Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: cofnięte koło z całą kołyską..

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    cieszyńskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL
    Postów
    14

    Domyślnie cofnięte koło z całą kołyską..

    Witam,

    mój problem polega na tym, że w Alfie niestety prawe przednie koło cofnięte jest w kierunku progu o jakieś 1,5-2cm.
    Alfę kupiłem niedawno ledwie półtora miesiąca temu i w tym czasie nie zwróciłem na to uwagi i nie zwróciłbym, gdyby nie fakt regeneracji maglownicy. Auto prowadziło się bez żadnych problemów, żadnego ściągania, żadnego bicia, stuków, zero wibracji.
    Po zrobieniu maglownicy okazało się, że nie ma szans ustawienia zbieżności bo prawe przednie koło oprócz tego, że jest cofnięte to jeszcze pod nienaturalnym kątem.
    Początkowo podejrzewałem, że chłopaki od regeneracji coś źle poskładali, więc pojechałem do warsztatu zajmującego się samochodami powypadkowymi i tu przeżyłem lekki szok.
    Po pomiarach na ramie wyszło, że wszystkie elementy zawieszenie są proste, zero luzów, kołyska prościutka, kielichy na miejscu, podłużnice ok, zwrotnica ok, nadwozie proste, ale sama kołyska jest cofnięta o 2cm w stronę podłogi i jest nienaturalne położenie górnego wahacza podejrzewają skrzywione mocowanie owego wahacza i to wszystko jest odpowiedzialne za rozjechane kąty i zbieżność... jednym słowem auto dostało w przeszłości strzał w koło.
    Panowie zaproponowali najpierw opuścić sanki i spróbować czy jest możliwość ich podciągnięcia do przodu i wymienić tą prawdopodobnie krzywą łapę górnego wahacza, a w ostateczności auto na ramę i prostować czego wolałbym uniknąć bo koszta idą w tysiące przy takiej zabawie..

    Moje pytanie jest następujące:
    - czy kołyska ma jakąś możliwość regulacji przód/tył ?
    - czy zwrotnica może być wygięta ?
    - gdzie szukać tego mocowania górnego wahacza ?
    - i czy ścigać byłego właściciela za ewidentne wady ukryte i żądać pokrycia kosztów doprowadzenia tego auta do porządku/rozwiązać umowę kupna-sprzedaży ?

    z góry za pomoc wielkie dzięki

  2. #2
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    całe sanki kupisz za grosze na szrotach, wątpie aby górny wahacz był wygiety, raczej poszedł cały kielich ale warto spróbowac i kupić aluminiowe mocowanie wahacza za 50 zł na allegro lub na szrotach.

    pzd.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    cieszyńskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    całe sanki kupisz za grosze na szrotach, wątpie aby górny wahacz był wygiety, raczej poszedł cały kielich ale warto spróbowac i kupić aluminiowe mocowanie wahacza za 50 zł na allegro lub na szrotach.

    pzd.
    właśnie chodzi o to, że sanki są prościuteńkie i wymiana na drugie takie same nic nie pomoże..
    stąd moje pytanie czy mają jakąś tolerancje żeby je ustawiać przód/tył

  4. #4
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    jak popuścisz wszystkie śruby to z 1-2mm, chyba że masz model z stalowym bolcem, to wtedy dupa, nawet o 1mm nie pójdzie, poproś jakiegoś usera o stary wahacz dolny, może on sie skrzywił,
    20mm, to bardzo dużo i powinno byc widac jakieś przesunięcia, przesuniętą podłużnicę krzywy wahacz itd.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    cieszyńskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    jak popuścisz wszystkie śruby to z 1-2mm, chyba że masz model z stalowym bolcem, to wtedy dupa, nawet o 1mm nie pójdzie, poproś jakiegoś usera o stary wahacz dolny, może on sie skrzywił,
    20mm, to bardzo dużo i powinno byc widac jakieś przesunięcia, przesuniętą podłużnicę krzywy wahacz itd.
    dolny wahacz to był pierwszy podejrzany, został już pomierzony i porównany do lewego i jest prosty, więc to odpada
    podejrzenia w warsztacie były takie, że sanki wbiło w podłogę o te kilkanaście mm, a wtedy zostaje tylko naprawa na ramie a to są konkretne koszta i wolałbym tego uniknąć, stąd te wszystkie moje pytania
    Ostatnio edytowane przez gracjanowa ; 20-09-2014 o 18:48

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Trawers nie ma żadnej regulacji, ale wątpię żeby mogło przesunąć aż tyle przy strzale, przykręcany jest do podłogi oraz podłużnic, ostatnio robiłem alfę po strzale w koło, trawers wymieniłem bo wyrwało przednie mocowanie wahacza i cały wahacz ale konstrukcyjnie się nie pogiął.
    Może miałeś nieumiejętnie na szybko wstawianą ćwiartkę ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Od 1998 164 v6 , GT JTD 2004.Volvo V70 2007
    Postów
    422

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Trawers nie ma żadnej regulacji, ale wątpię żeby mogło przesunąć aż tyle przy strzale, przykręcany jest do podłogi oraz podłużnic, ostatnio robiłem alfę po strzale w koło, trawers wymieniłem bo wyrwało przednie mocowanie wahacza i cały wahacz ale konstrukcyjnie się nie pogiął.
    Może miałeś nieumiejętnie na szybko wstawianą ćwiartkę ?
    Qba-chodzi o 20 mm.Moze kolega poda zdjecia jak wyglada przod auta i te nieszczesne kolo.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Napisałeś, że kołyska jest cofnięta w stronę progu. Jeżeli tak jest nie wyregulujesz tego - na śrubach przesuniesz góra 2mm.
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekjast Zobacz post
    Qba-chodzi o 20 mm.
    Wiem, ale mimo to nie jest to mało.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Od 1998 164 v6 , GT JTD 2004.Volvo V70 2007
    Postów
    422

    Domyślnie

    To bardzo za duzo!

Podobne wątki

  1. Luźne koło, koło rusza się wraz z tarczą na lewarku.
    Utworzone przez Hoster w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2015, 15:14
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:17
  3. Witam całą ekipe :)
    Utworzone przez Chudeck w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 15:28
  4. Drga całą buda 156
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 07:30
  5. Całą seria błędów
    Utworzone przez JohnnyR w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory