Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: skrzynia basowa pod wzmaka

  1. #1
    sensation
    Gość

    Domyślnie skrzynia basowa pod wzmaka

    A więc tak jak w temacie poszukuję skrzynię basową pod wzmacniacz CARPOWER MONACOR HPB-1502. Zamieszczam do niego informacje techniczne:

    Moc maks. 750WMAX
    Moc RMS 2Ω 2 x 250W RMS
    Moc RMS 4Ω 2 x 175W RMS
    Moc w mostku 4Ω 1 x 500WRMS
    Pasmo przenoszenia 20-20,000Hz
    mpedancja obciążenia (min.) 2Ω (mostek: 4Ω)
    Czułość wejściowa (line) 0.4-4V/20kΩ
    Separacja kanałów > 50dB
    Stosunek S/N > 89dB (A) THD < 0.2%
    Dolnoprzepustowe 40-300Hz, 6dB/okt.
    Górnoprzepustowy 40-500Hz, 6dB/okt.
    Bass boost 0-12dB/50Hz (regulowane)
    Napięcie pracy 10-16V prąd stały /45A
    Połączenia terminale śrubowe Line 1 x RCA L/P High input -
    Głośniki terminale śrubowe Line 1 x RCA L/P

    Skrzynka będzie leżała w bagażniku 156 2.4jtd 99r ;]

    Pieniądze które mogę przeznaczyć na suba to 500-1000zł.

    Chodzi mi o to, aby wydobywał się z niego soczysty basik, który wymasuje mi dobrze plecy. oraz, aby był idealnie dopasowany pod wzmacniacz.

    Czekam na wasze rady i z góry dziękuję.

    Pozdrawiam Adam!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    http://allegro.pl/item1160062164_mag...awka_basu.html

    ogólnie jak chcesz być zadowolony to głośniki tylko firmowe i najlepiej całe zamknięte (bandpass) wtedy masz najlepsze doły w okolicach 50Hz takjak ten i szukaj mocy powyżej 350 RMS (wliczając firmowe, jakieś xxx mają zawyżane moce), a swój wzmak puść tylko w mostku

  3. #3
    sensation
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki zaviaseq. To mówisz, żeby szukać tylko band pass-a... a unikać bass reflexów... Może inni mają jakieś sprawdzone subki, które bardzo dobrze masują w plecy. Czekam na dalsze wypowiedzi i konwersację.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    bass relfex to tak zwane jeba... dźwiękiem.
    obudowy band pass nawet z głośnika 20cm zatrzęsą portkami.
    fajne obudowy są też bez wylotu, głośnik jest na zewnątrz a tył (lub przód) jest zamknięty, też się zatrzęsie...

  5. #5
    sensation
    Gość

    Domyślnie

    Ja do tej pory byłem zwolennikiem bass reflexu, dopóki nie zaczęło przeszkadzać mi wycie wylatującego powietrza, brak głębi basu a przede wszystkim czystości i szybkości skrzyni. A co do trzęsienia band pasów portkami to chyba idzie to za tym, że są połączeniem skrzyni zamkniętej i otwartej (wysokie ciśnienie & bass reflex, ale bez takiego natężenia jak w otwartej). Dzięki temu wiem, że szukam skrzyni w obudowie band pass. Niestety na allegro dużego wyboru nie ma... Może jakieś konkretne modele? Hmmm... podczas pisania postu nasunęło mi się pytanie na język czy potrzebuje kondensatora do takiego zestawu. Kable jakie posiadam to: 5 metrów kabla zasilającego 20mm2, 1 metr masy 20mm2, czincze, oprawa bezpiecznikowa i bezpiecznik,konektory i widełki, kabel głośnikowy (dietz).

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    dużego wyboru nie ma bo bardzo trudno i długo zajmuje obliczenie objętości takiej skrzyni. bardzo fajnie grają też głośniki bez żadnego wylotu. mają nie wiele większe obudowy od głośnika i też w miare szybki bass

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    mam coś takiego prawie dwa lata w 156 sedan:
    http://allegro.pl/item1179915311_sol...owa_mocna.html

    niewiele kosztuje a potrafi naprawdę zaskoczyć!


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    http://allegro.pl/item1169327613_jbl...assreflex.html
    piekielnie droga ale jak dostanie ponad 300w w rms'ie to chce auto rozpruć . Zchodzi niziutko i wytwarza infradzwięki czyli bas bardziej wyczuwalny niż słyszalny . Kolega ją ma i wiem co mówię , mimo że jeszcze nie zasilaliśmy jej odpowiednim wzmakiem to w alfie mi się chyba wszystkie śrubki poluzowały . Za miesiąc będzie wzmacniacz jbl monoblok jak jeszcze sie nie zdecydujesz to podam ci receptę jak nagłośnić alfę za 1500 zł praktycznie do granic amatorskiego podejścia do sprawy ...

    ja mam w tej chwili ten zestaw http://allegro.pl/item1176730863_zes...apx4241e.htmli daje rade ale jeżeli chodzi Ci o jakoś dzwięku to jest kiepska bas trzęsie całym autem idealnie nadaje sie ro rapu (typu x-zibit) czy i rocka ale jak puścisz techno czy coś w rodzaju Qlimaxa to jest gorzej bas trzęsie autem ale nie jest precyzyjny
    Ostatnio edytowane przez czisi ; 08-08-2010 o 01:29

  9. #9
    sensation
    Gość

    Domyślnie

    http://allegro.pl/item1169327613_jbl...assreflex.html hmm... zastanawiałem się nad tym modelem, ale nigdy nie słyszałem jak gra. Będę czekał czisi na dalsze Twoje relacje i indywidualne odczucia. ;] Mój carpower powinien pociągnąć tą skrzynie na max jej możliwości. Jeszcze jedno... bardzo ładnie estetycznie ta skrzynia basowa wygląda co coraz bardziej za nią przemawia.

  10. #10
    4onepostonly
    Gość

    Domyślnie

    wyjątkowo się odezwę bo widzę że ktoś tu może kupić niezły shit...

    kolega z forum (nie ja) ma do sprzedania coś co miażdży brzmieniem i jakością takie zabaweczki jak ten JBL z linku wyżej

    link do aukcji :

    http://allegro.pl/item1176125031_hi_...armur_bcm.html

    ...z moich informacji wynika że takich subów sprowadzono przez przedstawicielstwo 5 sztuk do PL , sub jest dwucewkowy i jest z czasów kiedy firma MB Quart była firmą niemiecką z fabryką w Niemczech a nie jak obecnie amerykańską z fabryką (a raczej zleceniem produkcji) w Chinach

    kondensator na innej aukcji kolegi

    bez odbioru

Podobne wątki

  1. Skrzynia basowa pod ICS - Alfa 166
    Utworzone przez kobielczak w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 13:42
  2. Skrzynia basowa + wzmacniacz
    Utworzone przez PRE2ES w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 09:35
  3. skrzynia basowa Alfa 166
    Utworzone przez adio w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory