiagnozuje i zrobi.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marvicio Zobacz post
    Bo z tego co wiem to immo to najgorsza rzecz w alfie.
    A kto Ci takich bzdur nagadał ?

    Cytat Napisał Marvicio Zobacz post
    Staram sie odremontowac ten samochod ale bez tego ani rusz ...
    Poszukaj w archiwum antenka immobilizera, CODE I itp. Temat wałkowany dziesiątki razy. Po za tym nie widzę problemu aby dorobić sobie nowy kluczyk i skopiować ów "cheep" a dokładniej wsad transpndera do nowego klucza i nie bawić się w druciarstwo, które jak widać zaczyna się mścić.


    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Antenka, to chyba nie ta przy stacyjce, tylko ten zółty przewód który wychodzi z puszki immo. To może być również problem z kluczykiem, czyli emiterem.
    Żółty przewód to tylko część antenki - jej główny element to cewka w tym "oczku" wokół stacyjki a "chip" w kluczyku to transponder

    Koszt nowej antenki to około 100 zł w ASO, wymiana około 30 min. roboty nawet dla mało doświadczonego użytkownika - po wymianie na nową kilka lat spokoju. Oczywiście można spróbować przeczyścić same złącza od samej antenki, w miejscu wejście do puszki immo - wystarczy "pójść" po tym żółtym kabelku i na jego końcu znaleźć można złącze i samą puszkę immbilizera. Po za tym jest jeszcze przekaźnik główny, zasilający m.in. ECU. Znajduje się on koło akumulatora pod maską (są tam dwa przekaźniki i dwa bezpieczniki) - warto przeczyścić i zakonserwować całość co odwdzięczy się również długą i bezawaryjną eksploatacją. Warto przekopać archiwum - sam napisałem na ten temat kilka elaboratów. System jest prosty jak cep pod warunkiem, że się go rozumie
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  10. #10
    Marvicio
    Gość

    Domyślnie

    ok wyczyscilem antenke ze swieci na kazdym zlaczu ... ale to nic nie dalo ... transponder ? antenka ? Co to moze byc ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  2. Awaria immobilisera
    Utworzone przez Maciej w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 20:19
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 20:33
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34
  5. Sterownik immobilisera.
    Utworzone przez Bakemark w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 21:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory