Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Światła dzienne, dysze mgłowe

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mariano97
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    47

    Domyślnie Światła dzienne, dysze mgłowe, stuki, podświetlenie zapalniczki

    Witam

    chciałem się Was doradzić w paru kwestiach.

    Pierwsza to światła dzienne. Miałem w planach jechać do elektryka aby zrobił światła dzienne na drogowych lub przeciwmgłowych, ale przeglądnąłem internet i bez problemu można kupić moduł i zrobić to samemu. Co myślicie o tym ? http://allegro.pl/modul-swiatel-dlug...050431696.html (nie o module tylko w ogóle o tym zabiegu )

    Druga sprawa to dysze spryskiwaczy. Postanowiłem, że pasowałoby wymienić na mgłowe. Znalazłem takie coś, sądząc po nazwie aukcji powinno pasować ale różnie bywa. Ktoś ma ? co myślicie ? http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza...374460168.html Czy przy wymianie na mgłowe konieczne są inne modyfikacje ?


    Kolejna sprawa to lekki stuk po odpuszczeniu gazu. Ewidentnie czuć przy puszczaniu jak i dodawaniu gazu tak jakby ruch silnika coś w tym stylu. Nie wiem jak to inaczej opisać. Po prostu słychać tak jakby załączanie napędu a chyba nie powinno być aż tak tego słychać. Może pomożecie w diagnozie.


    Ostatnia sprawa dotyczy podświetlenia zapalniczki, a dokładnie jego brak. Przy okazji demontażu mieszków postanowiłem, że naprawię podświetlenie zapalniczki. Byłem przekonany, że to kwestia spalonej żarówki. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że pod mieszkiem kryje się urwany kabel (dość długi) który wychodzi z zapalniczki. Zauważyłem też że na zapalniczce mam założoną tak jakby "czarną obrączkę" . Przykrywa ona pomarańczową obwódkę zapalniczki która się podświetla w przypadku sprawnego podświetlenia. Dobrze kombinuję ? Poniżej foto kabelka o którym pisałem i czekam na jakieś rady aby ponownie mieć podświetlaną zapalniczkę

    foto w załączniku !


    liczę na pomoc
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0661.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	188344  
    Ostatnio edytowane przez Mariano97 ; 16-01-2016 o 16:35

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Przeciez o mglowych masz kilka tematów niżej... podalem tez od czego pasują.

    Jak stuk po lewej pod pedałami to w moim przypadku byl przegub wewnętrzny (jeszcze chwila a łożyska by sie wysypały).

    Sprawdź w eLernie schemat wiązki idącej do zapalniczki - czy jest OK. Ja mialem popierd... CB radio bylo pod zapalniczkę podlaczane.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    O światłach dziennych była już masa tematów i wszystkie opcje były rozpisane.

    Dysze mgłowe spryskiwaczy podobno pasują od Mito. Parę tematów niżej jest o tym dyskusja.

    Zapalniczki miały w ogóle podświetlenie?

    Wyryte rantem felgi

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Zapalniczki mają podświetlenie. Świeci się czerwona część dookoła zapalniczki.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    A to muszę sprawdzić u siebie bo nie zwróciłem nigdy uwagi a rzadko korzystam z zapalniczki

    Wyryte rantem felgi

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mariano97
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    47

    Domyślnie

    Ja tą czerwoną obwódkę mam zasłonięte czarnym idealnie pasującym plastikiem (da się ściągnąć) + urwany kabel

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    SG
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano97 Zobacz post
    Pierwsza to światła dzienne. Miałem w planach jechać do elektryka aby zrobił światła dzienne na drogowych lub przeciwmgłowych, ale przeglądnąłem internet i bez problemu można kupić moduł i zrobić to samemu. Co myślicie o tym ? http://allegro.pl/modul-swiatel-dlug...050431696.html (nie o module tylko w ogóle o tym zabiegu )
    Zaciekawiłeś mnie z tym modułem, bo zwykłe chińskie DRL w Alfach wyglądają tandetnie. Nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego modułu. Czy ktoś z forumowiczów korzysta i napisze o tym coś więcej, czy się to opłaca?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domo
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD m-jet 16v 140 km - dzwon :( / Alfa Romeo GT 1.9 JTD m-jet 16v 150 km Q2 :)
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano97 Zobacz post
    Ja tą czerwoną obwódkę mam zasłonięte czarnym idealnie pasującym plastikiem (da się ściągnąć) + urwany kabel
    To jest stan fabryczny - świecić powinno gniazdo wewnątrz zapalniczki a nie kółeczko wokół. Ja co prawda ten plastik usunąłem bo wolę podświetlony okrąg ale to już przeróbka.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mariano97
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    47

    Domyślnie

    to akurat drobiazg, nie wiem od czego jest urwany kabel i do czego go przylutować czy coś, bo pewnie on ma wpływ na brak oświetlenia.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post

    Sprawdź w eLernie schemat wiązki idącej do zapalniczki
    Tu masz odpowiedź, wysil się.

Podobne wątki

  1. [MiTo] światła dzienne
    Utworzone przez busso w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 17:23
  2. Jak powinny być wyregulowane światła p-mgłowe?
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 12:38
  3. Światła dzienne
    Utworzone przez qwerek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 19:36
  4. światła dzienne
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory