Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problemy z elektryką...

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 116 PS Distinctive
    Postów
    56

    Domyślnie Problemy z elektryką...

    Witam. Mój problem polega na tym że zalałem sobie całe drzwi kierowcy, dosyć dużo wody wlało się w drzwi(już nawet nie chcę się rozpisywać jak to się stało itd.) i między innymi zalało ten sterownik od opuszczania szyb. Nie działa mi teraz opuszczanie szyb, miga mi licznik kilometrów, nie pojawia się temperatura, nie działają lampki dolne w drzwiach i nie otwiera mi się bagażnik ani z kluczyka ani z kabiny.
    Pytanie moje brzmi...czy wystarczy że jeśli wszystko tam powysycha to problem zniknie czy już nawet o tym nie ma co marzyć i trzeba kupić nowy ten przekaźnik?? A może jeszcze coś innego...?? Z góry dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Musisz to sprawdzić, czyli wyciągnąć sterownik z drzwi i starannie go wysuszyć, być może to pomoże (sterownik wyciągniesz odkręcając śrubkę którą jest przymocowany, potem wystarczy pociągnąć go do góry, wyskoczy z zaczepów i pozostaje odpięcie kabelków). Licznik miga bo prawdopodobnie komputer wykrył problem na szynie CAN.
    Jeśli wysuszenie nic nie pomoże to pewnie trzeba będzie sterownik wymienić lub naprawić, jeśli się da.
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 22-04-2012 o 20:09

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekml Zobacz post
    Musisz to sprawdzić, czyli wyciągnąć sterownik z drzwi i starannie go wysuszyć, być może to pomoże (sterownik wyciągniesz odkręcając śrubkę którą jest przymocowany, potem wystarczy pociągnąć go do góry, wyskoczy z zaczepów i pozostaje odpięcie kabelków). Licznik miga bo prawdopodobnie komputer wykrył problem na szynie CAN.
    Jeśli wysuszenie nic nie pomoże to pewnie trzeba będzie sterownik wymienić lub naprawić, jeśli się da.
    tak jak kolega pisze...jest szansa /gdyż płytka sterownika powinna być zabezpieczona warstwą lakieru/ że elementy na płytce nie zwarły się wcześniej niż doprowadzone napięcia w kostkach połączeniowych.Zacznij od sprawdzenia bezpieczników zgodnie z schematami z eLearna.

Podobne wątki

  1. Problemy z elektryką
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 17:42
  2. [146] Problemy z elektryką
    Utworzone przez Aulin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 09:45
  3. Problemy z elektryką
    Utworzone przez Ozdo w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 10:55
  4. Problemy z elektryką
    Utworzone przez sebo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 07:58
  5. [155] problemy z elektryką
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory