Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Biedna alfa z błędami i checkiem [156] 2.0 jts

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS TI
    Postów
    8

    Domyślnie Biedna alfa z błędami i checkiem [156] 2.0 jts

    witam,

    Chciałem bardzo prosić o pomoc a przynajmniej nakierowanie co je winą tych błędów (widoczne na zdjęciach). Auto (Alfa 156FL 2.0 jts - lpg) zaczęła strasznie nie równo chodzić i głośniej, straciła także moc. Dodam że świece było jakieś miesiąc temu wymieniane, kompresja także była zrobiona wyszła dobrze.
    Wiem że jest dużo możliwości jeśli o te błędy chodzi ale może jednak jakoś tak mniej więcej da się zmniejszyć ilość możliwych usterek.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016_10_13_17_26_03_SDPROG_ver._1.0_2014_06_13_.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	34.7 KB
ID:	212988  

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Chełm
    Auto
    Alfa Romeo Gt 3.2 V6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Przyczyna wypadania zapłonu często jest sama cewka..zamień miejscami i zobacz czy te same świece nie palą

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS
    Postów
    4

    Domyślnie

    Przede wszystkim tylko i wyłącznie platynowe świece NGK BKR6EKPA, inaczej nigdy nie będziesz pewny czy to nie wina świec. Profilaktycznie dolałbym czyścika do układu paliwa, i wstrzyknął Drossel Klappen Reiniger w przepustnicę w celu oczyszczenia kolektora dolotowego jak i samej przepustnicy. Sam zmagam się z M.C.S.F. od pół roku - kiedy kupiłem JTSa. Wymieniłem wtedy wszystko na "hurra!" wkręcając właśnie podstawowe świece DENSO za 10zł/szt i od tamtej pory regularnie co 200,300,500km wyskakiwał mi błąd silnika - sondy łapały zbyt wysoki sygnał na katalizatorach. Jako że pracuję w branży motoryzacyjnej - mam kontakt z warsztatami, nie chciałem podejmować radykalnych kroków w stylu "wymiana katalizatorów", badałem środowisko występowania błędu (zawsze w zakresie 2tyś obr, prawie zawsze na ostatnim biegu podczas leniwej jazdy na trasie), i właśnie po konsultacji z jednym z właścicieli warsztatu który specjalizuje się w tego typu sprawach dowiedziałem się że inne świece niż wspomniane absolutnie nie nadają się do tego auta, wspominał też o przebiciach na cewce. Póki co wymieniłem u siebie świece na te właściwe oraz przeprowadziłem zabiegi o których Ci napisałem i do tej pory problem się nie pojawił jednak przejechałem jeszcze zdecydowanie za mało kilometrów żeby w stu procentach potwierdzić że usterka zniknęła. Sam temat silnika JTS jest tak kontrowersyjny że bardzo dla mnie ciekawy, także jak co to pisz - chętnie wymienię doświadczenia

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS TI
    Postów
    8

    Domyślnie

    Masz racje Marcin-stg mam złe świece nie do tego samochodu nie ja kupowałem i nie ja wymieniałem wiec nawet nie wiedziałem co tam jest i no tak mega czarne są te świece wymienię jutro bo dzisiaj to na delegacji jestem i dopiero dzisiaj też w sklepie będą dostępne ciężko tak od reki dostać takie świece zobaczymy czy to będzie rozwiązanie problem a jak nie to w następnej kolejności cewki i przepływomierz a potem hmm....

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Chełm
    Auto
    Alfa Romeo Gt 3.2 V6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Kolego a czy coś więcej o przebiciach na cewkach wspominał ten specjalista? Bo mi już druga padła w przeciągu roku i zastanawiam się nad przyczyną...
    I jeszcze pytanko jedno, mam cewki BOSCHA, czy jeśli kupie innej firmy jedną to będzie błąd ?
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez luki1407 ; 17-10-2016 o 10:14

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Którego zasilania dotyczą błędy i w jakich warunkach powstały?

    Nie badałam nigdy instalacji gazowej, nie miałam. Coś musi odcinać jedno, załączać drugie, tak by sterownik został oszukany i żeby była płynność podczas przełączania zasilania. Może coś źle oszukuje ECU.

    Pod warunkiem, że błędy wtryskiwaczy nie są okazjonalne i powtarzają się:
    Wysoki sygnał == zwarcie, do plusa, albo do minusa.
    Centralka z emulatorem – dla LPG?
    Centralka – PB?
    Ciśnienie paliwa na listwie?
    Ciśnienie na listwie od instalacji gazowej, to którego ECU chyba nie widzi?
    W ogóle w takiej sytuacji trzeba korelować z ciśnieniem, bo ECU widzi tylko, to, że wszystkie wtryski nie pracują. Normalnie, jak jest jedno zasilanie, to widzi, że spada, czy rośnie ciśnienie i umie taki błąd wyrzucić, zanim wywali błędy wtryskiwaczy, ale pod warunkiem, że to widzi.
    - wiązka odpada, bo idą z ECU niezależne do każdego,
    - zatkany wtryskiwacz, raczej też, bo wszystkie na raz są mało prawdopodobne, zresztą == ciśnienie paliwa.

    Na wszystkich cylindrach p0300. Błędy wtrysków i wypadania zapłonu mogły powstać w tych samych warunkach, a ECU na cyl. 2 jako pierwszym rozpoznał wypadanie zapłonu. Jeśli w tych samych warunkach rozpozna wypadanie zapłonu na którymś cylindrze, na pozostałych nie wyrzuca już. Sterownik nigdy w tych samych warunkach nie wyrzuca wskazania na więcej niż jeden cylinder.
    - dzięki sygnałom z czujników wałka i wału, sterownik podczas rozruchu jest w stanie rozpoznać cylinder z numeru, po połowie obrotu wałka rozrządu. Po tym rozpoznaniu, sterownik podaje wtrysk i zapłon na rozpoznany cylinder, a potem już kolejno. Dlatego silnik startuje z różnego cylindra, a zależy to od tego, w jakiej pozycji się zatrzymał.
    - zgaszenie silnika == nowe warunki.
    - mógł też powstać niezależnie przy okazji pozostałych błędów, ale tylko pod warunkiem, że samochód zgasł i ECU zarejestrowało tylko błędy wtryskiwaczy, a nie zdążyło rozpoznać p0300.
    - szczerze mówiąc z warunków powstawania błędów byłoby widać, kiedy powstały i czy są zależne czy nie.

    Nie ma warunków powstawania błędów, ani statusu ich aktywności. Jeśli powstały podczas rozruchu, to wystartował na cyl.2 i tam zaraz rozpoznał p0302 i albo przełączył zasilanie, albo zgasł. To samo mogło być, podczas, np.: przyspieszania. Objawiać się mogło szarpnięciem. Nie ma możliwości, żeby pracował silnik jeśli żaden wtryskiwacz nie pracuje, a to oznaczają te błędy, chyba, że jest opcja przełączenia na inne zasilanie. Przy jednym zasilaniu odpalałby i gasł.

    P1173, p1175 mogły powstać w innych warunkach, powstają w jeździe i mogą wskazywać na pierwotną lub inną usterkę. Te dwa ostatnie powstają w jeździe, multiplikatywne zwykle podczas przyspieszania. Nie musi temu towarzyszyć p0300, ale może jeśli będzie błąd tylko na jednym baku. Generalnie spalanie z jakiegoś powodu poza kompensacją. Mało danych. Te błędy muszą być uzupełnione o parametry adaptacyjne, a czasem ich obserwację w warunkach powstawania błędów.

    Oscyloskopem można sprawdzić, czy i jakie napięcia dochodzą do wtryskiwaczy (stan jest/ nie ma napięcia i czy jest kluczowanie), jakie są ich przebiegi prądowe (czy pracują). W tym wypadku może być istotne chyba kluczowanie.
    - można sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie. J
    - jak w instalacji gazowej sprawdzić – nie wiem.

    Takie wróżenie... z dywagacją...

    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 18-10-2016 o 21:57

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS TI
    Postów
    8

    Domyślnie

    to tak wymieniłem świece na platynowe i poprawa znaczna ale dalej jest błąd p0302 wypadanie zapłonu, cewki też bym wykluczył ponieważ zamieniłem miejscami i żadnej różnicy nie było.

Podobne wątki

  1. [MiTo] 1.4 TB 155KM nowy nabytek z błędami.
    Utworzone przez pephone w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2016, 13:14
  2. Biedna alfa 156 I 2,5 V6 urwany pasek rozrządu
    Utworzone przez asusgold w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 17:53
  3. Problem z błędami ( code )
    Utworzone przez kago323 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 13:06
  4. moja biedna Alfinka co sie dzieje
    Utworzone przez Slawo w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 13:50
  5. 147 - komputer sypie błędami
    Utworzone przez jarek_sdz w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory