Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Chiptuning - demontaż box'a

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Voytheck
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jastrzebie-Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 115 KM(CHIP-140 KM), Fiat Barchetta, Lancia Phedra, Smart For2
    Postów
    39

    Domyślnie Chiptuning - demontaż box'a

    Witam!
    Kiedy kupiłem moją Alicję to poprzednia właścicielka nic nie wspominała o tym że ma box'a Novitec M100. Jestem zainteresowany czy mogę bezkarnie odpiąć go i przekonać się jaka wtedy jest charakterystyka silnika i czy box w ogóle coś daje. Jakie będzie spalanie z nim i bez niego etc. "Kopnięcie" w silniku mojego auta następuje w okolicach 2200 obr./min. Moim zdaniem trochę za późno. Powinno być już przy 1700-1800 obr./min. Być może box modyfikuje tak mapę silnika że właśnie silnik musi być wkręcony na wyższe obroty aby dostawał "kopa".
    Pozdr.
    Voytheck

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Normalnie bo Ci sie turbina załącza, w żadnym nie odpala sie od 1.7k tylko powyżej 2 k
    Tak możesz go odpiąć lub po prostu wyłączyć kolega ma tak w Mazda 6 2.0 kopa ma fajnego dzieki temu ale on ma wyłącznik i może w każdej chwili to wyłączy na jego przykładzie madzie PALI wiecej jeśli jest to włączone ale za to jakiego ma kopa i jemu łapie od

    \On ma zrobiony przełącznik w kabinie i w każdej chwili może wyłączyć to sprawdź na necie jeśli masz plug&play to możesz go wyjąć bez kombinowania itd

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Możesz spokojnie odpiąć tego Box-a. On działa jak przelotka. Box można powiedzieć, że fałszuje lub delikatniej określając modyfikuje() odczyty dla ECU. Nie modyfikuje żadnej mapy. Opinie na obcojęzycznych stronach są właśnie takie, że Novitec M100 działa od 2000+. To dobre rozwiązanie jak masz jeszcze gwarancje na samochód i nie możesz ingerować w soft.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Voytheck Zobacz post
    Witam!
    Kiedy kupiłem moją Alicję to poprzednia właścicielka nic nie wspominała o tym że ma box'a Novitec M100. Jestem zainteresowany czy mogę bezkarnie odpiąć go i przekonać się jaka wtedy jest charakterystyka silnika i czy box w ogóle coś daje. Jakie będzie spalanie z nim i bez niego etc. "Kopnięcie" w silniku mojego auta następuje w okolicach 2200 obr./min. Moim zdaniem trochę za późno. Powinno być już przy 1700-1800 obr./min. Być może box modyfikuje tak mapę silnika że właśnie silnik musi być wkręcony na wyższe obroty aby dostawał "kopa".
    Pozdr.
    Voytheck
    Gdzie kolega wyczytał czy usłyszał, że w JTD turbina mocno budzi się przy 1700-1800?! Poza tym po co w tym rejonie obrotów duży moment ("Kopnięcie")? Chyba tylko w celu szybszego zniszczenia sprzęgła... Odpiąć możesz to bez konsekwencji a niektóre modele miały piny na dodatkowy wyłącznik. Nie wiem czy ten też tak ma.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebek2442 Zobacz post
    Normalnie bo Ci sie turbina załącza, w żadnym nie odpala sie od 1.7k tylko powyżej 2 k
    Nic się nie załącza powyżej 2K. Turbina z VTG działa cały czas. To nie układ z wastegate.
    Jeśli bez jakiś wymysłów typu box układ zaczyna przyśpieszać dopiero powyżej 2000, to znaczy, że jest jakiś problem. Najprawdopodobniej ze sterowaniem kierownicami (overboost).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Gdzie kolega wyczytał czy usłyszał, że w JTD turbina mocno budzi się przy 1700-1800?!
    O! Widzę, że kolega był pierwszy To chyba pogłoska nie do wytępienia
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Voytheck
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jastrzebie-Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 115 KM(CHIP-140 KM), Fiat Barchetta, Lancia Phedra, Smart For2
    Postów
    39

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowidzi.
    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Gdzie kolega wyczytał czy usłyszał, że w JTD turbina mocno budzi się przy 1700-1800?! Poza tym po co w tym rejonie obrotów duży moment ("Kopnięcie")? Chyba tylko w celu szybszego zniszczenia sprzęgła... Odpiąć możesz to bez konsekwencji a niektóre modele miały piny na dodatkowy wyłącznik. Nie wiem czy ten też tak ma.
    W innym moim dieslu silnik budzi się już przy 1700-1800 obr./min. Może rzeczywiście źle się wyraziłem że turbina budzi się... a w Alicji dopiero idzie od ok. 2200.
    Jeśli chodzi o kierownice w turbinie to powinny chodzić bez problemu. Założyłem wężyk na gruszkę i ustami zassałem powietrze i bez żadnego wysiłku trzpień przesuwał się w górę i w dół.
    Może to rzeczywiście wina Novitec'a że przyśpiesza dopiero po 2000 obr./min. Jak jutro odepnę box'a to zobaczę czy zmieni się charakterystyka silnika.
    Pozdr.
    Voytheck
    Ostatnio edytowane przez Voytheck ; 12-08-2012 o 20:45

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Voytheck Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za odpowidzi.

    W innym moim dieslu silnik budzi się już przy 1700-1800 obr./min. Może rzeczywiście źle się wyraziłem że turbina budzi się... a w Alicji dopiero idzie od ok. 2200.
    Jeśli chodzi o kierownice w turbinie to powinny chodzić bez problemu. Założyłem wężyk na gruszkę i ustami zassałem powietrze i bez żadnego wysiłku trzpień przesuwał się w górę i w dół.
    Pozdr.
    Voytheck
    Inne Diesel'e to już inna bajka. Podejrzewam, że jest to coś o mniejszej pojemności lub z innym układem dolotu. Żeby napędzić dobrze wirnik w JTD to musi chwilę potrwać. Za to zakres użytecznych obrotów jest dość duży i nie kończy się drastycznym spadkiem momentu np przy 3400. Na forum są wykresy z hamowni naszych alf i tam można dokładnie przeanalizować i ewentualnie porównać osiągi.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Voytheck Zobacz post
    Założyłem wężyk na gruszkę i ustami zassałem powietrze i bez żadnego wysiłku trzpień przesuwał się w górę i w dół.
    Zasysanie i dmuchanie świadczy tylko o tym, że w ogóle się porusza.
    Czy faktycznie działa dobrze wychodzi dopiero pod obciążeniem. Czyli z logów podczas jazdy.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Voytheck
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jastrzebie-Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 115 KM(CHIP-140 KM), Fiat Barchetta, Lancia Phedra, Smart For2
    Postów
    39

    Domyślnie

    Balfer jet to diesel o większej pojemności i dużo cięższym aucie - Lancia Phedra 2.0 MJET 16V 136 KM (2.0 HDI) a czerwone pole na obrotomierzu jest o 500 obr./min wyżej niż w Alfie. Z tego też powodu jestem trochę zaskoczony że przy o ponad 500 kg lżejszym aucie jakim jest 147 silnik budzi się dopiero tak późno. Ale rzeczywiście że może "ten typ tak ma".
    Pozdr.
    Voytheck

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Voytheck Zobacz post
    Balfer jet to diesel o większej pojemności i dużo cięższym aucie - Lancia Phedra 2.0 MJET 16V 136 KM (2.0 HDI) a czerwone pole na obrotomierzu jest o 500 obr./min wyżej niż w Alfie. Z tego też powodu jestem trochę zaskoczony że przy o ponad 500 kg lżejszym aucie jakim jest 147 silnik budzi się dopiero tak późno. Ale rzeczywiście że może "ten typ tak ma".
    Pozdr.
    Voytheck
    Moment. To Multijet albo HDi? W tym aucie montowano fiatowski silnik. Poza tym czerwone pole o niczym nie świadczy bo np Twój silnik w AR ma moc maksymalną również przy 4000, więc tylko obrotomierz jest inaczej oznaczony.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  4. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory