Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: NIE ŁADUJE AKUMULATORA - CZY WALNIĘTY ALTERNATOR???

  1. #1
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie NIE ŁADUJE AKUMULATORA - CZY WALNIĘTY ALTERNATOR???

    Hej Hej!
    Moja alfa nie ładuje akumulatora. Napięcie jest baaardzo małe, na rozruchu 9 i spada w dół, na obrotach troszkę trzyma ale bardzo słabo, jak włącze światła czy cokolwiek znowu spada, teraz to już praktycznie nie odpalę.

    Jeden gość powiedział, że to mogą być szczotki wytarte, albo generalnie coś z alternatorem.
    Czy ktoś już naprawiał coś takiego?
    Czy można to samemu naprawić, jak - a jak nie To jakie są mniej więcej koszta.

    Pomózcie :cry:

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: NIE ŁADUJE AKUMULATORA - CZY WALNIĘTY ALTERNATOR???

    Cytat Napisał BlaCkMagic
    Hej Hej!
    Moja alfa nie ładuje akumulatora. Napięcie jest baaardzo małe, na rozruchu 9 i spada w dół, na obrotach troszkę trzyma ale bardzo słabo, jak włącze światła czy cokolwiek znowu spada, teraz to już praktycznie nie odpalę.

    Jeden gość powiedział, że to mogą być szczotki wytarte, albo generalnie coś z alternatorem.
    Czy ktoś już naprawiał coś takiego?
    Czy można to samemu naprawić, jak - a jak nie To jakie są mniej więcej koszta.

    Pomózcie :cry:
    pociesze cie ze najczesciej konczy sie na wymianie szczotek.ktore niestety sa razem z regulatorem.oczywicie warto jak juz jest wyjety sprawdzic lozyska.pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie

    no Łożyska raczej też będą kiepskie, bo czasami z tamtej strony słychać piski. Myślałem że to pasek, ale pasek jest ok. Napewno łożyska popiskują.

    Nie orientujecie się ile taka wymiana szczotek z regulatorem i łożysk kosztuje?
    I czy zna ktoś może dobrego i taniego człowieka w Krakowie i okolicach??
    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    a ile akumulator ma juz lat ??? bo ja mialem rozladowany i alternator nie chcial ladowac po naladowaniu akum. mam ladowanie w samochodzie 14.30
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gopcio
    a ile akumulator ma juz lat ??? bo ja mialem rozladowany i alternator nie chcial ladowac po naladowaniu akum. mam ladowanie w samochodzie 14.30
    alternator w alfie jest samowzbudny,wiec stan akumulatora nie ma wplywu na ladowanie.zgadza sie ze akumulator moze nie przyjmowac pradu.ale napiecie w instalacji po odpaleniu bedzie prawidlowe czyli ok 14,4V.na jakims forum czytalem niedawno ze za zregenerowany alternator kolega zaplacil 250zl,oczywiscie oddal stary.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    A ja bym dodal od siebie ze wymiana szczotek jest prosta jak konstrukcja gwozdzia.Dwie srubki i szczotkotrzymacz jest Twoj.Nawet laik to zrobi.Co do lozysk to moze byc troche trudniej,ale nadal moglbys zrobic to sam.Poprostu uwierz w swoje mozliwosci zwlaszcza ze cena za regenerowany jest nieadekwatna do robocizny.Tak nawiasem jeszcze to wirnik i stojan moga miec przebicie,lecz to zdarza sie rzadko choc wciaz sie moze miec miejsce.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz A.
    A ja bym dodal od siebie ze wymiana szczotek jest prosta jak konstrukcja gwozdzia.Dwie srubki i szczotkotrzymacz jest Twoj.Nawet laik to zrobi.Co do lozysk to moze byc troche trudniej,ale nadal moglbys zrobic to sam.Poprostu uwierz w swoje mozliwosci zwlaszcza ze cena za regenerowany jest nieadekwatna do robocizny.Tak nawiasem jeszcze to wirnik i stojan moga miec przebicie,lecz to zdarza sie rzadko choc wciaz sie moze miec miejsce.
    popieram :wink: wirnik nie czesto wysiada,czesciej stojan lub didy,ale jak pisalem nie dzieje sie to czesto.stawiam na szczotki.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Alternator słabo ładuje. Co może być?
    Utworzone przez Przemek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 10:40
  2. Alternator ładuje, a brak ładowania na akumulatorze
    Utworzone przez klimekkk w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 19:52
  3. Walnięty wariator?
    Utworzone przez ThyLight w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 15:34
  4. [159] kontrolka akumulatora - alternator ? pilna sprawa proszę o pomoc
    Utworzone przez zkwiat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 21:34
  5. ładowanie akumulatora nie pokazuje alternator?
    Utworzone przez michal-janek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2007, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory