Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Lampka sufitowa tył nie włącza się na stałe

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    511

    Domyślnie Lampka sufitowa tył nie włącza się na stałe

    Wiem że sporo osób ma podobny problem z lampką sufitową z tyłu, tzn świeci tylko przy otwarciu drzwi a nie zapala się gdy ją chcemy włączyć "na stałe" np, by coś poczytać. Rozebrałem dziś jedną i zauważyłem gdy rozebrałem przycisk włączający że są tam dwie blaszki (jedna odpowiedzialna za włączenie na stałe, druga za pozycję off, czyli wyłączenie całkowite). Pomiędzy niemi jest takie kółeczko z 3 wypustkami i ono chyba się w jakiś sposób obraca wchodząc pomiędzy owe blaszki i uruchamiając odpowiedznią opcję. Gdybym zrobił zdjęcia byłoby jasne. Mi nie udało się z tym nic zrobić, zbyt miniaturowe te plasticzki, mam pytanie czy ktoś znalazł na to sposób czy lepiej wymienić na nowe/używane, działające?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    A czy w ogóle jest możliwość załączenia tylnych lampek przy zamkniętych drzwiach?
    Od kiedy mam 156 myślałem, że są tylko dwie pozycje pracy - wyłączona na stałe lub załączana przy otwieraniu drzwi.
    Może ktoś wyprowadzi mnie z błędu to rozbiorę te lampki - też wolałbym żeby dzieciaki miały możliwość załączenia sobie tej lampki przy zamkniętych drzwiach.
    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    156 jtd - kartofel ;)
    Postów
    288

    Domyślnie

    jest mnozliwośc przerabiałem temat. sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje . po rozebraniu przełącnzika lampki z tyłu ukażą się nam dwie metalowe cienkie blaszki które w zależności od przesunięcie się pod nimi takiego okrągłego kawałku tworzywa stykają się z stykami znajdującymi się właśnie po tymi blaszkami. jedna z tych blaszek odpowiada za uruchomienie lampki podczas jej naciśnięcie. jak wiadomo rzadko kiedy się tego uzywa więc blaszka odgięła sie na stałe do góry i po włączeniu nie stuka się ze stykiem. próbowąłem ją doginać ale się poprostu nie da(chyba że ktoś ma złotą metodę ). trzeba rozlutować włącznik wyjąć blaszki i dogiąć je "na sucho" po czym zmątować i wszystko hula. P) sądzę iż wszyutskie używane będą miały ten problem... pozdrawiaBTW nie wiem czy jasno napisałem czy nie pomotałem trochę treści.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Dzisiaj się jeszcze za to zabiorę - tylko pytanie jak je wyciągnąć są mocowane na zaczepy czy gdzieś przykręcone? Wolałbym nie złamać czegoś.
    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    511

    Domyślnie

    No dokładnie jak kolega pisze, dwie blaszki , jedna odpowiedzialna za właczenie na stałe , druga- przy otwieraniu drzwi. Dziś to rozebrałem ale nie ropracowałem tematu, muszę to na spokojnie zdjąć i jeszcze popróbować. Samo zdjęcie lampki to nie problem, cienkim śrubokrętem następnie podwadzić lekko element na który naciskamy ,właczając i ukazuje się nam czarny przycisk, który ostrożnie powazamy ( bowiem w środku jest sprężyna i może wyskoczyć) i dochodzimy do momentu kiedy ukazują nam się te wspomniane blaszki. Myślałem że ma ktoś jakiś gotowy sposób na to, ew manual. Jeśli uda mi się naprawić to porobię zdjęcia.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Byłem w aucie i moja lampka jest owalna i wduszana - jedno wduszenie ja wyłącza całkowicie a ponowne załącza zapalanie przy otwartych drzwiach. Nie mam żadnego kułeczka. Jakie wy macie te lampki.
    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Byłem w aucie i moja lampka jest owalna i wduszana - jedno wduszenie ja wyłącza całkowicie a ponowne załącza zapalanie przy otwartych drzwiach. Nie mam żadnego kułeczka. Jakie wy macie te lampki.
    pozdro
    krzyzie
    Kolego, ogarnij się.
    Kółeczka i inne pierdoły ukazują się po wybebeszeniu lampeczki na czynniki pierwsze. Jako że lampka ma tylko jeden włacznik który odpowiada zarówno za włączenie na stałe jak i wyłączenie dla otwartych drzwi, w środku są dwie ścieżki, które to umożliwiają i owe kółeczko z wypustkami , które moim zdanie powinno się obracać blokując raz to jedno połączenie scieżek ,raz to drugie. Tak w skrócie. Zrobię zdjęcia i pokażę, bo naprawić tego coś nie mogę.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Kolego, ogarnij się.
    Dobrze, dobrze ide się ogarnąć i wyciagnąć lampkę z auta.

    No dobrze, więc już się ogarnąłem i jest w skrócie tak:
    1. W lampce jest wlutowany przełącznik dwupozycyjny
    2. Musiałem go, wylutować żeby rozebrać go i dojść do środka - wylutowujemy trzy nóżki widoczne na zdjęciu - ja robiłem to bez odsysacza, ale proponuje go użyć będzie zdecydowanie łatwiej. Nóżka 1 jest to nóżka blaszek lewej i prawej - jest to jeden element.
    3. Po wylutowaniu wyciągamy wyłącznik trzyma się na dwóch zaczepach w obudowie lampki.
    4. Po wyciagnięciu przełącznika musimy go delikatnie rozebrać - również trzyma się na dwóch zatrzaskach.
    5.Po rozebraniu w środku mamy mechanizm, który działaniem jest podobny do mechanizmu włączania długopisu. Jedno wduszenie powoduje obrócenie się elementu, który na obwodzie ma trzy "skrzydełka" wchodzące pod lewą blaszkę powodując jej podniesienie i rozłączenie styku jednocześnie z drugiej strony blaszka traci podparcie i styka się ze stykiem dolnym powodując zamknięcie obwodu. Element widoczny na zdjęciu.
    6. Na ostatnim zdjęciu pokazane są wszystkie elementy wewnętrzne przełącznika:
    1. Element podnoszący blaszki rozłączający lewy i prawy styk.
    2. Blaszka - czyli styk nr 1.
    3. Element obracający - ten przezroczysty.
    4. Podtrzymanie dolne sprężyny
    5. Sprężyna.
    6. Przycisk przełącznika.
    7. Górne mocowanie przełącznika.
    Brakuje na zdjęciu dolnej części przełącznika z dwoma stykami 2 i 3 które wylutowaliśy w punkcie 1.

    U mnie naprawa polegała na wyczyszczeniu styków i dogięciu lewej i prawej blaszki. Dobrze jest wlutować dwa styki a blaszkę dogiąć włożyć elementy 1 i 2 i zobaczyć czy działa. Jak wszystko jest dobrze wtedy możemy składać wszystko w odwrotnej kolejności.

    Jak moje maleństwo pójdzie spać zabieram się za drugą stronę - lewa już działa .
    Dziękuję Panowie za inspiracje i wyprowadzenie z nieświadomości działania przełącznika - taka mała rzecz a cieszy.

    pozdro
    krzyzie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przełącznik dwupozycyjny.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	104.9 KB
ID:	84869   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lampka widok tył.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	105.8 KB
ID:	84870   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylutowany przełącznik.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	110.8 KB
ID:	84871   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	element rozłączający pod blaszkami.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	74.9 KB
ID:	84872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elementy składowe.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	86.8 KB
ID:	84873  

    Ostatnio edytowane przez krzyzie ; 03-02-2013 o 20:21 Powód: ogarnąłem się :)
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    511

    Domyślnie

    O widzę że coś się ruszyło. Fajnie że doszedłeś co w trawie piszczy i naprawiłeś, choć mi wydawało się że winowajcą jest przezroczysty element obracający i owe kółko nie wchodzi pod blaszki , blokując jede styki i uruchamiając drugi, ale widocznie nie to jest problemem. Także muszę pokusić się o wylutowanie, może coś zdziałam.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,585

    Domyślnie

    poprosimy o wstawienie tematu do dzialu Zrób to sam, dla potomnych

Podobne wątki

  1. [159] Lampka sufitowa / schowek na okulary -zasilanie po zapłonie
    Utworzone przez Piotr_wawa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 22:11
  2. klimatyzacja włącza się i włącza
    Utworzone przez tomek1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 06:43
  3. Lampka sufitowa z diodami LED
    Utworzone przez filu_jackass1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 08:18
  4. Autoalarm włączył się na stałe.
    Utworzone przez Robi619 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory