Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Trzęsie przy przyspieszaniu

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie Trzęsie przy przyspieszaniu

    Witam.

    Mam taki mały problem. Przy przyspieszaniu tak w granicach 2000 obr/min i wciśniętym gazem w podłogę trzęsie mi samochodem. Kiedy odpuszczę trochę gazu to wszystko jest ok. Mam lekkiego guza na prawej przedniej oponie na boku czy to może być od tego?
    I jeszcze jedno. Przy ostrym hamowaniu hamulce strasznie buczą. Czy to może być zwichrowana tarcza? Sprawdzałem kilka dni temu tarcze i klocki bo zawieszenie było robione i są ok.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lubo89 Zobacz post
    Witam.

    Mam taki mały problem. Przy przyspieszaniu tak w granicach 2000 obr/min i wciśniętym gazem w podłogę trzęsie mi samochodem. Kiedy odpuszczę trochę gazu to wszystko jest ok. Mam lekkiego guza na prawej przedniej oponie na boku czy to może być od tego?
    I jeszcze jedno. Przy ostrym hamowaniu hamulce strasznie buczą. Czy to może być zwichrowana tarcza? Sprawdzałem kilka dni temu tarcze i klocki bo zawieszenie było robione i są ok.

    Pozdrawiam.
    a jak sprawdzałeś te tarcze ??

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie

    Przegub homokinetyczny - wewnętrzny na 100%. Mam to już od 2 lat. warczy/trzęsie jak się depnie na największym momencie obrotowym przy wysokich biegach (znaczy wtedy gdy chce się w najprostszy sposób dwumasa dobić - 5 bieg i 1800rpm i full gaz).
    Przez ten czas nic z tym nie zrobiłem. Nauczyłem się że należy redukować jak chce się strzelić popisówe i tyle. Podobno są już przeguby wewnętrzne do kupienia osobno, nie sprawdzałem. Wiem tyle że jak coś to się wymienia całą pół oś ok 600zł.
    Straciłem przegub na dziurze w drodze.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał lubo89 Zobacz post
    Witam.

    Mam lekkiego guza na prawej przedniej oponie na boku czy to może być od tego?
    i nie boisz sie z tym jezdzic? wiesz o tym ze pewnego dnia ten guz moze peknac np przy predkosci 100km/h? opona do natychmiastowej wymiany.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie

    Lubo89 oponę wymieniaj jak najszybciej. W sierpniu zauważyłem taką bulwę na boku opony a mam profil 45. Pękło 8 tych nitek. Nie stać mnie było na nową opnę więc bagatelizowałem i jeździłem. Ale ostatnio zaczęło powietrze schodzić tak co miesiąc 1,5 bara do atmosfery. Dziś kupiłem używane z bieżnikiem chyba 3mm by się nie zabić przez tego guza http://moto.allegro.pl/item950541887...5_17_2szt.html

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    Cytat Napisał lubo89 Zobacz post
    Witam.

    Mam taki mały problem. Przy przyspieszaniu tak w granicach 2000 obr/min i wciśniętym gazem w podłogę trzęsie mi samochodem. Kiedy odpuszczę trochę gazu to wszystko jest ok. Mam lekkiego guza na prawej przedniej oponie na boku czy to może być od tego?
    I jeszcze jedno. Przy ostrym hamowaniu hamulce strasznie buczą. Czy to może być zwichrowana tarcza? Sprawdzałem kilka dni temu tarcze i klocki bo zawieszenie było robione i są ok.

    Pozdrawiam.
    Gdy taki stuk i trzęsienie pojawiło się nagle w mojej Belli stwierdziłem uszkodzenie osłony na przegubie wew. Nałożyłem nowego smaru, zamontowałem osłonę i pomogło

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie

    Ja byłem u TMiN z tym przegubem wewnętrznym. Rozebrali nasmarowali i nic nie dało. Na szczęście zewnętrzne są OK

  8. #8
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    U mnie trzęsło kierą i powodem tego okazało sie łozysko koła przedniego prawego..własnie się naprawia...

    Pzdr
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar macki2go
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    pyrzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 160km była Alfa Romeo 156 fl 1.9 jtd 180 ps była Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    117

    Domyślnie

    U mnie jest to samo z tym że tylko wtedy gdy silnik chodzi na powerbox-ie..........tzn ma większego kopa.......ostanio sprawdzałem wyłączyłem boxa i było ok co do przegubu to miałem wymienianyi nadal jest to samo oczywiście w momencie gdy peadał gazu idzie w podłoge na 4 i 5 biegu.........stram się mniej gwałtownie dodawać gaz i jest dobrze pozdro

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Hmmm czyli widzę, że to nie tylko mój problem. Wielkie dzięki. No zobaczymy co z tym da się zrobić. A macie jakiś pomysł co z tymi hamulcami? Ja je sprawdziłem w sensie, że klocki jeszcze są tak ok 5-7 mm. Podobno tak buczą hamulce jak jest ABS w samochodzie ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 00:03
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 13:31
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 13:57
  4. Trzęsie przy przyspieszaniu
    Utworzone przez sonic64 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 09:15
  5. Alfa trzęsie się przy przyspieszaniu
    Utworzone przez ponton26 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 18:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory