Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Masy powietrza

  1. #1
    daber1988156
    Gość

    Domyślnie Masy powietrza

    Witam , mój wczesniejszy post dotyczył zadużego spalania w AR 156 2.4 JTD 150 PS 2002r.

    Problem jest nadal
    Wedle podpowiedzi, sprawdzona została przepływka i wykluczona,
    nastepnie wyczyszczony kolektor i zaślepiony egr.

    pod komputerem wyszło ze Masa powietrza na wolnych obrotach powinna wynosic ok 250 cm3/na cykl a wynosi 55cm3/na cykl

    A wiec nadal niewiem o co choci a moja bella nadal ma wyniki w granicach 15l on na /100km.

    Także prosił bym o pomoc i jakieś podpowiedzi, może któryś z was koledzy miał juz podobny problem??

    z góry dzieki

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Kolego daber1988156 mam to samo pokazuje mi z 60 a powinno być 250 cm3. Na samym początku po zakupie też miałem spalanie jak smok około 12-13 . Już gdzieś na forum pisałem o tym.

    "W moim przypadku to nie jedna rzecz powodowała taki stan a kilka czynników po trochę. Napisze co wymieniłem by osiągnąć ten wynik.
    - filtry i olej
    - przepływomierz nowy boscha ( dopiero 2 sprawował się jak powinien )
    - zablokowałem egr na stałe ( musiał się lekko nie domykać, dopiero po jego zblokowaniu udało mi się osiągnąć 200 km/ h , wcześniej był max 180 km/h)
    - wyciąłem katalizator i w jego miejsce założyłem strumienice
    - zmieniłem felgi z 18 na 17 i na opony w lepszym stanie "

    Po ty zabiegach dalej masy powietrza mi sie nie zgadzają, ale średnie spalanie z ostatnich 2,5 tys km wynosi 7,5 l na 100 km ( które potwierdza się przy dystrybutorze) Staram się nagle nie przyspieszać ponad 140 km/h bo wtedy to pali dalej jak smok . Wiem ze dalej jest coś źle ale nie mogę znaleźć przyczyny. Wiec jak byś znalazł rozwiązanie to daj znać.

    A jak masz samochód od nie dawna to sprawdź czy masz oryginalne mapy bo może poprzedni właściciel wgrał jakieś byle jakie z neta i teraz auto wariuje. ( w programie jest podana data wgrania map)

  3. #3
    daber1988156
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki Dzieki Olej i Filtr wymieniłem, egr zaślepiłem wczoraj , katalizator jednak posiadam a felgi 17.

    ale przyjrze sie tym mapom bo tego niesprawdzałem.

    ale dzieki za zainteresowanie, a jesli znajde przyczyne to napewno sie odezwe

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    763

    Domyślnie

    Witam, mam identyczny silnik (2.4 JTD 10V 110kW) i również walczę z komunikatami MSCF podczas przyspieszania.
    Do tej pory zrobiłem jak niżej:
    - wymiana przepływomierza (BOSCH 0281002309),
    - wymiana filtra powietrza (robię to z resztą co 10-12 tys. km),
    - wymiana wężyków podciśnienia na silikonowe z opaskami - 2 sztuki: wchodzący i wychodzący z zaworu VGT,
    - czyszczenie zaworu VGT za pomocą oliwy technicznej do maszyn precyzyjnych,
    - czyszczenie czujnika ciśnienia doładowania (był strasznie zasyfiony smarem/olejem/sadzą puszczoną przez EGR do kolektora - wykąpałem go w benzynie ekstrakcyjnej i delikatnie wyczyściłem patyczkami do uszu),
    - rozkręcona przepustnica i EGR - wyczyszczone szmatką maczaną w benzynie ekstrakcyjnej, osuszone i skręcone z powrotem,
    - zaślepiony EGR - jak "bozia przykazała" od spodu zaworu zaślepką z allegro za 14 zł,

    Błędy występują nadal, dużo rzadziej, ale występują i to w najbardziej wkurzających momentach, czyli przy przyspieszaniu/wyprzedzaniu.

    Generalnie błędy, które pojawiają się podczas komunikatu MSCF to P0235 i P0236 - czyli informacje mocno ogólne.
    Błędy dostaję niemal na każdym biegu przy mocnym przyspieszaniu (50% pedału w podłogę):
    - jedynka: raczej wcale,
    - dwójka: przy około 4000 rpm,
    - trójka: przy około 3500 rpm (przy czym silnik ciągnie nadal ponad 4000 rpm),
    - czwórka: zawsze około 2800-2900 rpm,
    - piątka: sporadycznie przy 2800-3000 rpm

    Ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić i jak sprawdzić? Może wężyk wchodzący do gruszki sterującej zmienna geometrią turbosprężarki (na dole obok turbiny) jest sparciały? Może zabrudzony intercooler podaje za mało powietrza?
    Co jeszcze sprawdzić, zanim podejmę decyzję o regeneracji Garreta?

    Pozdrawiam,

  5. #5
    daber1988156
    Gość

    Domyślnie

    No włąsnie umnie problem polega na tym że niema żadnych błedów ani komunikatów hehe jedynie że konczy sie paliwo.

    ale jak na moje ucho to coś z turbiny zabardzo szumi....

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    A gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania ??? Bo tego jeszcze nie czyściłem

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    wezyki wymienilem wszystkie ,wymienilem rowniez overboost (czyszenienie czesto nie pomaga juz) ,wymiemilem tez EGR na nowy ,bo czyszczenie tez juz nie pomagalo...i po jego wymianie nie mialem juz problemow...tylko ja nie mialem problemow przy przyspieszaniu ,a przy duzych predkosciach na 5-6 biegu i przy 180-190 km/h ,a jesli jest problem przy przyspieszaniu, ale wtedy kiedy MCSF zapala sie przy przyspieszaniu ,a po odpuszczeniu gazu gasnie, to prawdopodobnie sa problemy z cisnieniem paliwa na listwie (wyczytalem to w podwieszonym temacie o MCSF ,wiec to nie z doswiadczenia czy wiedzy hehe) ale moze pomoze...
    Ostatnio edytowane przez peenbe ; 30-04-2011 o 20:05

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    763

    Domyślnie

    Cytat Napisał daber1988156 Zobacz post
    ale jak na moje ucho to coś z turbiny zabardzo szumi....
    Jeśli turbosprężarka zaczyna świstać, szumieć, to trzeba ją regenerować bo na 99% uszkodzony jest wirnik, tak jak było u mnie. Regeneracja rozwiązała u mnie problem, więcej szczegółów w temacie http://www.forum.alfaholicy.org/156/...tml#post873320

    Pozdrawiam,
    L.

Podobne wątki

  1. [cf2 156] Masy powietrza
    Utworzone przez eddi87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 19:34
  2. Przepływomierz zaniża wartości masy powietrza
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 11:30
  3. [146] Brak masy AR146
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 20:50
  4. 2,5 V6 podłączenia masy pod maską
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 18:56
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 10:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory