Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alarm jak go uzbroic albo gdzie dostać ...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie Alarm jak go uzbroic albo gdzie dostać ...

    witam dziś zakupiłem nową centralkę do zdalnego zamykania samochodu z kluczykiem centralka działa zdalnie, nawet zaskoczył mnie jej zasięg, ale teraz chciał bym uzbroić alarm ale mam problem bo nie mam kluczyka aby przekręcić na ON próbowałem jakoś igłami, chciałem zewrzeć później kable ale są 3
    hm czy mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie mogę dostać kluczyk z zamkiem?
    fota ( kluczyk pożyczyłem od kolegi z fiata uno pasuje ale nie da się przekręcić )

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    powie mi ktoś jak uruchomić ten alarm czy nie:| rozebrałem ten przełącznik na kluczyk i na krótko podłączyłem styki zwarte na ON i nic z tego, w końcu zajrzałem do centrali za schowkiem niby wszystko w porządku, w czym tkwi problem coś spalone przeprogramowane?
    odłączyłem kable od centrali to nawet centralny zemek przestał działać , wiec co nie tak

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Nie tak szybko
    Mało kto wie (ja też nie) co z czy się jje.
    Ten zamek z włacznikiem jest bardzo podobny do zamków jakimi się zamyka dyski twarde w kieszeniach w obudowach komputerowych. Z tym że te zamki z kompów mają zazwyczaj po dwa kable. Weź ten swój zamek i idź do większego sklepu z częściami elektronicznymi i kupisz taki zameczek razem z kluczykami. Potem trzeba tylko przelutować kabelki analogicznie.
    Niestety nie pomogę ci w zakresie jak jest centralny zamek z pilotem pożeniony z alarmem bo nie mam ani jednego ani drugiego, ani też samochodu z tym, żeby to rozkminić - a bardzo bym chciał.... bo chciałbym to u siebie mieć w oryginale.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    czy ja muszę kupić to nowe?? ale nie wiem czy to jest centrala do alarmu? bo jak odłączyłem jeden kabel to centralny przestał działać i tak po kolei , czy ja musze zaprogramować od nowa alarm?? czy jak czemu to takei skomplikowane w tych alfach,
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02505.jpg
Wyświetleń:	1009
Rozmiar:	69.5 KB
ID:	7505  

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Więc tak. To białe na ostatnich zdjęciach to moduł centralnego zamka i szyb elektrycznych. U mnie też jest to białe. Steruje to otwieraniem/zamykaniem drzwi a także podnoszeniem i opuszczaniem szyb w przednich drzwiach.

    Odbiornik pilotów w kluczykach jest w bagażniku (na suficie bagażnika obok lampki oświetlenia bagażnika) - takie czarne pudełeczko - idzie do tego 6 kabli w 16 pinowej wtyczce.

    Natomiast centralka od alarmu jest w jednej obudowie z syreną alarmową i jest zamontowana pod lewym przednim błotnikiem obok kielicha.
    Ten kluczyk na pierwszych fotkach (obok gniada OBD) jest do włączania/wyłaczania syreny alarmowej. Schemat tego kluczyka można znaleźć w DTE.

    I teraz tak: odbiornik pilotów (czarne pudełko w bagażniku) jest połaczony linią szeregową (2 kable) z modułem centralnego i szyb (białe pudełko pod poduszką pow. pasażera).
    Odbiornik pilotów, pin w gnieździe diagnostycznym OBD i syrena alarmowa jest połączona jednym kablem (komunikują się tym? czy też to tylko podłączenie do gniazda OBD?).

    Nadajniki w kluczykach muszą być sparowane z odbiornikiem pilotów w bagażniku.
    Odbiornik pilotów na 98% nie musi być sparowany z modułem centralnego zamka i szyb elektrycznych. (napisałem 98% bo u mnie po podłaczeniu odbiornika pilotów, można z pilota zamknąć drzwi ale nie można otworzyć i nie wiem dlaczego)

    Tak przy okazji: Kostki immo w kluczykach (takie małe czarne) muszą być sparowane z modułem immo znajdujacym się za bezpiecznikami obok kierownicy. Moduł immo musi być sparowany z komputerm wtryskowym (na przepustnicy w 2,0 TS).

    Czy syrena musi być sparowana z odbiornikiem pilotów lub modułem centralnego i czy się jakoś z nimi komunikuje - tego jeszcze nie wiem.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Moduł immo musi być sparowany z komputerm wtryskowym (na przepustnicy w 2,0 TS).
    - nie musi, jesli wczesniej ECu był wyzerowany.
    - pierwsze podłączenie puszki immo spowoduje przepisanie zapisanych kluczy w puszce immo do ECU.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - nie musi, jesli wczesniej ECu był wyzerowany.
    - pierwsze podłączenie puszki immo spowoduje przepisanie zapisanych kluczy w puszce immo do ECU.
    To wszystko co napisałeś to prawda. Ja pisałem o sytuacji np. kupna używki - wtedy komplet musi być od jednego auta.

    Przy okazji bubu321 - zapytam gdybym ci przesłał ECu to bys mi wyzerował? i za ile?
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - jesli to M1.5.5 to za darmo ale musze znac jakia wersje softu chcesz tam miec.
    - ponieważ wczesniej cały soft zostaje wurzucony z flasha, wyzerowany.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamien007 Zobacz post
    witam dziś zakupiłem nową centralkę do zdalnego zamykania samochodu z kluczykiem centralka działa zdalnie, nawet zaskoczył mnie jej zasięg, ale teraz chciał bym uzbroić alarm ale mam problem bo nie mam kluczyka aby przekręcić na ON próbowałem jakoś igłami, chciałem zewrzeć później kable ale są 3
    hm czy mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie mogę dostać kluczyk z zamkiem?
    fota ( kluczyk pożyczyłem od kolegi z fiata uno pasuje ale nie da się przekręcić )
    Tak na szybko: Szary zwarty z pomarańczowym a rozwarty z białym - alarm włączony.
    Szary rozwarty z pomarańczowym a zwarty z białym - alarm wyłączony.

    Poza tym - napisałeś że kupiłeś nową centralkę do zdalnego zamykania razem z kluczykiem. Znaczy - to czarne pudełko siemens montowane w bagażniku obok lampki jak sądzę.
    Najprawdopodobniej alarm się nie uzbroi ponieważ ma zapisane w pamięci kluczyki i moduł odbiornika pilotów a tu pojawia mu się nowy odbiornik i kluczyk.
    Podłaczenie nowej czystej syreny do dbiornika powoduje zę syrena zapisuje w pamięci kluczyki zapisane w odbiorniku pilotów.

    Wniosek - wymiana odbiornika pilotów wymaga nowej fabrycznie syreny LUB wyzerowania pamięci EEprom syreny. Syrena ma czystą pamięć i zapisuje sobie kluczyki przypisane do odbiornika pilotów. Z tego co zauważyłem to na forum elektroda.pl ten temat przerabiał (z sukcesem - wyzerował pamięć syreny i przypisał do niej kluczyki) użytkownik Kali_33 który jest również użytkownikiem tego forum - a że sprawa dotyczyła alfy 156 to może być ta sama osoba.
    Ostatnio edytowane przez r-sokol ; 04-03-2010 o 09:24 Powód: uszczegółowienie końca postu (to co w nawiasie)
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  10. #10
    demon7791
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamien007 Zobacz post
    witam dziś zakupiłem nową centralkę do zdalnego zamykania samochodu z kluczykiem centralka działa zdalnie, nawet zaskoczył mnie jej zasięg, ale teraz chciał bym uzbroić alarm ale mam problem bo nie mam kluczyka aby przekręcić na ON próbowałem jakoś igłami, chciałem zewrzeć później kable ale są 3
    hm czy mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie mogę dostać kluczyk z zamkiem?
    fota ( kluczyk pożyczyłem od kolegi z fiata uno pasuje ale nie da się przekręcić )
    Noooooo, tez mam ten problem

Podobne wątki

  1. Łożyska kół przednich SKF, gdzie dostać?
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 12:24
  2. Jak się to nazywa, gdzie to dostać.
    Utworzone przez ExO w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 21:47
  3. Gdzie dostać naklejki
    Utworzone przez kamien007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 17:56
  4. [156] gdzie to dostać..
    Utworzone przez kamien007 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 19:46
  5. [GTV] Gdzie dostać odboje?
    Utworzone przez marshall w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 07:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory