Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Motor Control system failure

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147
    Postów
    11

    Domyślnie Motor Control system failure

    Witam,

    Posiadam alfe 147 1.99 jtd 150 km. Nastaly mrozy i niestety moja Alfa cos zle sie poczula.
    Mianowiecie wczoraj wybralem sie w trase ok. 300 km. Auto stalo w garazu w temperaturze ok -2 st (na zewnatrz ok -20).
    Wyjechalismy wszystko wygladalo ok pozatym ze temperatura cieczy chlodzacej byla dosc niska jakies 3-4 kreski, ale chyba byl to wina temepratury.
    Po przejechaniu jakis 80 km zapil sie blad M.C.S.F. Zatrzymalem sie chwile odcekalem uruchomilem ale blad wystepowal dalej. Jednak nie bylo zadnyh spadkow mocy, szarpniec itp. Pojechalissmy dalej jakies nastepne 150 km i samochod nagle stracil przyspieszenie na biegu 4 w gore. Pedal gazu mozna wcisnac w podloge ale i tak zadnej reakcji nie bylo. Dojechalem do miejsca dolecowgo i zostawilem Alfe w garazu majac nadzieje, ze moze jak sie ogrzeje to objaw zniknie. Niestety dzisiaj po uruchomieniu blad dalej wystepowal, wsiadlem zeby zobaczyc czy dalej brak przyspieszenia. Tutaj zaskoczenie bo samochod przyspieszyl raz jak dawniej ale potem znowu brak przyspieszenia na wyzszych biegach. Dodatkowo dzisiaj dzwiek silnika jest inny niz zwykle (tak mi sie wydaje). I teraz pytanie co moge zrobic i co podejrzewac, tak zeby nie zlapac sie na niepotrzebne koszty u mechanika.

    W pierwszej kolejnosci bym typowal EGR potem filtr powietrza albo jakies przewody cisnieniowe, gruszka ? Czy w ogole probowac dolewac dodatki czyszczace EGR ? Mam tylko nadzieje ze obedzie sie bez wymiany lub regenearcji turbiny... Prosze o sugestie. Z gory dziekuje za pomoc. Jakby ktos znal jakiegos dobrego mechanika w Warszawie, ktory potrafilby sobie z tym poradzic, bez zbytniego obciazenia portfela prosze o kontakt.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    Przeładowana turbina-przeczyść czujnik ciśnienia doładowania tzw. Overboost.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    A oleju nigdzie nie wywaliło na silnik?

    Przeładowanie też możliwe.

    Poczytaj jaki kabel kupić i jaki program sobie na laptopa wgrać celem diagnostyki.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    Skąd jesteś dokładnie? Dziś będę w stolicy to mogę podjechać do Ciebie z kompem i Ci sprawdzić co jest

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW TI 2.4 Q4
    Postów
    9

    Domyślnie

    MCSF ma kilka znaczeń ale najczęściej chodzi o EGR. Przerabialem podobny temat. Auto zaczęło bardziej kopcić, zapalił się z czasem check silnika i zabrakło mocy. Zimna szła jak należy. Po kilku km utrata mocy, odcięcie turbo i jazda bez sił. Wyczyść EGR, zalej lepszego paliwa i bądź w drodze powrotnej mało eko. Za ogarnięcie EGR skasowano mnie 50zł.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147
    Postów
    11

    Domyślnie

    [MENTION=46797]nymkowy[/MENTION] dzieki bardzo ale niestety zbyt pozno odczytalem wiadomosc;/ jutro mam nadzieje kolega przyniesie mi interfejs i bede wiedziec wiecej.
    Odnosnie ropy to zawsze lalem Verve ON i nie bylo problemu.

    A jak bardzo skomplikowanie jest czyszczenie czujnika. Znalazlem link forum.alfaholicy.org/zrob_to_sam/101876-czyszczenie_czujnika_doladowania_156_jtdm.html i wyglada ze jest to nawet 147 1.9 jtd czyli to samo co u mnie. Na co dodatkowo zwrocic uwage podczas demontarzu, tak zeby nie zrobic gorzej ?

    I jak sie okaze ze jednak byl to czujnik to mogl on spowodowac jakies dodatkowe uszkodzenia, które warto sprawdzić?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez lukiop76ers ; 10-01-2017 o 21:49

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    Jakby Ci jednak nie podrzucił interfejsu to napisz na PW to podjadę,daleko nie mam uważaj żeby go tylko nie uszkodzić,możesz kupić do czyszczenia (typu coś do hamulców) a jeśli chodzi czy mógł on coś uszkodzić,to raczej nie. Też miałem z tym problem i czyszczenie pomogło

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Dzisiaj nie miałem czasu żeby czyścic czujnik ale udało mi się odczytać kod błędu - P0238. Jutro przeczyszczę czujnik i mam nadzieje, ze będzie po problemie.
    A do czyszczenia nitro użyję nitro chyba może być ?
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Nitro jest rewelacyjne ale nie do plastików czy gumy. Alkohol izopropylowy (IPA), benzyna ekstrakcyjna - to jest dobre. Jakimś miękkim pędzelkiem czyść a na koniec pryśnij odtłuszczaczem do hamulców. Uważaj bo czujnik może ciężko wychodzić od zgromadzonego na nim nagaru. Poza tym do przejrzenia wejście do kolektora celem sprawdzenia ilości zgromadzonego tam nagaru.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Przeczyściłem dzisiaj czujnik był faktycznie zabrudzony. Benzyna ekstrakcyjna i pędzelek, pozostawiłem do wysuszenia, zamontowałem.
    Niestety dalej błąd występuje://. Przejechałem się i jak poprzednio pierwsze przyspieszenie na 4 biegu ok ale drugie już nie istnieje..:/

    Hmm to pewnie dam teraz do przeczyszczania EGRa bo czy ten czujnik działa to raczej chyba sie nie da sprawdzić ? Czy jakby nie działał to w ogole były by inne objawy?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Motor control system failure JTD
    Utworzone przez rafaddd w dziale GT
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 22-09-2019, 09:45
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez Beautymania w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 13:57
  3. Motor Control System Failure - EGR?
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:12
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory