Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Głuche pukanie na wolnych obrotach na zimnym silniku

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomaszzz
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Berlina 159, 06, 2.4 Turboklekot
    Postów
    131

    Domyślnie Głuche pukanie na wolnych obrotach na zimnym silniku

    Mam problem... coś mi głucho puka na zimnym silniku (2.4 JTDm), jak było zimniej to pukało bardziej, teraz mniej, jak silnik się nagrzeje to pukanie ustaje(choć mam wrażenie, że podczas jazdy jest głośniej w kabinie niż było prędzej, ale w między czasie usunąłem DPFa (wycięty i wspawana rura) i nie wiem, czy to może mieć związek ze słyszalnością silnika), puka tylko na wolnych obrotach, minimalne dodanie gazu eliminuje pukanie. W dodatku mam wrażenie, że nasilenie pukania zależy od tego 'jak auto stoi', czasem puka bardziej,czasem mniej, dziwne skojarzenie dwóch rzeczy,ale tak właśnie się dzieje.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Czy puka przy wciśniętym pedale sprzęgła i bez? To pytanie odnośnie koła dwumasowego.
    Jeśli problem pojawił się po wycięciu DPFu, to może właśnie ta rura co ją wstawiłeś zamiast filtra o coś puka, bo na biegu jałowym, przy zimnym silniku drgania są większe, więc i wydech bardziej się trzęsie...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomaszzz
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Berlina 159, 06, 2.4 Turboklekot
    Postów
    131

    Domyślnie

    Wciśnięcie sprzęgła niczego nie zmienia. a właśnie nie mogę sobie teraz przypomnieć, muszę zajrzeć pod spód i zobaczyć co z tym wydechem.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Po wycięciu DPF-a zawsze auto chodzi trochę głośniej bo wydech jest bardziej przelotowy.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Mam podobne głuche pukanie na wolnych obrotach. Do tej pory pojawiało się tylko w chłodne dni, teraz prawie zawsze, ale dopiero kiedy silnik się rozgrzeje i chwilę pochodzi na wolnych obrotach. Najgorsze jest to, że podejrzewam dwumase choć w styczniu zeszłego roku była wymieniona na nową Valeo, kupiona na Allegro. Mam nadzieję, że to może coś innego, ale co może tak głucho stukać na wolnych obrotach. Dodam, że jeżeli to dwumasa to przejechałem na niej 20 tys. km.
    Ostatnio edytowane przez Romek ; 17-02-2014 o 13:34

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomaszzz
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Berlina 159, 06, 2.4 Turboklekot
    Postów
    131

    Domyślnie

    wątpię żeby u Ciebie dwumasa pukała (99%, że to nie jej sprawka).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Jeżeli to nie dwumasa to co. Niedługo jadę na przegląd, po zdjęciu osłony silnika posłuchamy co to może być tylko, że ten dżwięk jest dobrze słyszalny gdy się siedzi w aucie, po podniesieniu maski już nie jest to tak łatwo usłyszeć.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    AR159SW 2.0 JTDm 2009
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszzz Zobacz post
    Mam problem... coś mi głucho puka na zimnym silniku (2.4 JTDm), jak było zimniej to pukało bardziej, teraz mniej, jak silnik się nagrzeje to pukanie ustaje(choć mam wrażenie, że podczas jazdy jest głośniej w kabinie niż było prędzej, ale w między czasie usunąłem DPFa (wycięty i wspawana rura) i nie wiem, czy to może mieć związek ze słyszalnością silnika), puka tylko na wolnych obrotach, minimalne dodanie gazu eliminuje pukanie. W dodatku mam wrażenie, że nasilenie pukania zależy od tego 'jak auto stoi', czasem puka bardziej,czasem mniej, dziwne skojarzenie dwóch rzeczy,ale tak właśnie się dzieje.
    No jakbym czytał o swojej Alfie - też zanim się rozgrzeje (ale nie od razu po odpaleniu), też mam wrażenie, że czasem pomaga podjechanie pół metra. Związku ze sprzęgłem brak. DPF jest, silnik 2.0 JTDm 170.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomaszzz
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Berlina 159, 06, 2.4 Turboklekot
    Postów
    131

    Domyślnie

    no u mnie też odgłos jest słabo słyszalny z zewnątrz co utrudnia lokalizację ;/

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    Witam,
    U mnie w autku po odpaleniu rowniez slychac takie dziwne pukanie...jakby czyms twardym w plastyk. pukanie jest rownomierne z charakterystycznym dzwiekiem silnika diesla:p Nie wiem jak to nazwac...no ten 'klekot'. Po przejechaniu paru kilometrow wszystko jest cacy.
    Po wcisnieciu sprzegla stukac przestaje. Po puszczeniu znow zaczyna...
    Diagnoza? 3 mechanikow...profesjonalnych i 2wie zlote raczki stwierdzili, ze to luzne kolo pasowe dwumasowe !nie mylic z kolem dwumasowym sprzegla! I duzo alf ma ten problem. Po prostu jezdzic i sie nie przejmowac.
    Jak zacznie na prawde mocno walic lub guma tlumiaca drgania(w tym kole) bedzie mocno zniszczona to wtedy wymienic.

    Takze jak stukac przestaje to znaczy, ze to nie sprzeglo...bo inaczej walilo by non stop.

    Szerokosci!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 12:48
  2. Głuche stukanie na zimnym silniku...
    Utworzone przez konkret_2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2014, 19:02
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 23:34
  4. Bella gaśnie na wolnych obrotach przy zagrzanym silniku:(
    Utworzone przez mati9201 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 18:23
  5. [159] Na zimnym silniku brak mocy na wolnych obrotach. Diagnostyka - błąd 5 cylindra w 1.9?
    Utworzone przez Smigi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory