Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Temat: Zaczynam mieć dość Alfy...

  1. #1
    Starscream
    Gość

    Domyślnie Zaczynam mieć dość Alfy...

    Mam swoją Alfinkę od kwietnia tego roku, w tym czasie zrobiłem nią już 40 tys. km, ale wymieniałem w niej już takie rzeczy, o których w innych autach ludzie nawet nie słyszeli, że trzeba coś takiego robić.. Po kolei poszło: wysprzęglik, tydzień później sprzęgło, koło dwu-masowe, wahacze przednie górne, stabilizator, tarcze przód, tył (no to akurat w każdym aucie trzeba) fotel kierowcy (!!!!!!!) bo był krzywy, stabilizator silnika, łatałem kostkę pod fotelem od airbag'a, tapicerkę bagażnika, siłowniki podnoszenie klapy bagażnika, teraz szykuje się termostat, bo auto wogóle się nie nagrzewa, rozrząd, świece żarowe, ABS i kto wie co jeszcze wyjdzie... Do tego jeszcze malowałem ją bo mi się stary lakier nie podobał, bo był strasznie zniszczony... Koszt tych zabaw przekroczył dwukrotnie wartość auta, przecież to jest jakaś paranoja! Jest ładna, wyróżnia się z tłumu, fajnie się prowadzi, ale... Nie wiem, próbuje się na siłę przekonać, ale coraz mi ciężej.. :roll:

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar limak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    AR146 1.4 TS 16V
    Postów
    80

    Domyślnie

    Starscream, ...powiem Ci, ze nie spodziewalbym sie po Twojej Alfie takiego braku litosci dla Twojego portfela. W Czestochowie wygladala na zadowolona z Ciebie, na hamowni tylko podkowe zgubila z deklarowanej mocy...
    Pamietam jak pozniej rozmawialismy telefonopatycznie... to mowiles o sprzegle...

    ...teraz szczerze - czym ją zdenerwowales, ze niczym kobieta sie teraz msci? :mrgreen:

  3. #3
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    buhahaha :mrgreen: , jeśli uważasz że kupisz paska, bejce czy merola w dizlu w których ci dwumasówka wkrótce nie padnie to gratuluję optymizmu, przecież te auta też bez powodu nie są sprzedawane. Wahacze to standard, rozrząd tak samo, wymienia się co jakiś czas, akurat padło na ciebie. ABS, tapicerka to nowość - to u mnie jeszcze nie padło. Ciekawe co z tym ABS-em się dzieje może tylko czujnik?. Jeśli wziąłeś się za lakierowanie, to stary nie masz już wyjścia, albo będziesz ładował szmal dalej, albo okaże się że wyszykowałeś furę swojemu następcy - wybór należy do ciebie! Ja na swoją wydałem fortunę, ale co z tego jakbym kupił inną wydatki byłyby takie same jak nie większe. W alfie masz przynajmniej bonus przy zakupie...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie Re: Zaczynam mieć dość Alfy...

    na zielono i do Odry DD

    a to nie widziałeś lakieru w momencie kupna?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    669

    Domyślnie

    Sprawa prosta kupiłeś wyeksploatowany samochód z przebiegiem ok 250 - 300 tyś i należy wymienić kilka podzespów i smigać dalej. Zawsze ciekawi mnie fakt że samochody w kraju są tańsze, niż z podobnym przebiegiem w np D , NL , F czy I.

  6. #6
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    no nabiegane ma sporo, skoro do takich wymian poważnych doszło. Ale diesel używany z niskim przebiegiem to fikcja, napawana przez handlarzy którzy starają się spełniac marzenia przeciętnego polaka o używanym ale w miare mało eksploatowanym aucie. Znajdźcie mi kogos kto porwał by się na wóz o przebiegu 400 000km, któych jest i tak większośc w Polsce.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  7. #7
    Mr_Bungle
    Gość

    Domyślnie

    Powiedz mi, z jakiego powodu wymieniałeś tapicerkę bagażnika? :shock: A co do reszty napraw no to tak już jest, jak się ma zwyczajnie w świecie pecha i kupi coś, co powinno się raczej już sprzedawać :? Zresztą też miałem "parę" problemów w ciągu 2 miesięcy od zakupu (a i do tej pory mam conieco w spadku po poprzednim właścicielu), ale tak to już jest jak się kupuje auto używane.

  8. #8
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    troche z innej beczki , nikomu nie życze walić z 30kmh w inny pojazd czymś takim jak AR166 , koszt naprawy astronomiczny . Za te pieniądze które już wywaliłem w naprawe kupiłbym sobie dwa golfy w eleganckim stanie , dla przykładu chłodnica wody 790 zł . gdybym nie był zagorzałym fanem marki pociołbym kures,,,, two szlifierką na żyletki . :twisted:

  9. #9
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    teraz już nie mam wyboru i jeździć nią będę nadal, co do lakieru, widziałem, ale postanowiłem, że i tak kupię... Tak zgaduję, że ma nalatane ze 300tys, a nie jak w chwili zakupu 160tys, w aucie 9-cio letnim... Miałem ją chipować, trochę doinwestować jeszcze ale koniec, teraz już tylko to, co jest w eksploatacji potrzebne.. Ale drugiej Alfy już na pewno nie kupię... :cry:

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Starscream
    teraz już nie mam wyboru i jeździć nią będę nadal, co do lakieru, widziałem, ale postanowiłem, że i tak kupię... Tak zgaduję, że ma nalatane ze 300tys, a nie jak w chwili zakupu 160tys, w aucie 9-cio letnim... Miałem ją chipować, trochę doinwestować jeszcze ale koniec, teraz już tylko to, co jest w eksploatacji potrzebne.. Ale drugiej Alfy już na pewno nie kupię... :cry:
    Zapraszam do alfaholiczej 'frakcji bmw'. :mrgreen: Właśnie się dziwiłem, dlaczego tak długo nie pojawia się żadna aktualizacja w wątku o modyfikacji Twojej 156. Nie ma się co łamac, parę razy też już miałem ochotę pozbyc się sznycelwagona, ale nie miałem sumienia. Zresztą, nikt nie doceni tego, ile serca w samochód zostało włożone przy ewentualnej odsprzedaży.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

Podobne wątki

  1. Cześć Wszystkim :-) Zaczynam przygodę z Alfą 166
    Utworzone przez martencya w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 20:38
  2. Nasze Alfowe FILMY - Ja zaczynam :)
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 22:44
  3. Mam dość!!!
    Utworzone przez whoocash1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 07:37
  4. Już mam dość
    Utworzone przez arti13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 16:30
  5. [156] to się nazywa mieć ph
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 20:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory