Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem z Hamulcami tył

  1. #1
    kania0101
    Gość

    Domyślnie Problem z Hamulcami tył

    witam Panowie. Jestem nowym użytkownikiem na forum i za jakieś błędy z góry przepraszam. Przechodząc do puenty. Posiadam alfe 156 1,9 jtd 105km rocznik 1999 sedan dokładnie tydzień temu dałem mechanikowi auto by wymienił klocki i tarcze z przodu i z tyłu. Po wymianie zrobiłem około 600 km, wczoraj wracając z trasy do domu przy hamowaniu usłyszałem straszne trzeszczenie z tyłu, gdy odpuściłem pedał hamulca nadal było słychać owy dzwięk. teraz gdy nawet gdy nie hamuje to słyszę piszczenie i trzeszczenie z tyłu. dodam z płyn hamulcowy tez był wymieniony. niestety jest niedziela i nie mam zadnego znajomego mechanika który mógł bym to sprawdzic dlatego tez pytanie od was koledzy. co to może byc ?? dzwięk jest strasznie denerwujący i martwi mnie ze nie ustaje...

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Taki objaw jest zwykle wtedy, gdy klocki są starte do samej blachy, która dotyka do tarczy. Ale piszesz, że masz nowe tarcze i klocki, więc pewnie mechanik coś spartolił. Jedź do niego jutro powoli i niech poprawia.
    Póki co możesz zdjąć koła i sprawdzić, czy za mocno gdzieś nie ociera, żeby nie zagotować płynu i nie spalić hamulców. Jeśli koło mocno blokuje to lepiej z tym nie jechać - wtedy albo robisz na miejscu, albo laweta.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 16-05-2010 o 12:39

  3. #3
    kania0101
    Gość

    Domyślnie

    dzięki kolego... zaraz zdejmę koło i zerknę co się dzieję... dziwi mnie tylko to ze z początku wszystko było dobrze i dopiero po jakimś czasie zaczeły dziać sie dziwne rzeczy...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To rzeczywiscie dziwne - może to nie wina mechanika tylko np. klocków. To raczej mało możliwe, ale kto wie, czy okładzina cierna nie odeszła od blachy nośnej. Teraz różne tandety można kupić i to często w markowych opakowaniach - takie czasy - podrabiają co się da.

  5. #5
    kania0101
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie tak popatrzyłem i wydaje mi się że klocki z tyłu nawet nie odchodzą od tarczy... to znaczy bardzo mało...odpowietrzyłem jeszcze raz cały układ wlałem nowego płynu i bez zmian...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Msiek
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 1999
    Postów
    86

    Domyślnie

    a moze reczny nie odbija popatrz jeszcze na linki w jakim sa stanie ja mialem z nimi wlasnie taki problem niby wszystko chodzilo ale jakos gumowo i tez jedna strona z tylu mi przycierala

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Klocki odchodzą od tarczy bardzo minimalnie, tyle na ile pozwala sprężystość pierścienia uszczelniającego tłok w zacisku - tego nie widać. Ważne, czy koło nie jest zablokowane.
    No i dobrze by było zdjąć zaciski i sprawdzić, czy klocki lekko chodzą w prowadnikach. To często się zdarza, że nowe klocki mają dość grubą warstwę farby na blachach i jeśli jeszcze do tego dodać brak oczyszczenia prowadników przez mechanika to klocki nie odbijają, jak należy.
    Moja rada:
    - wyjąć klocki,
    - oczyścić dokładnie oprawę zacisków w miejscach prowadników i lekko (zaznaczam - LEKKO) posmarować smarem,
    - spróbować, czy klocki mają swobodny ruch,
    - jeśli nie mają, pilnikiem usunąć warste farby z górnych powierzchni występów.
    Powinno pomóc, no chyba że przyczyna jest inna.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Ja w piatek zmienialem klocki z tylu tyle ze w 147 i jest troszke inaczej niz w 156 - ktora tez mam i zmienialem.W 147 sa takie blaszki w miejscu wkladania klockow, oczyscilem i posmarowalem kapka smaru miedziowanego ale i tak dosc ciasno tam siedza w 156 prowadnice nie maja takich blaszek i klocek jakos swobodniej tam lezy. Ciekawi mnie to rozwiazanie.

  9. #9
    madagaskar
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=kania0101;325650]witam Panowie. Jestem nowym użytkownikiem na forum i za jakieś błędy z góry przepraszam. Przechodząc do puenty. Posiadam alfe 156 1,9 jtd 105km rocznik 1999 sedan dokładnie tydzień temu dałem mechanikowi auto by wymienił klocki i tarcze z przodu i z tyłu. ...QUOTE]


    a z ciekawości to z tyłu byla pierwsza wymiana? przy jakim przebiegu?

  10. #10
    sciesill
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, sprawdźcie samoregulatory klocków, powinny chodzić bez oporu. Niedawno wymieniałem klocki z tyłu w 156 i jeden z regulatorów był przycięty. wyczyściłem otwór i sam trzpień wpakowałem trochę wazeliny technicznej i już jest lepiej. I jeszcze jedno , na jednym z samoregulatorów jest guma i jeśli ona "poszła" to trzeba ją wymienić , niestety nie można dostać samych gum, kupić można tylko cały regulator, ale od czego pomysłowość. można gumę dociąć z węża

Podobne wątki

  1. Problem z hamulcami
    Utworzone przez kam26547 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 19:48
  2. Problem z hamulcami
    Utworzone przez mirek629 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 14:05
  3. Problem z hamulcami
    Utworzone przez Fitek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 22:09
  4. [146] Problem z hamulcami
    Utworzone przez saroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 21:06
  5. Problem z hamulcami(ABS)
    Utworzone przez klepus166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory