Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Wali, stuka w silniku - POMOCY !!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    nowakooowski
    Gość

    Domyślnie Wali, stuka w silniku - POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    Witam!

    Mam dość powżny problem. Samochód był dziś u mechanika, był wymieniany rozrząd, świece i olej i niby płukany silnik. Odebrałem od nich auto... Silnik pracował dość dobrze, choć wydawało mi się, że raz, na jakiś czas było słychać delikatne stulnięcie z silnika. Wieczorem wybrałem się na przejażdzke, rozgrzałem silnik i potem go troche przygazowałem. Na światłach zgasł... Wyłączyłem muzyke, odpaliłem, ruszyłem i usłyszałem straszne stukanie, pukanie w silniku. Zjechałem na bok, wyłaczyłem silnik. Odczekałem z 15 minut. Zapaliłem silnik... stukanie na jałowym biegu występowało cały czas. Przy delikatnym przygazowaniu bardzo szybko się zwiększało i zwiększa. Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. Za to wydaje mi się, że ktoś chyba popełnił błąd w sztuce. PROSZĘ O WASZE OPINIE I SZYBKĄ POMOC i z góry DZIĘKUJE!!!

    P.S.
    Odpowiedz bo już ją znam: zatarł się silnik, a raczej był już zatarty dawno.

  2. #2
    nowakooowski
    Gość

    Domyślnie

    Wymiana była robiona w serwisie zajmującym się Alfa Romeo, ale nie autoryzowanym. Mają mnóstwo doświadczenia z tymi samochodami. Czy użył blokad? Nie wiem. Zastanawiam się czy to jego "dzieło", czy zbieg okoliczności. Ale ku... jestem prawie pewien, że to jego wina,

  3. #3
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    :shock: obawaim sie, ze dolaczyles do grona poszkodowanych przez pseudofachowcow tudziez do tych, ktorzy nacieli sie na zarznieta alfe. Pytanie, czy slowa mechanika odnosily sie do tego, co wlasnie zrobil i zauwazyl, ze spieprzyl, czy tez ogolnie do stanu silnika.
    Co stuka? Zawory swoja droga, bo wskazuje na to zakres naprawy. A moze panewki????
    Moze czyszczenie silnika cos gdzies wyplukalo i amba...

  4. #4
    nowakooowski
    Gość

    Domyślnie

    Z silnikiem nie było żadnych problemów do wczoraj. Zbierał się prawdłowo, obroty niefalowały, chocił cicho, równo, aż miło było go słychać. Wkręcał się na obroty bez problemu. Auto w sumie nadal jeździ chyba nawet różnicy nie ma w zakresie 1-2 tysiąca - tak wracałem 1 km do domu, ale stuka metalicznym dzwiękiem na jałowym ze dwa razy co dwie sekundy, a przy zwiększeniu obrotu jakby ktoś wrzucił do puszki ze dwadzieścia nakrętek (powyżej 2 tysięcy obrotów).

    Czy da się tak złożyć rozrząd, żeby mieć taką sytuacje?

    P.S.
    Słowa wypowiedział po pierwszym odpaleniu silnika po wymianie rozrządu.

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Popierwsze napisz co to za warsztat a po drugie jesli tego wczesniej nie było to napewno mechaniory załatwili auto . Bardzo ciekawi mnie jaki to Warsztat

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    nowakooowski
    Gość

    Domyślnie

    Nie napisze jaki to warsztat jeśli nie mam pewności, że to ich dzieło. Najpierw poproszę o opinie innego mechanika.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,599

    Domyślnie

    Lepiej go nie zapalaj i zaholuj auto do poprawy. Wygląda to na źle złożony rozrząd lub niechlujny montaż (np. wadliwe napięcie paska)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    niggard
    Gość

    Domyślnie

    "Czy da się tak złożyć rozrząd, żeby mieć taką sytuacje?"


    Oj da się i to napewno.
    Zawory ssące mają zmięnną waze rozrządu
    i to one moga uderzać w momęcie zmiany fazy, wkręcasz na odroty reagyje wariator i sprawa jasna.

  9. #9
    niggard
    Gość

    Domyślnie

    "Czy da się tak złożyć rozrząd, żeby mieć taką sytuacje?"


    Oj da się i to napewno.
    Zawory ssące mają zmięnną waze rozrządu
    i to one moga uderzać w momęcie zmiany fazy, wkręcasz na odroty reagyje wariator i sprawa jasna.

  10. #10
    nowakooowski
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniono dwa paski, sprawdałem i napewno są nowe, rolke widziałem też się świeciła jak nówka. Poprosiłem o wszystkie częsci stare i je dostałem. Rachunku nie mam, mam coś al'a wycena na prawy, ale jeśli chodzi o udowodnienie, że to oni robili mam asa w rękawie - nieufałem im i dość mocno się przed taką porażką zabezpieczyłem. Ich szef jedzie teraz do mnie na oględziny auta... Auto nie włącze, mam nagrane na wideo jak silnik stuka i powinno wystarczyć. Jak nie będzie chciał współpracować to ide do PZMOT'u za poradą dobrego człowieka.

Podobne wątki

  1. Ar 156 Coś stuka w silniku.
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 22:27
  2. Coś wali w silniku!Ta Alfa oszalała!
    Utworzone przez Kolczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 18:22
  3. Wali w silniku po puszczeniu gazu.
    Utworzone przez pona-91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 23:43
  4. [GTV] Coś stuka (wręcz wali) na nierównościach, co to może być?
    Utworzone przez johnnie74 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 09:59
  5. [145] Coś wali, stuka, puka, z przodu w zawieszeniu
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory