Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Problem z akumulatorem lub alternatorem

  1. #1
    Bob1897
    Gość

    Domyślnie Problem z akumulatorem lub alternatorem

    Jakiś czas temu wymieniłem alternator, bo w starym pękła obudowa. Dostałem inf, że ten nowy (regenerowany) jest trochę mocniejszy, ale że to nie spowoduje żadnych problemów. Jeździł dobrze, ale do czasu. Poszły szczoteczki, które wymienili, gdyż miałem półroczną gwarancję. Wymieniłem też akumulator na roczny, kupiony od kolegi. Po upływie może miesiąca Alfa zaczęła się b. szybko rozładowywać. Postoi niejeżdzona 2 dni i już nie odpala-muszę ładować akumulator. Co gorsza zaczęło dziać się coś gorszego- gdy np po dniu stania odpalam, to jakimś cudem zaskoczy, choć ledwo ledwo i jadę. Jednak ostatnio po zrobieniu ok 50km wyłączyłem na moment silnik i...nie mogłem go odpalić. Najwyraźniej alternator wcale nie ładuje akumulatora podczas jazdy. Nie wiem, czy to możliwe i czy problemem na pewno jest alternator i jakie znaczenie ma to, że był włożony ,,trochę mocniejszy" chyba on w innej Alfie chodził przed regeneracją, nie wiem, czy nie w 156. Pomóżcie

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Może w alternatorze podczas regeneracji coś schrzanili i zamiast ładować ma zwarcie i rozładowuje aku.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Sprawdz , w ogóle na chodzie czy ładuje akumulator - Mierniczkiem
    Oraz zgaś silnik przyłoż miernik zapal jakąs małą lampke bądz radio i patrz co się dzieje z napięciem akumulatora . Jak szybko spierdziela to moze być walnięta jakas cela w akumie itd.
    A mam takie pytanie jak składali tzn montowali alternator przejechali papierkiem połączenie kabla z alternatorek ? hmmm taka pierdoła a przez nią miałem jazdę ostatnio
    Moćniejszy? hmmm tym lepiej bo lepiej ładuje .
    Co do Rozrusznika hmmm jak Czujesz ze kręci itd. to znaczy ze jest dobry ( chyba ze wysprzęgla Cię w czesie odpalenia itd. )

  4. #4
    Wojce
    Gość

    Domyślnie

    Ale każdy alternator na instalacje 12 v ładuje napieciem 14-14,4 więc jak może być mocniejszy ?? sprawdź napięcie ładowania ,jak po 2 dniach nieużywania pada akumulator to on długo nie pociągnie

  5. #5
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    chodzi o moc i wydajnosc pradową
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  6. #6
    Bob1897
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziaru Zobacz post
    Sprawdz , w ogóle na chodzie czy ładuje akumulator - Mierniczkiem
    Oraz zgaś silnik przyłoż miernik zapal jakąs małą lampke bądz radio i patrz co się dzieje z napięciem akumulatora . Jak szybko spierdziela to moze być walnięta jakas cela w akumie itd.
    A mam takie pytanie jak składali tzn montowali alternator przejechali papierkiem połączenie kabla z alternatorek ? hmmm taka pierdoła a przez nią miałem jazdę ostatnio
    Moćniejszy? hmmm tym lepiej bo lepiej ładuje .
    Co do Rozrusznika hmmm jak Czujesz ze kręci itd. to znaczy ze jest dobry ( chyba ze wysprzęgla Cię w czesie odpalenia itd. )
    Nie wiem, czy przejechali, gdyż nie było mnie przy tym. Problem mam z tym, że nie mam nawet miernika. Myślę, że przejadę się do pierwszego lepszego elektryka samochodowego, raczej powinien dać radę zdiagnozować. Powiedzieli mi w sklepie, że mocniejszy, przekładali koło od starego alternatora.
    Ps. Czy istnieje możliwość, żeby to radio żarło dużo prądu na postoju i podczas jazdy? Kupiłem takie mp3 z biedronki i nie ufam mu, zwłaszcza, że często nie można go włączyć, tylko trzeba wcisnąć reset najpierw. Odłączyłem je, podładowałem aku i sprawdzę, choć nie wiem, czy to może być przyczyna.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bob1897 Zobacz post
    raczej powinien dać radę zdiagnozować
    Układ rozruch/ładowania jest tak prosty, że jego diagnostyka jest trywialna - oczywiście pod warunkiem znajomości tematu. Są to układy wysokoprądowe, więc pomiar natężenia prądu np. podczas rozruchu wykonuje się przy pomocy odpowiednich przyrządów i kabli o co najmniej takim samym przekroju jak te podpięte do akumulatora - w przeciwnym przypadku należy liczyć się ze spektakularnym paleniem izolacji i kabli.

    Przypadek kolegi - autora wątku - jest chyba klasycznym zbiegiem okoliczności. Prawdopodobnie źle została przeprowadzona regeneracja alternatora i efektem czego jest jego złe ładowanie, lub też została ona wykonana dobrze ale w tym samym czasie padł akumulator i po awaryjnym rozruchu podczas ładowania pustego akumulatora padł prostownik - tak bywa. Ogólnie całość jest to naprawy. Najpierw trzeba zadbać o odpowiednie połączenie elektryczne wszystkich elementów - alternator -> rozrusznik -> (klema plus) akumulator (klema minus) -> masa do nadwozia. Muszą być czyste, pewne i zakonserwowane. Bez ich dobrej jakości można się kręcić jak przysłowiowe "g.. w przeręblu". Zakup miernika uniwersalnego to koszt 20 zł - do pomiaru napięcia ładowania w zupełności wystarczy. Nauka obsługi to 10 min. Prądu ładowania sam kolega nie sprawdzi i raczej niech się za to nie bierze. Jeżeli napięcie ładowania (pomiar wykonujemy mierząc napięcie na akumulatorze podczas uruchomionego silnika) jest w granicach od 13,9 V do maksymalne 14,5 V i jest stabilne (nie zmienia się w czasie) to alternator jest w porządku i sprawdzić trzeba dokładnie akumulator i przewody połączeniowe. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek anomalia w napięciu ładowania (znajdują się po za zakresem, który podałem) alternator do naprawy. Jeżeli w układzie ładowania/rozruchu wszystko jest w porządku należy szukać odbiornika, który podczas postoju pobiera prąd. Najczęściej są to odbiorniki radiowe, gps'y, odtwarzacze DVD, ładowarki itp. oraz np. oświetlenie w bagażniku, które nie wyłącza się po zamknięciu klapy bagażnika bo wyłącznik jest uszkodzony. Na postoju pomiar napięcia może nie dać odpowiedzi czy i co ciągnie prąd, gdyż spadek napięcia może być zbyt mały. Jednak fachowiec w warsztacie znajdzie i usunie przyczynę szybko i sprawnie. Więc nie ma co gdybać - niech autor sprawdzi wszystko co może sprawdzić sam i jeżeli nie dojdzie do jakichkolwiek wniosków niech odwiedzi elektryka
    Ostatnio edytowane przez aquarius01 ; 25-11-2010 o 10:31
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  8. #8
    Bob1897
    Gość

    Domyślnie

    Przejechałem się do elektryka, który wszystko zmierzył tak jak zalecił aquarius01.
    Wg pomiaru alternator jest sprawny za to akumulator nie- tracił szybko prąd zaraz po zgaszeniu silnika. Już kupiłem nowy akumulator (też 50tkę) i jest zamontowany. Nowy akumulator jest ładowany przez alternator większym napięciem niż stary. Teoretycznie więc problem powinien być rozwiązany, ale..... Niepokoi mnie bardzo fakt, iż zdarzyło mi się, że po przejechaniu kilkunastu a raz nawet ponad 50 km i zgaszeniu silnika miałem problem z odpaleniem auta. Czy wadliwy akumulator mógł spowodować coś takiego? Elektryk mówił, że nie, ale też nie wiedział co by mogło...

  9. #9
    Wenom
    Gość

    Domyślnie

    A w gazie ją masz, a jeśli tak to sekwencja czy automa zwykły??U mnie w mojej belli też czasem tak się dzieje i myślę że to jest wina tego zasranego gazu.Pewnie tworzy się jakiś nagar albo coś.Gaz to zło lecz ze względów ekonomicznych jestem na niego zmuszony.

  10. #10
    Bob1897
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wenom Zobacz post
    A w gazie ją masz, a jeśli tak to sekwencja czy automa zwykły??U mnie w mojej belli też czasem tak się dzieje i myślę że to jest wina tego zasranego gazu.Pewnie tworzy się jakiś nagar albo coś.Gaz to zło lecz ze względów ekonomicznych jestem na niego zmuszony.
    Tak, w gazie - sekwencja Brc. Właśnie w zeszłym tyg wymieniłem reduktor bo był zepsuty i to, co opisuje stało mi się przed tą wymianą i regulacją oczywiście. Ale w życiu nie przyszłoby mi na myśl, że gaz może mieć coś wspólnego z ładowaniem.

Podobne wątki

  1. Problem z akumulatorem/alternatorem?
    Utworzone przez Raus w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 11:36
  2. [159] problem z alternatorem
    Utworzone przez adrian_adi20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 18:20
  3. Problem z alternatorem?
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 22:31
  4. problem z alternatorem
    Utworzone przez rashitmc w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 20:36
  5. [155] Problem z alternatorem
    Utworzone przez Wielki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory