Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Czujnik/wskaźnik paliwa

  1. #1
    Dj.iCE
    Gość

    Domyślnie Czujnik/wskaźnik paliwa

    Witam,
    jak to zazwyczaj jest jak się nowe autko kupuje to przy 156 miałem kilka wątpliwość bo jak się naczytałem o usterkach tak wydawało mi się, że mojej też coś dolega... na szczęści teraz przez wakacje sporo jeździłem i powiem, że jeździ się świetnie i nie kupiłbym innego autka Nic mu nie brakuje i nic się nie psuje (poza zbliżającą się wymianą wariatora bo chce wymienić zanim się autko rozklekota jak diesel - ile z wymianą to może mniej/więcej kosztować bo nie chce, żeby zdarli ze mnie kasę) ...może poza małą usterką wskaźnika paliwa.

    Trochę jeździłem zanim zorientowałem się, że jest coś nie tak z owym wskaźnikiem ponieważ wcześniej dolewałem po trochu benzyny i myślałem, że moja Alfa jednak trochę więcej pali niż się tego spodziewałem... z resztą nie aż tyle żeby mi to przeszkadziało. Jednak pewnego dnia chciałem wybrać się trochę dalej i zatankowałem 50L.... i co najciekawsze po przejechaniu około 90km zapaliła się rezerwa:] hmmm... to nie czołg przecież wiec dolałem do pełna, żeby to sprawdzić i tak jam myślałem w baku było sporo paliwa (chyba około 15L dolałem).

    Może ktoś już coś podobnego miał bo mi się jeszcze nie przytrafiło w żadnym z aut...
    eh rozpisałem się a pewnie to pływak albo czujnik i tyle - ile to może kosztować z wymianą i czy to właśnie to?

  2. #2
    mick
    Gość

  3. #3
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Tu jak ulal sprawdza sie powiedzenie "Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia" , czyli w tym przypadku wskazanie wskaznika paliwa zalezy od pozycji w jakiej znajduje sie autko heheh. Juz nieraz mnie zaskoczyl, wlalem 20 L a tu rezerwa sie pali

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    W 166 mialem to samo. Pomoglo kilkakrotne odpiecie akumulatora i sie uspokoilo.

  5. #5
    Dj.iCE
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie bo akurat autko mi jest potrzebne a nie chce nigdzie go odstawiać... i właściwie jakiś czas temu odpinałem akumulator - może i od tego coś się rozstroiło.

  6. #6
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    Przy wymianie wariatora warto to zrobić moim zdaniem.

    "Drugą metodą rozwiązania problemu, tym razem definitywnym (albo też ostatnim), jest wykonanie otworu w podstawie wariatora. Chodzi o założenie małego bezzwrotnego zaworu w obwodzie doprowadzającym olej do wariatora. Trudność polega na tym, że zawór taki musi zostać wykonany na głowicy, co jest operacją skomplikowaną i wymagającą wielkiej precyzji. Polskie serwisy Alfa Romeo wykonują to usprawnienie bez problemu. Zawór bezzwrotny, to po prostu klapka na podstawie głowicy, założona na kanale olejowym prowadzącym do wariatora, zapobiegająca opróżnieniu obwodu przez ściekanie oleju, dzięki czemu wariator jest stale napełniony olejem."


    więcej na: http://www.cuoresportivo.pl/_m/index2.php/156/9

  7. #7
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    A może coś wspólnego z tym ma to że jak chce nalać paliwo i odkręcam korek to syczy potwornie na mnie może jakiś przewód odpowietrzający się zatkał, nie wiem. Co Wy na to?

  8. #8
    Dj.iCE
    Gość

    Domyślnie

    Będe miał trochę wolnego w weekend i do tego znajomy mechanik właśnie wrócił z urlopu to będziemy próbowali coś z tym zrobić... ale to z odpowietrzeniem może być prawdą bo przy taknowaniu bak nie powinien być pełny a odskoczył mi wąż jak by już było do pełna nalane Odpowietrze i odepne akumulator na chwile (jak ktoś wcześniej zasugerował) jak to nie pomoże to znajomy looknie dokładniej.

Podobne wątki

  1. Wskaźnik paliwa
    Utworzone przez Ultrasonic w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 13:09
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 21:32
  3. Wskaźnik paliwa 156 1.8 TS
    Utworzone przez netoperek2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 19:41
  4. Wskaźnik paliwa
    Utworzone przez dybek79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 19:59
  5. Wskaźnik paliwa.
    Utworzone przez KaKa w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 17:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory